Golf 7 Basic Bi Xenon Far Arızası Hakkında

33hasan33

Katılımcı Üye

İsim
Hasan
Merhaba Arkadaşlar,

2013 model Golf 7 aracımın sol farı arızalandı. geçtiğimiz hafta seyir halindeyken farın ışığı gidip geliyordu, sonrasında bir kaç gün far normale döndü ancak şuanda hiç yanmıyor.

sol farım arızalandı ancak ben sağ ve sol xenon farı değiştirmek istiyorum, ışıkta ton farkı olmaması acısından.

araç üzerindeki orjinal fardan almayı düşünüyorum. serviste xenon far çok pahalıdır. Orjinal ve hesaplı yedek parça bulabileceğim yerler konusunda yardımcı olabilir misin rica etsem.

aramızda daha önce xenon far değişimi gerçekleştiren yada deneyimleyen arkadaşlarımızın değerli görüşlerini rica ederim.

Anladığım kadarıyla farınız değil de ampülünüz ömrünü tamamlamış. Farı komple değişmeniz gerekiyor diye düşünmeyin, bir çift osram d3s xenon ampül alıp taktırın. Aydınlık sürüşlere devam edin :)

Upvote 0
Anladığım kadarıyla farınız değil de ampülünüz ömrünü tamamlamış. Farı komple değişmeniz gerekiyor diye düşünmeyin, bir çift osram d3s xenon ampül alıp taktırın. Aydınlık sürüşlere devam edin :)
Evet hocam, Ampülü değiştireceğim. fardan kastım ampüldü 😊 osram d3s xenon ampülü nerden almamı önerirsiniz.

Upvote 0
Osram'ı amazon satıyordu. Hala amazon satıcılı olarak varsa oradan almanızı öneririm. Piyasada çakması en çok olan markalardan biri. Ben photon aldım, Osram kadar kaliteli değil ama renk tonu hariç fabrikasyonlar düzeyinde.

Açıkçası 1 çift oram 5 çift photon parası olunca patlayınca değiştiririm dedim. Güncel piyasa fiyatına göre değerlendirirsiniz.

Upvote 0
Osram'ı amazon satıyordu. Hala amazon satıcılı olarak varsa oradan almanızı öneririm. Piyasada çakması en çok olan markalardan biri. Ben photon aldım, Osram kadar kaliteli değil ama renk tonu hariç fabrikasyonlar düzeyinde.

Açıkçası 1 çift oram 5 çift photon parası olunca patlayınca değiştiririm dedim. Güncel piyasa fiyatına göre değerlendirirsiniz.
Utku hocam, bilgi için çok teşekkür ederim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt