Golf 7.5 sunroof çatlak

İsim
Mehmet
Araç
Golf 7 1.2 tsi comfortline
öncelikle herkese iyi forumlar yeni araç almayı düşünüyorum sunroofunda çatlak mevcut su kaçırma durumu olmuyormuş satıcı servise göstermiş sıkıntı oluşturmaz isterseniz bant çekebiliriz denince satıcı gerek duymamış sıkıntı oluşturur mu ya da aracın değerini etkiler mi değerli görüşlerinizi bekliyorum

Ekli dosyalar

• 24936ea2-014b-4b9c-a858-904b5ed42ffc.jpeg
    24936ea2-014b-4b9c-a858-904b5ed42ffc.jpeg
    61 KB · Görüntüleme: 59

O parça serviste komple değişimle şuan 15-20 bin tl veya daha fazlasına tekabül ediyordur muhtemelen, servisten işçilik dahil fiyat alın öncelikle. Siz aracı satarken küçük de olsa böyle bir kusuru olduğu için nasıl fiyat düşecekse siz de alırken ona göre fiyat teklifi verebilirsiniz.

Upvote 0
O parça serviste komple değişimle şuan 15-20 bin tl veya daha fazlasına tekabül ediyordur muhtemelen, servisten işçilik dahil fiyat alın öncelikle. Siz aracı satarken küçük de olsa böyle bir kusuru olduğu için nasıl fiyat düşecekse siz de alırken ona göre fiyat teklifi verebilirsiniz.
eyv Hocam satıcı aracı fiyat olarak zaten piyasanın 100 bin kadar altında satıyor o konuda içim rahat ancak diyelim ben gittim parçayı serviste değiştirdim diyelim plastik parça olmasına rağmen aracın değeri düşer mi sizce

Upvote 0
bu 2012den beri GOLF 7 lerde olan bir sorun. Forumlarda ararsaniz bir cok golf surucunun bu sorunla karsilastigini gorursunuz... Benim golf 7 2013 model, sifir almistim (yurtdisi, Fransa). 2015de çatlamaya basladi. Servise goturdum, bilinen bir hata olmasina ragmen degistirmek istemediler. Su kaçirma vs gibi bir sorun gormedigim için ugrasmak istemedim. Ama aracin garantisi kapsaminda degismesi gerekiyordu...
su an ayni yerde bendede var, birde ek olarak ön tarafta

Upvote 0
eyv Hocam satıcı aracı fiyat olarak zaten piyasanın 100 bin kadar altında satıyor o konuda içim rahat ancak diyelim ben gittim parçayı serviste değiştirdim diyelim plastik parça olmasına rağmen aracın değeri düşer mi sizce
Yeni orjinal parça takıldığı için değeri düşmez, tam tersine değerini korur. Plastik parça olduğu için zaten önemi yok. Çok değiştirmeye değecek bir şey değil bence ama illaki değiştirmek isterseniz diye servisten fiyat alın. Araç kafanıza cebinize uyduysa hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
Upvote 0
Sunroof çatlağı, vernik soyulması birçok vag grubu araçta mevcut malesef. Malzeme yapısı gereği esneklik sağlayamadığı için zamanla çatlaklar başlıyor diye düşünüyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt