2013 Golf 7 TDI DSG Rölantide tüketim değeri sürekli değişiyor

whitegolf7

Üye
Araç
Golf 7 1.6 TDI DSG
Arkadaşlar merhabalar herkese. Yaklaşık 1 ay önce aracımda hararet nedeniyle Krank mili-Piston kolu,Triger seti,Devirdaim ve bir çok soğutma sistemine bağlı parçalar değişti. Enjektörlerin ve turbonun revizyonu yapıldı aracın motor bloğunda herhangi bir olumsuz durum yok. Sürecin ardından aracın kullanımında bir olumsuzluk hissetmedim ancak farkettiğim bir durum var(Belkide gereksizdir) önceden aracı kullanıp yol yaptıktan sonra rölantideyken tüketim menüsüne baktığımda anlık tüketimi 0.4 Lt sabit olarak kalıyordu şuanda ise 0.5 oluyor ve çok kısa süreliğine 0.4 olup tekrar 0.5-0.6 oluyor. Acı bir tecrübe yaşadığım için danışma maksadıyla sizlere sormak istedim. Bilgisi olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Devir saati her zamanki seviyesinde ve devir saatinde titreme, oynama vs yok

Son düzenleme:

merhabalar,aracınızın sesinde,devrinde bir degisiklik gozlemliyor musunuz,eger bu degisiklikler varsa gaz kelebegi sensörü hatalıdır,bilgisayar baglayıp hata kodlarından sorunu gözlemleyebilirsiniz,simdiden gecmis olsun

saolun. Umarım kimsenin başına gelmez hararet durumu…

Bu aracın sesinde bir problem yok. Aynı şekilde rölanti esnasında dinleyip gaz verdiğimde de sessiz bir ortamda bir farklılık hissetmedim. Bilgisayara bağladığımda da hata kodu yok. Normal tamircilerde kullanılan yazılım beyincilerde kullanılan yazılım olmadığı için hata kodu çıkmama ihtimali var mıdır? Varsa beyinciye göstereyim

Bu aracın sesinde bir problem yok. Aynı şekilde rölanti esnasında dinleyip gaz verdiğimde de sessiz bir ortamda bir farklılık hissetmedim. Bilgisayara bağladığımda da hata kodu yok. Normal tamircilerde kullanılan yazılım beyincilerde kullanılan yazılım olmadığı için hata kodu çıkmama ihtimali var mıdır? Varsa beyinciye göstereyim
Bostancıda Batu Oto var. Oraya bir gösterin. Bu işlerden anlıyorlar. Geçmiş olsun

gaz kelebegi kurum yapmıs olabilir,gerekli alet edevatı alıp gaz kelebegini gorulur hale getirip (parcaları sökerek) motor calısmazken gaz pedalının üstüne agır bir sey koyarak pecete yardımıyla gaz kelebeginin icini temizleyebilirsiniz

Geri
Üst Alt