Yağ eksik uyarısı

Yunus2525

Yeni Üye
İsim
Yunus
Arkadaşlar herkese iyi günler araçım golf7 1.2 tsı motur 3 yıldır kullanıyorum çok da memnunum ama bir problemim var bu aralar aracım yağ eksik uyarısı veriyor yağı değişeli 5 bin km oldu yağ eksik uyarısını gecen gün 160 km hızla gittim 30-40 km sonra yavaşladım 100 km düştüm ondan sonra yap eksik uyarısı verdi altını üstünü kontrol ettim kaçak yok acaba bilen arkadaş var mı yoksa ben zorladım diye mi yağ yaktı

Kronik tsi hastalığı. Forumda bolca açılan konu var.. arastirabilirsiniz

6 yıldır 1.2 tsi kullanıyorum bu sene ilk defa yağ eksik uyarısı aldım. Kayseri'den Ordu'ya taşındım yollar engebeli bu sene araçla çok yol yaptım sürekli de engebeli yollarda kullandığım için yağ eksik uyarısı aldım. Yağ değiştireli 7 bin km olmuştu 2 ay sonra yağ bakımı vardı. Eksilen kısım 1 litre kadar yağ ekleyip ilk fırsatta yağı tamamen değiştirdim belki sizde de buna benzer bir durum olmuştur diye yazmak istedim

İnşallah ya iki gündür ama hiç eksiltme yok yağı tamamladım

Shell / mobil / motul az eksilten yağ markaları. Sıkıştırmazsanız 10k gidiyor. ( Özellikle Shell 300k üstü araçta bile çok az eksiltiyor.)
Castrol - liqui moly 8 binde uyarı veriyor. Yaklaşık yarım litre üstü eklemek gerekiyor. (100k üstü araçlarda km azaldıkça tüketim azalıyor.)
Piyasadaki diğer markalar ne olduğu belirsiz yağlarda 4/5 binde yakıyor ışığı,

Geri
Üst Alt