Spor yay anketi

Golf 7 TSI araçlar için hangi yayı tercih edersiniz?

• Eibach

Kullanılan: 32 64.0%
  • H&R

Kullanılan: 2 4.0%
  • Vogtland

Kullanılan: 13 26.0%
  • Diğer

Kullanılan: 3 6.0%

• Kullanılan toplam oy
    50

Mekin

Üye
İsim
Mekin
Merhaba dostlar. Yaylar hakkında bilgi kirliliğin yanı sıra tam olarak net bir şekilde hepimizin kafasına oturması için deneyimli kullanıcılardan oy vermesi gerektiğini düşündük. Burada Golf 7 1.0, 1.2 ve 1.4 tsi araçlar için marka oylaması yapmayı düşündük. Amacımız daha çok araca uygun (benzinli) hangi markanın ürününü almalıyız çoğunluk ne diyor onu görelim istedik. Yorumlara da …mm nin konfor yol tutuşu vb özelliklerini avantajı ve dezavantajı olarak belirtebilirseniz çok memnun oluruz. Bizlere ve bundan sonraki alıcılar için bilgi alışverişi olmuş olur düşüncesindeyiz.

Yay ile alakalı sayfalar dolusu yorum var forumda bulup okumalısın...

Kafa karışıklığına da gerek yok...

- Eibach Pro Kit herkesi tatmin eden bir yay milyonlarca kişi kullanıyor al devam et...

Yada

- Aracım daha az düşsün konfor şuanki gibi olsun diyorsan 18" jant ile sipariş verilmiş golften çıkma fabrikasyon 2cm lik yay alabilirsin...

Yada

- Forumda konular içinde var daha az düşsün hemde spor olsun diyorsan orjinal 2cm lik mubea spor yayını servisten sipariş edeceksin eğer hala yurt dışından getiriyorlar ise Eibach Pro Kit dan iki kat pahalı...

Yada

- Ben daha iyi yol tutuş istiyorum sorunsuz binerim paraya da kıyarım diyorsan Coilover seti alacaksın...

Ben HR kullanıyorum,

Diğer yaylara göre bir çıt daha sert.
Fabrikasyon amortisör ile güzel çalışıyorlar, yayların sert olduğunu hissediyorsunuz ama binenler çok bozuk yol olmasıkça rahatsız olmadı, virajlarda epey dengeli
Diğer markalara göre bir çıt fazla basıyor. Sözde 35mm idi ama 40mm’e yakın düştü
HR nin sitesinden kendi aracıma uygun olan yayı bulup söyledim. Ön arka eşit düştü.

Kendi beklentinize göre marka seçebilirsiniz

Son düzenleme:
1.5 Tsi 150 ps aracım için orjinal 18 inc sebring jant aldım geçenlerde. Ardından servisin yolunu tuttum ve 1.5 tsi R-line araca ait helezonik yay siparişi verdim.

Ön-arka 14bin fiyatı çıktı. Önler Almanya’dan geldi arkalar stoktaydı.

1.5 Tsi R-line Ön Yay Kodu : 5Q0-411-105-HC
1.5 Tsi R-line Arka Yay Kodu : 5Q0-511-115-GH

Kendi aracım highline. Amortisör kodlarını karşılaştırdım aynıydı.

Kendi aracıma ait yayların kodları ile piyasada satılan yayların teknik özelliklerine baktım.

R-line arka yay uzunluğunda : 318 mm
Highline arka yay uzunluğunda : 352 mm yazıyordu. Aradaki 34 mm fark aracı düşme payı olacak sanırım.

Bu haftasonu serviste takılacak. Öncesi/Sonrası görsel paylaşırım.

Bu arada aracıma ait ön/arka yük dağılımı 980/900 kg

Son düzenleme:
1.5 Tsi 150 ps aracım için orjinal 18 inc sebring jant aldım geçenlerde. Ardından servisin yolunu tuttum ve 1.5 tsi R-line araca ait helezonik yay siparişi verdim.

Kendi aracıma ait yayların kodları ile piyasada satılan yayların teknik özelliklerine baktım.

Highline arka yay uzunluğunda : 352 mm yazıyordu. Aradaki 34 mm fark aracı düşme payı olacak sanırım.

@driver_can satıyordu aslında değerlendirebilirdin uygun rakam benim aracıma olsa akşamdan alacağım ama olmaz dediler net bilgi alamadım...

https://www.golftutkusu.com/topic/20270-satilik-golf-8-1-0-1-5-rline-spor-yay-takimi/#post-369403

@driver_can satıyordu aslında değerlendirebilirdin uygun rakam benim aracıma olsa akşamdan alacağım ama olmaz dediler net bilgi alamadım...

https://www.golftutkusu.com/topic/20270-satilik-golf-8-1-0-1-5-rline-spor-yay-takimi/#post-369403
Metin Hocam benim aracım MK7.5 ama Golf 8 ile de uyumludur diye düşünüyorum. Açıkçası ilanı farketmemişim yoksa alırdım.

Yayların OEM numarasını paylabilir misiniz bu arada @driver_can hocam..

@ack937 sizin eski yaylarınız büyük ihtimalle spor yaylara göre daha yumuşaktır. Sertlik farkını da koyunca 'sözde' 15mm düşmesi lazım.

Sözde derken düşmeyecek mi yani?
R-line paketin kataloğunda 15mm alçaltılmış yaylar diye geçiyor. Eğer o yayları taktıysanız ‘sözde’ 15mm düşmesi lazım ama yaylar 34mm kısa demişsiniz. daha fazla da düşebilir anlamında.

R-line paketin kataloğunda 15mm alçaltılmış yaylar diye geçiyor. Eğer o yayları taktıysanız ‘sözde’ 15mm düşmesi lazım ama yaylar 34mm kısa demişsiniz. daha fazla da düşebilir anlamında.
Utku Hocam şasesini aldığım aracın süspansiyonları PSR süspansiyon olarak geçiyor ve GTi modelin yayları olarak da vwpart sitesinde aynı helezon yayların kullanıldığı görünüyordu. Bu cumartesi serviste takılacak. Bakalım görücez:) sizin araçtaki görünüm çok iyi bu arada umarım öyle olur benim araçta da:)

Aradan 2 ay zaman geçmiş ama orjinal sebring jantları ne kadara aldınız? Bende alma niyetindeyim ama fiyat fazla diye tereddüt ediyorum

99B39056-F5AC-417C-B626-8A01C67E7D9B.jpeg
240B5D28-15BA-4110-85F5-A098AE1817C1.jpeg52899ED6-F7D9-4627-A299-BDAA133E7EC4.jpeg
Sebringler üzerindeyken önceki standart yaylar ve spor yay görselleri bu şekilde. Ortadaki görsel standart yaylarla birlikte olan hali.

Jantları şans eseri sarı siteden buldum. Hiç kullanılmamış balans kurşunu bile değişmemişti. 25bine almıştım temmuz ayında.

Ekli dosyalar

• DC4D5751-2670-4F29-8927-349EEE8E0EE6.jpeg
    DC4D5751-2670-4F29-8927-349EEE8E0EE6.jpeg
    208.3 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Üst Alt