Golf 7 ilk marşda anormal ses çıkıyor

Cancarlone

Yeni Üye
İsim
Can Kara
Araç
Golf 7
Arkadaşlar herkese selamlar , Aracım 2016 golf 7. Aracı ilk çalıştırdığımda 1 sn süren garip bir ses geliyor . Neden olabilir fikir verirseniz sevinirim . Bir de bu ses sıkıntı olur mu ? Aracın bakımları tam 50 binde
Çıkan sesin linki arkadaşlar

@Cancarlone ses normal diyemeyiz. Sorun tam olarak dişli gevşemesi mi aşınması mı kontrol ettirin. Sesin ilerlemesi sonrasındaki problem marş almamak olacaktır.

Her marşta duyuluyor mu? Ara ara oluyorsa Akü durumu nasıl? Eski ise gerekli gücü alamıyor da olabilir.
Daha önce start stop devreye girince gaza basınca ilk çalışma anında da gelenler olmuştu. Kimisinde kendiliğinden geçti , kimisi volant değiştirdi..
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Upvote 0
@Cancarlone ses normal diyemeyiz. Sorun tam olarak dişli gevşemesi mi aşınması mı kontrol ettirin. Sesin ilerlemesi sonrasındaki problem marş almamak olacaktır.

Her marşta duyuluyor mu? Ara ara oluyorsa Akü durumu nasıl? Eski ise gerekli gücü alamıyor da olabilir.
Daha önce start stop devreye girince gaza basınca ilk çalışma anında da gelenler olmuştu. Kimisinde kendiliğinden geçti , kimisi volant değiştirdi..
Geçmiş olsun.
Saygıdeğer kardeşim içtenlikle bana zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. Ben Kuzey Irakdayım vatani görevimi tamamlıyorum .kardeşim de bana bu videoyu gönderdi . İşin garibi ben oradayken marşta herhangi bir sorun yoktu . Araba 1 aydır yatıyor . Şimdi arabayı 10 günde bir çalıştırdıklarında bu ses geliyor sonra diğer marşlarda duyulmuyor . Açıkçası biraz da canım sıkıldı , soruna kendim el atamadığım için . Eve dönünce servise götüreceğim lakin sizin görüşünüze göre ciddi bir sorun mu vardır sizce ?

Upvote 0
@Cancarlone rica ederim. Faydası olur umarım. Bu arada iyi görevler.

Sadece kullanıcı deneyimim ve araştırmalarım sonucu bu bilgileri verebiliyorum.
Araba yatıyorsa akü durumu nedir? Yani eski bir aküyse daha doğrusu akü sağlığı iyi değilse ve yine yattığını düşünürsek elektrik beslemesi zayıf olabilir.

Diğer yandan da volant arızası da olabilir. Önceki yazımda da dediğim gibi bu sesi ara ara duyanlar oldu ancak sonradan geçen de oldu , servise gidince değişmesi gerekir diyenler de oldu.

Bu parça zamanla eskiyebilen bir parça. Devamlı her marşta gelseydi sorun parça olabilirdi. Sırayla test ettirin. Akü kontrol .her marşta gelmemesi bana göre enerji kaynaklı..kısa sürüşler aküyü tam doldurmaz. Daha sık çalıştırılması ve biraz yol yapmak şarj eder. Akü ölçümü yapılabilir ve şarj ettirilebilir. Eğer araç yatacaksa akü de yeniyse ve garaj varsa şarj aleti ile devamlı şarja bağlanabilir.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt