Golf 7 1.4 tsi yağ eksiltme sorunu yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar merhaba 2014 model 1.4 tsi golf aracım var 1000 km de bir yağ eksiltiyor 1 litre yağ koyuyorum iki ustaya götürdüm birisi turbo yada motor sökülüp bakılcak dedi diğer usta ise kronik oluyor bunlarda segman atılcak dedi bu arada aracım 86000 km de 20 mayıs 84800km de 16 temmuz 85895km de ve bugün 8 agustos 86810kmde 1 litre yag ekledim bu kmde bir araç niye yağ eksiltsin bu arada yağ lambası yanmıyor ben yağ çubuğuna bakıp kendim koyuyorum not castrol 5 30 yağ kullanıyorum
Aynı sorun bende de var.şuan geldiğin durum nedir ne yaptın

Arkadaşlar merhaba 2014 model 1.4 tsi golf aracım var 1000 km de bir yağ eksiltiyor 1 litre yağ koyuyorum iki ustaya götürdüm birisi turbo yada motor sökülüp bakılcak dedi diğer usta ise kronik oluyor bunlarda segman atılcak dedi bu arada aracım 86000 km de 20 mayıs 84800km de 16 temmuz 85895km de ve bugün 8 agustos 86810kmde 1 litre yag ekledim bu kmde bir araç niye yağ eksiltsin bu arada yağ lambası yanmıyor ben yağ çubuğuna bakıp kendim koyuyorum not castrol 5 30 yağ kullanıyorum
Hocam aynı durumu bende yaşıyorum.sen ne durumdasın.bana sekamn piston değişimi diyorlar.hatalı motor koduymuş.Motor kodu :CMB143852

2016 yılına kadar kronik , motor yapılacak kardeşim

Son düzenleme:
benim golf 6 198bin de sattım, golf 7 165binde sattım scirocco 130binde sattım çok şükür hiçbirinde gram yağ eksiltme olmadı zamanında bakımını yapıp bindim , belkide öncesi ile alakalı motoru sıkıştırmadan kaynaklı aşınıyor opel vardı kuzenimde her benzin aldığında yağ da alıyordu :) çok geçmiş olsun düzgün bir usta yaparsa hakkıyla sorun olacağını sanmam ama turbodan değildir turbo kaynaklı yağ kaçağı olsa eksiltmez bir anda bitirir çünkü babamın tiguanda olmuştu turbonun altından peteğe giden hortumdan yağ atıyordu

Geri
Üst Alt