Aranıyor! Eibach pro kit spor yay

Mekin

Üye
İsim
Mekin
Merhaba dostlar. Aracımında kendisinde orjinal yaylar aracı çok yukarda tutuyor. Coil ve yaylarla ilgli pek bilgim yoktu araştırmaya başladım ve eibach yay almaya karar verdim. Aradığım ürün; VW Golf 7 1.0 Tsi/1.2 Tsi/1.4 Tsi/1.5 Tsi Eibach Pro-Kit Spor Yay -35mm KOD: E10-15-021-01-22. Yardımcı olursanız sevinirim.

Vogland bulabilirseniz aracınıza uygun onuda tavsiye ederim,heriki yayıda kullanmış biri olarak Vogtland'ın bir tık önde olduğunu söyleyebilirim komfor bozmama açısından.HR ve ST'de güzel hepsi alman markası kendini kanıtlamış,otobobil markalarına OEM yay üreten markalar.Ama aracınıza tam yyumlu yayı almaya özen dikkat edin,misal dizel motor seçeneği için üretileni tsı'a takabilirsiniz birşey olmaz diyenlere aldırmayın,üreticilerin sitesinden arac model/motor/yıl seçeneğine göre doğru yayı alın.

Dostlar size bir sorum daha olacak bu konuda bilgisi olan var ise desteğe ihtiyacım var. Eibach prokitin 30mm liği var ama bazı ilanlarda gördüm 35mm kırmızı şeklinde bu kırmızı olan 35mm eski ürün mü? yoksa sadece sportline olduğunu mu belirtiyor? 35 alsak daha iyi olmazmı kanaatindeyim hazır almışken

Bu arada @metinkar numarayı aradım hocam görüştüm sağolasın. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Dostlar size bir sorum daha olacak bu konuda bilgisi olan var ise desteğe ihtiyacım var. Eibach prokitin 30mm liği var ama bazı ilanlarda gördüm 35mm kırmızı şeklinde bu kırmızı olan 35mm eski ürün mü? yoksa sadece sportline olduğunu mu belirtiyor? 35 alsak daha iyi olmazmı kanaatindeyim hazır almışken

Bu arada @metinkar numarayı aradım hocam görüştüm sağolasın. Teşekkür ederim.
Kırmızı olan Sportline olan,kesinlikle bulaşmayın,o 35mm felanda değil ayrıca,yani 40-45mm gibi,pro kit sadece siyah buna dikkat edin,gerisi bilgi kirliliği!
Not:Mevcut orjinal amortisörlerimizle sağlıklı max düşürme 35mm'dir,üstü düşürmelere spor amortisör kullanmanız gerek,aksi taktirde orjinal amortisörler çabuk patlar ve konfor adına hiç birley kalmaz!

@Turhan bey yay araştırmam devam ediyor. H&R yaylara ve Eibach yaylara bakıyorum. Hangisinin nasıl avantajı olur GOLF MK7 araçlarda bilginiz var mı? Kimisine konfor var ama tutuş yok gibi yorumlar yapımış internette. Hangisi tercih etmemiz daha doğru olur şuanda iletişim halinde bulunduğum iki yay var biri H&R 35mm diğeri ise Eibach pro kit 30mm. Yardımcı olursanız sevinirim.

@Turhan bey yay araştırmam devam ediyor. H&R yaylara ve Eibach yaylara bakıyorum. Hangisinin nasıl avantajı olur GOLF MK7 araçlarda bilginiz var mı? Kimisine konfor var ama tutuş yok gibi yorumlar yapımış internette. Hangisi tercih etmemiz daha doğru olur şuanda iletişim halinde bulunduğum iki yay var biri H&R 35mm diğeri ise Eibach pro kit 30mm. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ben daha önce'de söyledim,ilk tercihim kesinlikle Vogtland olurdu,sonra sırasıyla:
-Ebach pro kit
-H&R
-ST
Bu yayların hiçbiri sizi üzmez aslında,ayrıca 30-35mm düşüş sağlandığı için yol tutuşu açısından hepsinden aşağa yukarı aynı verimi alırsınız,yani özellikle birtanesiyle diğerlerinden daha fazla yol tutuşu alırsınız gibi bir durum yok!Bunların arasında sadece sertliklerine göre konfor farklılıkları olur,ama o farkta öyle aşırı derecelerde değil,yani en konforlusu en konforsuzundan en fazla %10-15 daha konforludur.Yani uzun lafın kısası,yukarıda saydığım yaylardan hangisini alırsanız alın sizi üzmez,
Tavsiyem,jant değişimine giderseniz 18 inch'in üzerinine çıkmamanız olur.

Geri
Üst Alt