Yarış mavisi Kamiq

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Merhaba arkadaşlar, bu aracımı yaklaşık bir ay önce aldım kullanıyorum. Genel anlamda memnunum. En sevmediğim özelliği mekanik el freni ve ismi 🙂
Bu araca da epey işlem yapacağimdan ayrı bi konu oluşturmaya karar verdim.

İlk olarak ekleyeceklerim;
Discover media mib3,
Elektrikli açılır bagaj sistemi

Zamanla diğer asistanları vs tamamlarım.

Discover media ve elektrikli bagaja ait bazı kritik parçaları temin ettim. Acelem olmadığı için yavaş yavaş bütün herseyi tamamlayacağım. 🙂

Ekli dosyalar

• IMG_6017.jpeg
    IMG_6017.jpeg
    413.6 KB · Görüntüleme: 171
  • IMG_6624.jpeg
    IMG_6624.jpeg
    198.6 KB · Görüntüleme: 170
  • IMG_6625.jpeg
    IMG_6625.jpeg
    218.4 KB · Görüntüleme: 169

Hayırlı olsun Oğuz hocam güle güle kullan :)

Merhaba arkadaşlar, bu aracımı yaklaşık bir ay önce aldım kullanıyorum. Genel anlamda memnunum. En sevmediğim özelliği mekanik el freni ve ismi 🙂
Bu araca da epey işlem yapacağimdan ayrı bi konu oluşturmaya karar verdim.

İlk olarak ekleyeceklerim;
Discover media mib3,
Elektrikli açılır bagaj sistemi

Zamanla diğer asistanları vs tamamlarım.

Discover media ve elektrikli bagaja ait bazı kritik parçaları temin ettim. Acelem olmadığı için yavaş yavaş bütün herseyi tamamlayacağım. 🙂
bir sene önce alacaktım el freni yüzünden almadım size kazasız sürüşler dilerim

Güle güle kullanın Oğuz hocam tekrardan, destekcinizim

Hayırlı olsun tekrardan Oğuz Hocam. Keyifli vakitler dilerim 🤗

Zevkle takip edeceğim. Kolaylıklar şimdiden.

Arkadaşlar merhaba, epeydir retrofit islerine ara verdim. Eski heyecan kalmadı. Bu araç için aylar öncesinde temin ettiğim parçaları takıp bir süre daha donanim eklemeyeceğim.
Gelelim neler yapacağıma;
-Elektrikli bagaj sistemi,
-geri görüş kamera,
-Şerit takip sistemi,
-ACC Front Assist

Aracın orijinal halinde ayakla bagaj açma sistemi yok. Ben onu da ekleyeceğim.

Kablajları bitirir bitirmez montaja başlayacağım. Normalde araç ustunde kablaj yapmayı tercih ederdim ama cok vakit aldığı için ayrıca yapıyorum.

Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Okuduğunuz için teşekkürler

Hocam, babam 7.5 golf’ü satıp Kamiq aldı. SUV almaması uyarısında bulunsam da ısrar etti. Sonuç olarak el freninin manuel oluşu ile başlayan beğenmeme hali tüketimin biraz yüksek oluşu, izolasyonun zayıf oluşu ve trim sesi çokluğu nedeniyle tavan yaptı. Şimdi sattık golf 8’e geçeceğiz.

Sözün özü görüntüsü güzel, gösterişli bir araç ama golf’ün uzağından yakınından geçmeyecek bir araç. Golf keyfini verseydi sanırım sizdeki retrofit isteği de ona göre fazla olabilirdi ancak araç b segment olduğunu fazlasıyla hissettiriyor. Sadece b’den biraz fazla deyip b+ kabul edebiliriz. Hatta aracı alırken özellikle şerit takip için hazır cam oluşu nedeniyle ısrarla premium paket aldık, şerit takip ve acc niyetimiz bile vardı, bir süre sonra fikir “bu araca değmez” olarak ilerledi.

Bizler biraz fazla yol yaptığımız için tüketim rahatsız edici oldu. Golf 7.5 1.0 tsi’da 110-120 arası 4.5-5 arası bir tüketim varken bu araç 6.5-7 bandında. 5.5 gibi tüketimler için 90 bandında gezmek gerekiyor.

Hocam, babam 7.5 golf’ü satıp Kamiq aldı. SUV almaması uyarısında bulunsam da ısrar etti. Sonuç olarak el freninin manuel oluşu ile başlayan beğenmeme hali tüketimin biraz yüksek oluşu, izolasyonun zayıf oluşu ve trim sesi çokluğu nedeniyle tavan yaptı. Şimdi sattık golf 8’e geçeceğiz.

Sözün özü görüntüsü güzel, gösterişli bir araç ama golf’ün uzağından yakınından geçmeyecek bir araç. Golf keyfini verseydi sanırım sizdeki retrofit isteği de ona göre fazla olabilirdi ancak araç b segment olduğunu fazlasıyla hissettiriyor. Sadece b’den biraz fazla deyip b+ kabul edebiliriz. Hatta aracı alırken özellikle şerit takip için hazır cam oluşu nedeniyle ısrarla premium paket aldık, şerit takip ve acc niyetimiz bile vardı, bir süre sonra fikir “bu araca değmez” olarak ilerledi.

Bizler biraz fazla yol yaptığımız için tüketim rahatsız edici oldu. Golf 7.5 1.0 tsi’da 110-120 arası 4.5-5 arası bir tüketim varken bu araç 6.5-7 bandında. 5.5 gibi tüketimler için 90 bandında gezmek gerekiyor.
Kötü tecrübeler olmuş. Verilen para karsiliginda alinacak diger vag grubu araclari ile arasinda ciddi bi fark olacagini düşünmüyorum. Ozellikle de golf 8’in pek fark yaratmayacagi aşikar. Bu tarz seylere takilan birisi de degilim zaten. dunya mali sonucta. İmkan el verdikçe satarım alırım. 2. Arac olarak kullandığım bir araba. Fiyatinin yarisindan fazlasi vergi oldugu icin odenen paraya gore bir kalite beklememek gerekir. Çok takilmamak gerek yani.

Son olarak 1.2 tsi, 1.4 tsi, 1.0 tsi, 1.5 tsi motorlarin hepsini kullandım. 1.5 performansi bunlar arasinda en iyisi. Yakit olarak da 1.4 tsi golfumle kafa kafaya. Ben memnunum.

Montaja nihayet başladım;
İlk aşama geri görüş kamerası, kayit kamerası ve elektrikli bagaj.

Arka kisimdan baslayarak one dogru kablajı döşemeye basladim. On kisimda sigorta girisileri ve bcm girisleri kaldı. O kismi da en kisa zamanda halledecegim

Ekli dosyalar

• IMG_7586.jpeg
    IMG_7586.jpeg
    201.5 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_7588.jpeg
    IMG_7588.jpeg
    195.5 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_7590.jpeg
    IMG_7590.jpeg
    189.2 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_7587.jpeg
    IMG_7587.jpeg
    173.7 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba, üzerinde calistigim geri görüş kamerası ve elektrikli bagaj retrofitlerini tamamladım sistemler orijinal bir şekilde tamamen düzgün çalışıyor.
-Geri görüş kamerası, çoğu sonradan takilan ve su jeti aktif edilmeyen (su hatti dosenecegi icin) kameraların aksine su jeti ozelliklidir. Kamera dista kaldığı icin bu ozellik bence bayagi faydali oluyor. Arka silecege gelen hortumdan ek alarak orijinal bir sekilde montajini tamamladim.
-Bagaj sistemi beni biraz uğraştırdı dogrusu. Arac cok tercih edilen bir araba olmadigindan retrofit konusunda internet kaynaklari cok kisitli. Hal boyle olunca kablo diyagrami, yazilim parametre islemleri biraz vaktimi aldi. Yeni model olmasindan kaynaklı pekcok module vas5054 kablo ile mudahale edemedim. Bu nedenle obdeleven 2 pro alarak yazilim konularini hallettim.

Sonuc olarak suan 2 sistemde aktif calisiyor. Bi ara serit takip ve acc islemlerine girisecegim ama sanırım epey bi ugrasmam.

Ekli dosyalar

• IMG_7701.jpeg
    IMG_7701.jpeg
    314 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_7699.jpeg
    IMG_7699.jpeg
    426.8 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_7679.jpeg
    IMG_7679.jpeg
    205.7 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_7645.jpeg
    IMG_7645.jpeg
    124.3 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_7703.jpeg
    IMG_7703.jpeg
    54.3 KB · Görüntüleme: 42
Maşallah, çok güzel retrofitler olmuş :)

Geri
Üst Alt