Ses yapmayan Fren balatası tavsiyeleriniz ( Golf 7 - 2013 )

Karahan_

Yeni Üye
İsim
Karahan
Araç
Golf7
Arkadaşlar ön fren balatası bitmişti 2 ay önce , bakım yaptırdığım ustaya götürdüm ZEGEN diye bir marka taktı. Bu çok iyi bir balata hiç ötmez öterse getir dedi. O gün bu gündür frene bastığımda kuş gibi ötüyor araba. Hatta ötmüyor çığlık atıyor biraz bin düzelir dediler düzelmedi ben de bir ay sonra ustaya tekrar götürdüm. Bu balata ötmez senin disklerin yamuk dedi , diskleri tornacıya yolladı sonra tekrar taktı. Fakat araba frene basınca hala ötüyor ! Şimdi ben ne yapayım ? Gidip Ustayla mı tartışayım nedir yani üstelik bir de boş yere torna parası vermiş olduk 350 lira =/ Neyse arkadaşlar bana ÖTMEYEN hatta çıt ses bile yapmayan bir balata önerir misiniz. Parası mühim değil 500 bin lira olsa da gidip o balatayı alacağım yeter ki ÖTMESİN ! =((

Gecmiş olsun
Baştan sona yanlıs teşhis, yanlıs tedavi , yanlış rehabilitasyon.

Aslan gibi diskler tornaya gitti .yoktan yere inceltildi

Zegen ???

Biz bu tip neyin nesi oldugu bilinmeyen ürünlere iksir/karamerhem/kocakarı ilacı vsvsvs diyoruz.

Modern tıpta
Ate , trw, hella , ferodo, delphi textar varken

Bu zegen işine bulaşmak talihsizlik olmuş .

Abicim ne makale yazıyorsun?
Çözüm yazsana diyeceksiniz.

Çözümü

Ate' yi takıp öttürmeyen
Hellayı takıp öttürmeyen forum üyeleri yazacaktır.

Ben trw aldım zulaya attım fabrikasyon balataların bitmesini bekliyorum

Öterse bende isyan ederim

Zegen çöp , trw çöp deriz.

Ama öten balataya çözüm icin diskleri tornacıya götürüp duble hata yapmayız.

Hocam bana öne feredo arkaya braxıs takıldı aynı anda. Memnunum.

Gecmiş olsun

Zegen ???

Biz bu tip neyin nesi oldugu bilinmeyen ürünlere iksir/karamerhem/kocakarı ilacı vsvsvs diyoruz.

Modern tıpta

Çözümü

Ate' yi takıp öttürmeyen

heaaah şimdi delirttin beni işte , yarın pazar kapalı olur , pazartesi günü gidip nizah çıkartcağım sanayide ! Yav zaten ben işgillenmiştim durumdan ; adama dedim ki bu zegen balataları takmadan önce ötmüyordu bu meret şimdi niye ötüyor ? diskte niye sorun olsa önceden de ötmesi lazımdı ! Allem etti kallem etti beni inandırdı adam ya ! ooof of ! Allah kimseyi sanayiye düşürmesin =(

Gecmiş olsun

Zegen ???

Modern tıpta

Çözümü

Ate' yi takıp öttürmeyen

EK : Disklerin davasını da vereyim mi hocam ? aslan gibi diskler gitti üstüne bir de 350 lira para saydık...

Forum alemleri bunun icindir

1 kisi 1 hata yapar ,,, 100 kisi ibretlik hikayeyeyi okur bulaşmaz aynı hataya.

Keske bu zegen leri taktırmadan önce foruma sorsaydınız ?? 99 kisi takmayın derdi zaten.

Haram zıkkım edin gitmeyin o sanayideki ustaya .....

Bu zegenler
Made in düzce/turkey miş

Geçmiş olsun. Sonuç olarak ne takacaz peki ? :)

ben orjinal balata taktırdım ilk günden beri ötüyor... ötme belli bir mesafeden sonra başlıyor. 5-10 km sonra başlıyor.... zaman bulunca halledeceğim. avrupa yakası avcılara yakın önereceğiniz yer var mı arkadaşlar?

Selamlar bu konu ile ilgili çok mesaj var forumda..
Öncelikle diskte fatura varsa. ( Balatanın denk gelmediği noktada oluşan fazlalık ) Bundan kaynaklı ses yapabileceği söyleniyor.
Aracı 2.el olarak birinden satın aldığımda övünerek önlere trw arkalara ferodo taktırdığını memnun olduğunu söylemişti bir sıkıntı olursa çözeceğini söyledi neyse aracı aldığımda hava şartlarından kaynaklı soğuk olması kaynaklı rahatsız edici ses duymadım..
Yaz geldi diskler balatalar ısınınca vik vik vik sesler biraz ıslık benzeri kaldırımda yürüyenler biri bana ıslık mı çalıyor diye bakınıyor.
10Bin km yapmama rağmen ses devam ediyor. Garanti vs.. uğraşmadan Fren hidroliğini Ate 5.1 ile değiştirip arkalara hella taktırdım.
Diskte fatura olmasına rağmen hella ile en ufak ses duymadım.. Hatta arkadaşta benzer sorun vardı bosch dan ate ye döndü çok az şikayeti olsa da memnun benden en ufak sorun yok.. Ate ye göre yarı fiyatı ..
Yumuşak balata olması kaynaklı biraz balata tozu yapabiliyor. Sürekli fren kullanmayan biri olarak durmaya yakın basıyorum o konuda da sorun yok.. ++ Yumuşak balata disklerin kısa sürece incelmesini engelliyor.

Disklerin incelmesi gövdeye fazla rezonans titreşim ses iletmesi demektir. Frene bastığınızda sürtünme sesi çok azda olsa, soğutmada verimsizlik inceldiği için birden ısınma birden soğuma uzun konu uzatmayayım.

Yumuşak balata uzun vadede konfor ve size ekonomi sağlayacağı kesin.. Toz yapıyor su tutar az fırça sürersiniz gider dert edilecek mevzu değil..
Hella pagid mercedes ekipman üreticisi olması kaynaklı standartları gereği iyi ürünler üretiyor. Örnek Vw farda hella yı bırakıp valeo ya dönmesi yaptığı en büyük hata.. Ne merceği ne plastiği nede kalitesi hella gibi değil..
Ate ürünlerin sahtesi eski tarihlisi gibi dertleri var arada azda olsa memnun kalmayan var. Distribütör den almak şart.
Balata işi gerek içerik gerek fırınlama aşaması çok ciddi dikkat isteyen iş formülü iyi ayarlamak lazım. :)

Arkadaşlar şimdi ben yarın gidip ne diyeyim bu ustaya ? Disklerin incelmesi bir sorun oluşturur mu ? Boş yere diskleri tornaya gönderdi adam ! Yav şimdi gidip bin türlü nizah edecem adamla ya iyice sinir oldum , bundan sonra bu forumuna ara sıra takılmak lazım , keşke daha önce bilseydim böyle forumlar olduğunu =(

Geri
Üst Alt