ön camlar otomatikliğini ara sıra kaybediyor

Ön camlarda karşılaşılan otomatik özelliğinin kaybolması bende de bir süredir tekrar eden bir durum. Sürücü ya da yolcu camlarında karşılaştığım sorunu yine forumdaki üstatların ve polo kullanan bir yakınımın önerileri doğrultusunda aç-kapa 10 sn bekle uygulaması ile bir iki tekrar sonucu çözmeyi başardım. İki yılda en az altı yedi kez bu durumla karşılaştım.

Anahtardan camları kapatmayı çok kullandığımdan en göze çarpan durum ise böyle bir sorun olduğunda anahtardan kapatma yaparken iki kez sarı lambaların yanıp sönmemesi. Sadece ilk basışta yanıyor ikinci ise yanmıyor. Klima kullanıldığı zamanlarda park durumunda camlar kapalı olsa da anahtardan kilitlerken uzun süre basılı tutuyorum. İki kez ikaz lambaları yanmayınca anlıyorum ki bir camda yine otomatik sorunu var. Aynı yöntemle sinir olsam da düzeltiyorum.
Garantiden cam motorları değişiyor sıkıntısız çözülüyor, yoksa sürekli uğraşırsınız

Ara sıra  bende aynı sorunu yasıyorum. Ama zannediyorum ki , kontak yarım çevriliyken ben aracın camları ile uğraştığım için oluyor  diye düşünüyordum.

Arabanın camları acıkken anahtara uzun basıyorım bazen kapatıyor bazen kapatmıyor menüden de yapıyorım yinede olmuyor! ??

Garantiden cam motorları değişiyor sıkıntısız çözülüyor, yoksa sürekli uğraşırsınız
İki yıllık garanti süresi sona erdi. Peki bu sorun süreklilik arz edip rahatsız etmeye başlarsa iyi niyet garantisi çerçevesinde mi işlem yapacaklar?

Aynı sorunu arada bende yaşıyorum sorun olan camı sonuna kadar indirip çektikten sonra tekrardan 1 kere cam açma tuşunu çekip tık sesi gelince hafızaya alıyo ve aktif hale geliyo.Anahtardan kapama açma sistemi için şöför kapısı kapalı ve  araç yarı kontakta iken 4 camı tamamen indirip kaldırdıktan sonra yarı kontaktan motoru çalıştırırsanızda bu sistemde aktif hale geliyo.Benim aracıma cam filmi sonradan yapıldı yapılmadan öncede yaşıyodum bu sorunu ama çok sık yapmadığı için beni rahatsız etmiyor.Çözüm olarak cam motorunun değişmesi olabilir ancak cam motorundan ziyade araca ilk bindiğimde ışıkların sönmesini beklerken camı açtığımda yapıyomuş gibime geliyo çünkü arka camları pek kullanmadığım için onlarda hiç rastlamadım.

bu sorun bende de oluyor ama bunun için sanırım kapıyı açtırmam

Benim araçta film yok, şöför tarafında bazen bende bu olayı yaşıyorum. Hatta bugün de yaşadım camı kapatıp düğmeye basılı tutunca düzeliyor. Birde bişey dikkatimi çekti. Camı kaldırırken düğmeyi daha fazla güç uygulayarak kaldırınca olmuyor sanki. 

Geri
Üst Alt