CLA 200 vs 3.20i / ied F30

Tarafını seç

• CLA 200

Kullanılan: 13 21.7%
  • 3.20 F30

Kullanılan: 47 78.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
İsim
Atakan
Araç
Golf 5 1.4 TSI
Herkese merhabalar,

Üstatlar belki biraz konu dışı olacak ama bu İki seçenek arasında sizlerin değerli bilgilerine ihtiyacım var.

Kardeşime bu iki seçenekten birisini bakıyoruz. CLA yaklaşık 100-150 lira kadar daha pahalı. Ben 3.20 ciyim ama sizin daha çok teknik bilgiye sahip olduğunuza inandığım için sizlere bir danışmak isterim.

Sevgili golf tutkunlari performans, donanım, konfor ve teknik özellikler göz önüne alındığında sizin tercihiniz hangisi olurdu?
(şartları eşit olarak düşünelim, her ikisi de 2014, 2015 model)

Bana göre Golf Forever:)

Bu iki araç için ne kadar bir bütçe feda edilecek ??

Bu meblağa göre gecersiz oy atıcam gibi ?

Hahahahah:) hocam 3.20 yaklaşık 950, cla ise 1100 gibi. Daha fazla çıkma durumu yok.

İkisini de bilmiyorum, oy kullanıp ankete fesatlık karıştırmayayım 😀
Ama yaştan dolayı Mercedes daha yakın geliyor. 15 yıl önce olsa BMW derdim herhalde...

Hahahahah:) hocam 3.20 yaklaşık 950, cla ise 1100 gibi. Daha fazla çıkma durumu yok.
Haa tamam cla icin birkaç ilanda 1.250-1.300 gibi rakamlar gördümde ?

Oralara çıkıldıktan sonra 1.400 verip 1.5 style mk8 alırdım ben (1.400 olanlar +50 bin km de kabul)

Bende oy kullanmak istemedim.
Akıl F30 a gidiyor ama ?

Bu f30 u hangi insanlık fırdöndü / topaç gibi çevirdi kıç attırdı yollarda
Start devirleri 4000 ler 5000 ler ??
Top speed ler falan

Ne olcakki BMW ruhu bu diyceksiniz?

Ruhsuz 16 yıl opel astra G kullandım. Araba hiç arıza vermedi.

İkisini de bilmiyorum, oy kullanıp ankete fesatlık karıştırmayayım 😀
Ama yaştan dolayı Mercedes daha yakın geliyor. 15 yıl önce olsa BMW derdim herhalde...
Hahahahhaha yok yok hocam kullanın kesin sonuçlar açıklanacak :)

CLA gerek sürüş, konfor gerekse döşeme trim kalitesi olarak benim hiç beğenmediğim bir araç. Mesleğim gereği dükkanıma gelen bi araçla yeri geliyor 3-4 gün zaman geçiriyorum. Kaç tane cla geldiyse bir türlü ısınamadım ve sevemedim o arabayı.

Bütçe Luxury, M Sport yada Sportline gibi geçerli paketlere elverişli ise, kesinlikle F30.

Dizel BMW alırken de iyi düşünmek lazım, bunu da yazmadan geçemeyeceğim.

Haa tamam cla icin birkaç ilanda 1.250-1.300 gibi rakamlar gördümde ?

Oralara çıkıldıktan sonra 1.400 verip 1.5 style mk8 alırdım ben (1.400 olanlar +50 bin km de kabul)

Bende oy kullanmak istemedim.
Akıl F30 a gidiyor ama ?

Bu f30 u hangi insanlık fırdöndü / topaç gibi çevirdi kıç attırdı yollarda
Start devirleri 4000 ler 5000 ler ??
Top speed ler falan

Ne olcakki BMW ruhu bu diyceksiniz?

Ruhsuz 16 yıl opel astra G kullandım. Araba hiç arıza vermedi.
:D haklisiniz hocam altinda 3.20 olunca rahat durmaz o vatandaş:)

Bir de bütçenin son siniri bu oldugunu dusunursek bmw nin bakim masraflarina cok fazla ek bütçe kalmayacak gibi. Merso temizlik ve masrafsizlik konusunda daha cok güven veriyor gibi.

Bu arada dediğim gibi ben de sizinle ayni fikirdeyim.

7.5 highline 150 ps alır yoluma bakardım...

Forever golf...

CLA gerek sürüş, konfor gerekse döşeme trim kalitesi olarak benim hiç beğenmediğim bir araç. Mesleğim gereği dükkanıma gelen bi araçla yeri geliyor 3-4 gün zaman geçiriyorum. Kaç tane cla geldiyse bir türlü ısınamadım ve sevemedim o arabayı.

Bütçe Luxury, M Sport yada Sportline gibi geçerli paketlere elverişli ise, kesinlikle F30.

Dizel BMW alırken de iyi düşünmek lazım, bunu da yazmadan geçemeyeceğim.
Hocam sağ olun yorumlariniz icin.

Aslinda ben de tam olarak bu teknik bilgiler icin veya her ikisini de kullananlar varsa aramizda yorumlarini almak icin soruyorum.

Ben benzine yönlendiriyorum cunku su anki araci dizel. Gel benzine keyfine bak baskısi yapiyorum:)

Her 2 araci da tadan varsa özellikle çok merak ediyorum forumdaşlar:)

F30 kesinlikle dolu paket olmak kaydiyla ve cla ya vereceginiz farkla mumkunse 318i

Başka kullananımız olmadi mi acaba üstatlar?

F30 kesinlikle dolu paket olmak kaydiyla ve cla ya vereceginiz farkla mumkunse 318i
Siz de net bmw cisiniz yani hocam. Kesinlikle dolu 3.20 diyorsunuz yani.
Teşekkürler yorumunuz için

Bir de 3 18 ile 3 20 nin cok farki var mıdır bildiğiniz kadarıyla nedir acaba?

Ben 3.20i derdim Yeni kasalarını sevsem de önceki kasa CLA ve A serisi marketten pazar payı alabilmek için önüne mercedes logosu yapıştırılmış herhangi bir araç gibi hissediyorum. F30 daha premium'um diyor.

Alacak olsam, N13 motor benim aklımda da soru işareti yaratırdı. Güzelce, faturalı, iyi bir yere yaptırılmış n13'lü F30'u tercih ederdim. Daha önce rektefiye olacak kadar bozulmadıysa ve km yüksek ise tercih etmezdim :)

Geri
Üst Alt