İlk kalkışta gelen ses

Brk_sak

Yeni Üye
İsim
Burak
Araç
Golf
Herkese merhaba, 2023 model 1.0 TSI aracımda, aracı çalıştırıp ilk kalkışta 1.vitesten 2.vitese attıktan sonra ilerlerken çıkırt diye bir ses geliyor. Vites geçiş sesi şanzuman sesi değil vites geçirirken gelmiyor çünkü sadece ilk kalkışta 2.vitesten sonra gaz verirken geliyor. Sonraki geçişlerde ses falan gelmiyor. İlk başta ufak tefek taş atıyor sanmıştım ama devamlı olunca şüphelendim. Sebebini bilen aynı durumu yaşayan vs var mıdır?

Merhaba hocam, aracınız hayırlı olsun. Bahsetmiş olduğunuz ses bende yok aynı araç var. Benim size sormak istediğim başka bişey var.Aracı durdurup park ettiğiniz zaman el freni çekerken frene bastığınız zaman ordan ses geliyor mu 😃

Upvote 0
Sağolun hocam teşekkürler. Hiç dikkat etmedim deneyip bilgi vereyim😅sizde bu dedigim durumu dener misiniz farketmek için özellikle dikkat edilmesi gereken bi ses normal kullanımda farkedilmiyor

Upvote 0
Denerim hocam, yalnız takip ettiğim kadarıyla golf 8 biraz sıkıntılı trim sesleri vs konusunda. 😀 Servise fren sesini sorduğumda bana normal olduğunu söyledi. Hayırlısı olsun.

Upvote 0
Bununla ilgili bir video paylaşmanız mümkünse daha iyi olur. Şimdi ses şıkırtı şeklindeyse 1 den 2 ye geçerken yada 2 den 1 e düşerken bu normal şanzıman çatal sesi. Arıza değil. Ama 2. Viteste gaza bastığınızda metal metale sürtünme sesine benzer bir ses ise bu ses kavramadan gelir. Kavrama üretim kaynaklı yüzeyinde hata vardır . Kaçırıyordur.

Upvote 0
Merhaba hocam, aracınız hayırlı olsun. Bahsetmiş olduğunuz ses bende yok aynı araç var. Benim size sormak istediğim başka bişey var.Aracı durdurup park ettiğiniz zaman el freni çekerken frene bastığınız zaman ordan ses geliyor mu 😃
Hocam denedim benden herhangi bir ses gelmedi

Upvote 0
Bununla ilgili bir video paylaşmanız mümkünse daha iyi olur. Şimdi ses şıkırtı şeklindeyse 1 den 2 ye geçerken yada 2 den 1 e düşerken bu normal şanzıman çatal sesi. Arıza değil. Ama 2. Viteste gaza bastığınızda metal metale sürtünme sesine benzer bir ses ise bu ses kavramadan gelir. Kavrama üretim kaynaklı yüzeyinde hata vardır . Kaçırıyordur.
Video çektim ama ses pek anlaşılmadı. Aynı sorunu başka bir kullanıcı da yaşamış linkini paylaşıyorum aynı ses geliyo benden de
https://m.facebook.com/groups/259089885122278/posts/573352733695990/

Upvote 0
Merhaba,
Verilen linke bakmadım. İlk kalkışta otomatik silecekler yarım santim kadar yer değiştirir ve ses yapar.
Acaba bahsettiğiniz ses silecek sesi mi?

Upvote 0
Merhabalar, bahsettiğiniz ses ve linkteki videodan izlediğim ses, benim aracımda da var. İlk kalkışta 2. viteste 2300 devir civarında geliyor. aracımı ilk aldığımdan beri olan, herhangi bir sıkıntı teşkil etmediğini düşündüğüm bir ses. Daha önce benzer bi konu açılmıştı, servise kontrole giden arkadaslara bir sorun olmadığını söylemislerdi. Kafaya takılacak bir şey değil, bir çok araçta (belki de hepsinde) mevcut.

Bahsi geçen ses bir trim sesi değil, gaz pedalı tarafından bir kereye mahsus gelen, anormal olmadığını düsündügüm bir ses.

Upvote 0
Merhabalar, bahsettiğiniz ses ve linkteki videodan izlediğim ses, benim aracımda da var. İlk kalkışta 2. viteste 2300 devir civarında geliyor. aracımı ilk aldığımdan beri olan, herhangi bir sıkıntı teşkil etmediğini düşündüğüm bir ses. Daha önce benzer bi konu açılmıştı, servise kontrole giden arkadaslara bir sorun olmadığını söylemislerdi. Kafaya takılacak bir şey değil, bir çok araçta (belki de hepsinde) mevcut.

Bahsi geçen ses bir trim sesi değil, gaz pedalı tarafından bir kereye mahsus gelen, anormal olmadığını düsündügüm bir ses.
Merhaba, evet anormal gibi durmuyor 1 kere çıkıyor sonrasında bi daha cıkmıyor. Ama insan farkedince takıyor😅 biraz olsun rahatladım sağolun cevap için

Upvote 0
Zırttttttt diye bir ses geliyor bende çok nadiren . El frenini hareket halinde çektiğinizde gelen ses gibi

Upvote 0
Hocam aynı ses bende de var. Hatta sizin gibi acaba taş falan mı sekti diye düşündüm ilk seferde. Sol ön taraftan sanki tamponun oralardan ya da gaz pedalının oralardan bi tıkırtı duyuyorum. Ama yalnızca ilk çalışmada geldiği için herhangi bir sorun yoktur diye ümit ediyorum.

Upvote 0
Vitesten bağımısız belirli bi hızı geçince pedalların oradan gelen bir ses tahminimce, belirlenen hız geçilince bir şeyin kilidi açılıyor olabilir. Benim aracımda da var, arkadaşımın aracında da var yani bir sorun değil bu

Upvote 0

Geri
Üst Alt