Motor ikaz ve start stop arıza verme..

Taner_coskun

Yeni Üye
İsim
Taner
Araç
Wolksvagen golf7
Merhaba arkadaşlar , aracım 2013 comfortlaine benzinli, otomatik, km 126binde.. yağ eksiltmesi sebebi ile motor rektefiye yapıldı şuan memnunum motordan.. fakat şöyle bir sorun var sabah ilk çalıştırmada devir yüksekden düşmeye başladığında motor ikaz ve start stop arıza veriyor hafif silkeniyor. Kontağı kapatıp 2. Çalıştırmamda sorun görünmüyor. Neden olabilir bilgisi olan varmı ..?

Ekli dosyalar

• IMG_0816.jpeg
    IMG_0816.jpeg
    115.4 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba arkadaşlar , aracım 2013 comfortlaine benzinli, otomatik, km 126binde.. yağ eksiltmesi sebebi ile motor rektefiye yapıldı şuan memnunum motordan.. fakat şöyle bir sorun var sabah ilk çalıştırmada devir yüksekden düşmeye başladığında motor ikaz ve start stop arıza veriyor hafif silkeniyor. Kontağı kapatıp 2. Çalıştırmamda sorun görünmüyor. Neden olabilir bilgisi olan varmı ..?
Aynı sorun bende de oldu daha sonraları kontağı kapatıp açmakta fayda etmiyor , yetkili servise gittim bujiler 5 yıllıktı onlar değişti , birde ateşlemeye güncelleme falan yapıldı sürekli şehir içi düşük devir kullandığım için sanırım valflerde kurum birikmiş sorun olursa manifold sökülüp temizlenmesi lazım denildi , servis sonrası wurtun depoya koyulan temizlik katkısından kullandım birazda devirli kullandım şuan sorun yok

Upvote 0

Geri
Üst Alt