Canımı sıkanın ruhunu incitirim varsa RUHU !!

HONEY

İsim
BÜLENT
Selam herkese,

Bugune kadar elimden geldiğince kimseyi maddi manevi zarar sokmamak icin dikkat ettim sabirli ve empati yaparak hareket ettim

Kendime gore esnek kurallarimi dararltiyorum

Ters gelene benimle iletişim kurmasin / geçmesin !

Sattigim herhangi birseyin kusuru belirtmis olsamda gozden kacan yada sonra belli olan bir kusur icin 7 gün icinde iade alirim

8. Gün tanımam ( bu sure bile çok uzun )

İstedigin kadar fotoğraf isteyebilir fiyat model sorabilirsin sikinti yok birsey almak zorunda degilsin

Ammaa !

Pazarlik yapip okey dedigimde parasini henuz ayarlamamis butcesi olmayan bos vaktini benim degerli vaktimi çalan kisiler benden uzak dursun vakit degerlidir

İyi niyetimi suistimal edeninin ruhunu incitirim acımam !!!!

Selam herkese,

Bugune kadar elimden geldiğince kimseyi maddi manevi zarar sokmamak icin dikkat ettim sabirli ve empati yaparak hareket ettim

Kendime gore esnek kurallarimi dararltiyorum

Ters gelene benimle iletişim kurmasin / geçmesin !

Sattigim herhangi birseyin kusuru belirtmis olsamda gozden kacan yada sonra belli olan bir kusur icin 7 gün icinde iade alirim

8. Gün tanımam ( bu sure bile çok uzun )

İstedigin kadar fotoğraf isteyebilir fiyat model sorabilirsin sikinti yok birsey almak zorunda degilsin

Ammaa !

Pazarlik yapip okey dedigimde parasini henuz ayarlamamis butcesi olmayan bos vaktini benim degerli vaktimi çalan kisiler benden uzak dursun vakit degerlidir

İyi niyetimi suistimal edeninin ruhunu incitirim acımam !!!!

Katılıyorum yazdıklarına...

ilave olarak tanıdık bile olsa, alıyorum bana ayırırmısın diyorsa, bence kapora alınmalı böylece zaman boşa gitmez, almıyor ise parasının yanacağını bilmeli herkes...
örneğin ender elektronikte ürünü sizden alıp şu işi yaptıracağım yada sadece ürünü bana ayır diyenler ve randevu isteyenler direk iban veriliyor kapora alınıyor istersen alma istersen yaptırma herkesin vakti değerli bence herkes böyle yapmalı...

@metinkar ustadim

Profesyonellik / esnaflar icin kesinlikle gecerli kapora

Ben amatör olarak hobi/ticaret para kazanma / iyi vakit degerlendirmek icin yapiyorum

Adam yerine koyarim dikkate alirim kapora illa vereceksin diye zaten kesinlikle diretmem

X nedenden iptal olmustur bilgi verirsin hic sorun yapmam

He adam olmadigini sonra anliyorum sorun yok benim icin x olmustur benim icin bu hakareti ileri götürürüm devam ederse parasını veririm küfürümü ederim ( buna bütçem var rahat olsun )

Efendi olana x 2 kat efendi olurum

Efendi olmayana x 5 kat hakkini veririm hiç dert etmem

Kusurlu malı heriki tarafin bilgisi dahilinde satıyorum detayli foto ile bilgi veriyorum ulasinca bak beğenmezsen iade alirim diyorum 15 gun olmus kafama atar gibi habersiz kargo yapmış

Kurumsal hayatimdaki aliskanligimdan dolayı yazili onay ile hareket ederim elimde herseyin kaniti var

Maddi olarak beni Allah’a şükür kolay kolay kimse yikamaz para kaybederim sorun yok

Hayatimda maddi manevi zirveyide gordum dibi de paranin kölesi olmam

Gereken kisiye gereginden fazla her türlü haketdigini veririm iyi ya da kötü

Adamina göre muamele :)

@HONEY Üstadım alakasız olacak ama bendeki Golf için parçalar var şunları ihtiyacı olan arkadaşlara versek diyorum. Aracımı eşimin sağlık sebebiyle satmak zorunda kalmıştım ve doğal olarak tekrar alamıyorum artık... Allah kimseye böyle bir acı göstermesin. Herkese en iyilerini kısmet etsin. Aracımın yokluğu ve çalıştığım için önceki zamanlarda olduğu gibi pek foruma giremiyorum maalesef :(

@HONEY Üstadım alakasız olacak ama bendeki Golf için parçalar var şunları ihtiyacı olan arkadaşlara versek diyorum. Aracımı eşimin sağlık sebebiyle satmak zorunda kalmıştım ve doğal olarak tekrar alamıyorum artık... Allah kimseye böyle bir acı göstermesin. Herkese en iyilerini kısmet etsin. Aracımın yokluğu ve çalıştığım için önceki zamanlarda olduğu gibi pek foruma giremiyorum maalesef :(
rabbim saglık versin inş çok geçmiş olsun dilerim neler var ustam

@Baho_34 ustadim

Allah acil şifalar versin

Uzun zamandir duruyor sende coktan satilmasi gerekirdi önerim fiyatin piyasa degerinin %20-25 altina yazman

Ayni yada yakin fiyat yazarsan alicilar tercih etmez kredi karti odeme ve ücretsiz kargo şanslari oldugu icin

Hocam sizinle bir alışverişim oldu, her süreçte son derece iletişim içerisinde ve sağlıklı yürüdü. Velhasıl ben sizinle alışveriş yapmaktan memnun kaldım. Birileri bir yanlış yaptıysa da boşverin gitsin, sizin bu samimi ve ilgili tavrınız zaten size kazandıran şey, ticarette düzgün insan 1-0 değil çok çok farkla önde başlar, siz zaten önde başlıyorsunuz. Yarın öbür gün bir ihtiyacım olsa yine sizi rahatlıkla tercih ederim. Gerisi için canınızı sıkmanıza değmez.

Bende esnaflık yapıyorum, telefon işindede bu tarzda bahsettiğin şeyler çok oluyor abi can sıkıcı durumlar. Senlede konuşmuştuk geçen haftalarda 330 ekran için bizimde biraz havada kaldı hakkını helal et valla :) Ama bu işin finalinde ekran işini senle hallediceğimiz konusunda eminim (y) Saygı, ilgi, alaka konusunda eksiksiz bir adamsın abi, ticaret yapılacak insanlardansın 👏

@GokayGezgin sagolasin hocam

Havada kalması sorun yok

İstedigin kadar model fiyat foto sorabilirsin almak zorunluluk olamaz

En iyi fiyati ve en dogru yeri bulmak herkesin hakki

Ama saticinin gununu yiyip pazarlık yap istedigin fiyata okde sonra olmayan butcesi/parasi ile karsindakinin zamanini calanlara kızıyorum :)

@GokayGezgin mesela

Telefon satiyorsun kusuru var fiyati ona gore soyluyorsun soyledigin kusurdan eksik fazla birsey yok

İade alir misin 15-20 gun sonra

Bu arada sattigim parca elektronik degil

Kargo ile gönderiyorum canli gor icine sinmezse iade alirim diyorum

Eline geciyor 15-20 gun sonra haber vermeden kafana atar gibi iade gonderiyor

@HONEY İade almam çok fazla diretirse tekrardan kar edebileceğim şekilde fiyat kırıp alırım. 15-20 gün bukadar düşünülebilecek bir süre değil, elektronik parçada riskte var biraz bozup yada işlem gördürüp getirebilir bizim sektörde oluyor böyle şeyler. Ama sizin dediğiniz tarzda bir parçada 15-20 gün sonra kabul etmezdim. Habersiz yollarsada bir süpriz yapıp bende geri yollardım :)

Geri
Üst Alt