Performans kodlaması

Rdm

Üye
İsim
Erdem
Merhabalar, Act motor için performans kodlaması yaptırmayı düşünüyorum yaptırıp memnun olan var mı? Pedaldaki ilk tepkime gerçekten de farkediyor mu bir de yakıta etkisi çok mu?

Ben şahsen denemedim,fakat forumdan edindiğim bilgilerden bu kodlamanın aracın genel performansına etkisinin olmadığı,yani HP'nin artmadığı,ilk kalkış ve hızlanmanın değilmediği yönünde.Sadece gaz tepkisinin biraz canladığı yönünde bilgiler var,yani aracınıza gaz tepkisi arttırıcı cihaz takmışsınız gibi düşünün.Yakıta olumsuz yönde etkisi olduğu konuşuluyor.Bu kodlama aslında(aracınızda yoksa,ki sizinkinde yok)lisansla alınan MODE uygulamadının bir parçası,bu uygulamadan SPORT karakterini seçince araç bu bahsi keçen kodlamaya otomatik geçiyor,ve bu modta daha birçok şeyin karakteri değişiyor,direkdiyon sertleşiyor(emniyet kemerleri sıkılaşıyor deniyor)klima daha economik çalışıyor vs.İşte ozaman bu kodlama tam anlamıyla Sport karakterini bütünüyor kanımca.Oyüzden hevesliyseniz komple MODE SELECT uygulamadını yaptırın kanımca

Merhabalar, Act motor için performans kodlaması yaptırmayı düşünüyorum yaptırıp memnun olan var mı? Pedaldaki ilk tepkime gerçekten de farkediyor mu bir de yakıta etkisi çok mu?
Erdem bey aracınızın modeli kaçtır? Piyasası nedir satılırsa kaç TL ye satılır bilginiz var mı? Başka bir yerden gideceğim.

Erdem bey aracınızın modeli kaçtır? Piyasası nedir satılırsa kaç TL ye satılır bilginiz var mı? Başka bir yerden gideceğim.
Hocam 2016 tiguan highline kullanıyorum. Bu arada metin beyin altta paylaştığı linkten de inceledim hiç gerek olmadığına karar verdim. Bir kaç gizli özellik açtırma niyetindeydim gitmişken bunu da yapsın diyecektim gerek kalmadı.

Ben 2021 caddy ve 2016 Tiguan araçta denemek için bu performans kodlamasını yaptım hiç bir fark göremedim. Şimdi her iki araçta da pedal commander kullanıyoruz ilk kalkışlarda çok etkili oluyor.

Hocam 2016 tiguan highline kullanıyorum. Bu arada metin beyin altta paylaştığı linkten de inceledim hiç gerek olmadığına karar verdim. Bir kaç gizli özellik açtırma niyetindeydim gitmişken bunu da yapsın diyecektim gerek kalmadı.
Performans arayışınız devam ederse GTI modeline geçin hiç yazılım işi ile uğraşmayın. Donanım olarak GTI zaten Highline seviyesinde aracınız örnek veriyorum 700-800 ediyordur 200 daha verirseniz satmayacak ömürlük bir 7 GTI'a gönlünüzü kaptırabilirsiniz. Hem ekonomik (uzun yol 5,5-6 LT) hem de safkan bir (280HP) performans aracınız olur.

Geri
Üst Alt