Sıfır araç sipariş süreci

Öncelikle aracı teslim olanlara hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin inşallah araç bekleyenlerede sabır versin. Benimde şöyle bir sorum var araç geldi gümrükte ve faturasını fiyat sabit olsun diye kestirebiliyoruz ya ödeme hemen mi gerçekleşmesi gerekli yoksa teslimata kadar zaman varmıdır onu sormak istedim.

Genellikle şöyle oluyor hocam; bayinin o ay en son fatura kesim gününe kadar zamanınız oluyor ama benim tavsiyem şu karmaşık dönemde faturayı hemen kestirip ödemeyi yapmanız malum durumlar karışık. Daha detaylı bilgiyi bayiden alabilirsiniz biz ne desek boş

Hayırlı olsun hocam. Kazasız belasız keyifli sürüşleriniz olur inşallah. Çok kıymetli bilgiler forumda detaylı olarak yer alması güzel yol gösterecektir.

Bir ek bilgi de ben ekleyeyim. Abim için benim aracı satan ST ile görüşüyordum ara ara. Mayıs başı haberleşelim demişti. Geçen aradığımda genel merkezden yazı geldi seçime kadar kota açmayacaklarmış. Tahminimce araçlar kotalara seçimden sonra düşecek. Fiyat ne olur bilemiyorum ama araç kovalayan arkadaşlar seçim sonrası bayileri yoklamaya başlayabilir.

Euro artmasa bile bayiler artış yapmaktan geri durmuyor. Arkasından da ikinci el piyasa. Artık ikinci el gerçekliğini kaybetti zaten. Çoğu ilan aylarca duruyor. Arabaya ihtiyacı olup alacak olan herkesin elini çabuk tutması elzem.

Hayırlı olsun hocam. Kazasız belasız keyifli sürüşleriniz olur inşallah. Çok kıymetli bilgiler forumda detaylı olarak yer alması güzel yol gösterecektir.

Bir ek bilgi de ben ekleyeyim. Abim için benim aracı satan ST ile görüşüyordum ara ara. Mayıs başı haberleşelim demişti. Geçen aradığımda genel merkezden yazı geldi seçime kadar kota açmayacaklarmış. Tahminimce araçlar kotalara seçimden sonra düşecek. Fiyat ne olur bilemiyorum ama araç kovalayan arkadaşlar seçim sonrası bayileri yoklamaya başlayabilir.
Çok teşekkür ederim hocam Allah hepimize nicelerini nasip eder inşallah. Beklediğimiz 2 aylık süreçte neler neler öğrendik Avrupadaki limanlardan tır şirketlerine kadar, daha ara bilgileri yazsam 2-3 katı yazı olur. Bu süreçte bizi bilgilendiren destek olan herkese tekrar teşekkür ediyorum. Bayiye araç getiren bazı tırcı abilerle konuştum bazı araçlar limandan direkt bayilere transfer ediliyor bazıları ise lojistik merkezine depolanıyor, bana tuhaf gelmişti lojistik merkezinde bekletilmesi neden bekletiliyor acaba

Hocam diğer kanaldan paylaştık burdan da paylaşalım. Resmi gazetede yayınlandı. 6mayıs 2023 itibariyle bayilerin aksesuar satma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Liste fiyatı üzerinden satış yapma zorunluluğu getirildi. Bu da eksta olarak kalsın burda.
Hocam benim aracı aldığım bayii aradaki farkı aksesuar parası olarak değil başka bir şirketten(kendilerine ait) "koruma paketi" adı altında fatura kestirtti.
kısacası. usulüne uydurmuşlar.

Hocam benim aracı aldığım bayii aradaki farkı aksesuar parası olarak değil başka bir şirketten(kendilerine ait) "koruma paketi" adı altında fatura kestirtti.
Hocam yeni mi kestiler yani 6 mayıstan sonra mı fatura kesildi

Hocam aracı aldıysanız bence bir cimer i arayıp durumu anlatın.

Merhaba arkadaşlar ST ile görüştüm aracım 22-24 mayıs gibi geleceğini söylediler gemi ismide Neptune Oddseyye inşallah zam gelmeden limanda olur

Vatandaşın anası ağlamış. 15 günde arabaya iki kere zam geldi. Biz helal parayla birşey almaya çalışıyoruz. Şu yaptıkları şey hakikaten çok ayıp. Büyük markaların adını kullanan bayilerin bu tip işlere hiç girişmemesi lazım.

Bizimki üretimden çıkalı 1 ay olacak neredeyse hala gemiye yüklenmedi.

Geri
Üst Alt