Golf 7 AFS Sorunu

ozanaslan48

Yeni Üye
İsim
ali ozan aslan
Araç
golf 7
merhabalar 2016 model golf 7 aracım var arabayı ıkıncı el aldım kışın arabanın sağ farı su aldı. farı bir ustaya yolladım camını ve kasasını değiştirdi .
bir müddet sonra aracımda afs arızası yandı cift ampul alıp sag ve sol viraj ampullerimi değiştirdim fakat sorunum çözülmedi viraj farlarım yanmıyor bide farkettimki arabam ilk çalıştıgında farım yandıgında yukarı aşagı bır selamlama yapardı onunda yapmadıgını farkettım bu gun servise gittim aracımı cihaza bagladıklarında sag farın güç modülünde arıza oldugunu soylediler deniyip test etmemız gerektıgını soyledıler fakat aracımı bırakmadım aracımın farında 3 adet beyin var kısın aracımın farı su aldıgında beyınlerıde acıp kontrol etmiştim farın bırınde su vardı onu temızledım guzelce taktım calısıyordu basına böyle bir durum gelen arkadas varmı acaba çözümü afs beynimi eger o beyinse 3 beyinden hangisi acaba ve çıkma olarak ucuz yollu nasıl bulabılırım

Merhaba Ozan

AFS sorununu bende yaşamıştım xenonumu değiştirdikten sonra. Sorunu bulana kadar epey zorlandım. Aynı selamlamayı yapmıyor ve viraj farları yanmıyor. Boşuna H7leri değiştirmene gerek yok. Bende sorun farın fişi çatlamış ve tam yerine oturmamıştı. Çok sıkıca bastırınca sorunun kaynağını bulup, fişini değiştirttim. Sende soketine tam oturmuş mu, takarken 'tak' diye ses geliyor dinleyebilirsin.

Sağlam farın beyinlerini söküp şüphelendiğin fara takıp sadece o farı bağlayıp ışıklarını yak. Eğer selamlama yapmaya başlıyorsa şüphelendiğin beyinlerdir

Upvote 0
Elimde 1 tane afs beyni var verim deneyin sorun onda mi
Gercekten mukemmel olur 🙏🏼 yenisini arastiriyordum kimse sattiktan sonra geri almak istemiyor eger o parcadaysa sorun denemek isterim kod uyuyorsa sizinkiyle eger

Ekli dosyalar

• 4911D686-4D92-47E0-8837-C099504025D5.jpeg
    4911D686-4D92-47E0-8837-C099504025D5.jpeg
    146.8 KB · Görüntüleme: 5
Upvote 0
Merhaba Ozan

AFS sorununu bende yaşamıştım xenonumu değiştirdikten sonra. Sorunu bulana kadar epey zorlandım. Aynı selamlamayı yapmıyor ve viraj farları yanmıyor. Boşuna H7leri değiştirmene gerek yok. Bende sorun farın fişi çatlamış ve tam yerine oturmamıştı. Çok sıkıca bastırınca sorunun kaynağını bulup, fişini değiştirttim. Sende soketine tam oturmuş mu, takarken 'tak' diye ses geliyor dinleyebilirsin.

Sağlam farın beyinlerini söküp şüphelendiğin fara takıp sadece o farı bağlayıp ışıklarını yak. Eğer selamlama yapmaya başlıyorsa şüphelendiğin beyinlerdir
Merhabalar Butun farlarim aktif yaniyor sadece afs uyarisi veriyor aracim cihaza baglattigimda güc modülünde ariza gosteriyor sokette olsa sanirim diger lambalarimda yanmaz yarin farlari söküp saglam olan taraftaki beyni söküp deniyicem 🙏🏼 tesekkur ederim

Son düzenleme:
Upvote 0
18BA4BC3-37CE-45F9-B140-2CCE63411BBF.jpegarkadaslar afs beynini degistirdim kodlama yaptirdim viraj farlarim artik yaniyor calisiyor fakat bu seferde böyle bir ariza aldim hala afs arizasi aliyorum ekranda sanirim merceklerin saga sola dönmesiyle alakali bir ariza buda beyinden olabilirmi yoksa acaba icindeki soketlerdenmi yoksa kablolardanmi bilmiyorum

Upvote 0

Geri
Üst Alt