Golf 7 1.2 Tsi Buji Değişimi

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Herkese iyi bayramlar..

Arkadaşlar 2014 model 1.2 tsi 60.000 kmde aracımın bakım zamanı geldi..
Bir şey öğrenmek istiyorum en son 2021 senesinde yaklaşık 45.000 -50.000 km arasında NGK marka buji ile değiştirdim. Buji değişimi kaç senede bir ya da kaç km de bir olarak değişir? Benim değiştirmeme gerek var mıdır?

Merhabalar
Araçlarda sıkışmış hava yakıt karışımını ateşleyen bujilerin, maksimum 10 bin kilometre bakımında temizlenmesi ve kullanım şartlarına göre 15 bin – 30 bin kilometre arası değiştirilmesi gerekmektedir.

Merhabalar
Araçlarda sıkışmış hava yakıt karışımını ateşleyen bujilerin, maksimum 10 bin kilometre bakımında temizlenmesi ve kullanım şartlarına göre 15 bin – 30 bin kilometre arası değiştirilmesi gerekmektedir.
Teşekkür ederim Hocam bilgilendirme için..

Merhabalar

Ustad bu bilgiyi nerden aldin bilmiyorum ama maalesef dogru degil

Buji tırnağı dedigimiz bujinin + / - elektrodlarının optimal iletkenligini

Temizleyici herhangi bir sprey, sıvı , kimyasal ile muhatap ederseniz

O buji orjinal iletkenligini kaybeder + ve - uçlar arasında oluşması gereken potansiyel farkı düzeni bozulur. Ark olusumu optimizasyonu sekteye ugrar.

Km + zaman sonucunda oluşan korozyonun çaresi yok ....

Belliki bir tcaret erbabı buji temizleme solusyonu icat etti . Global pazara açılmaya çalısıyor

Bu konuyu ben de merak ediyorum.
Benim araç 2018 ama km 33 bin olduğu için hiç buji değişmedi, gerekli mi değişmeli mi acaba?

Olası aksaklıklara karşı 30binde bir bujiler buji test cihazına konup ateşleme performansı ölçülmeli ya da gözlenmeli. Gerek varsa değişmeli. Yoksa sağlam bujiyide değişmek yersiz. Malum milli servet😂😂 bi dünya duyar kasan boşbeleş dolu heryer. Siz siz olun bujilerinizi ölçtürmeden değişmeyin maazallah serveti sokağa atarsınız

Ekli dosyalar

• IMG_5352.jpeg
    IMG_5352.jpeg
    40.5 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Üst Alt