Afs sorunu

bgzkysl

Üye
İsim
bilal
Araç
golf 7 highline
Merhabalar herkese aracım 2013 model highline U led far mevcut
Forumda gezerken AFL den haberim oldu aracıma baktım orda ampul var ama yanmıyor direksiyonu çevirdiğimde sadece çevirdiğim tarafın sisi yanıyor. Bugünde ampulun soketini söktüm her hangi bir arıza da vermedi. Sebebi ne olabilir. Birde u ledin yanındaki boş olan kısmındaki led çok kısık yanıyor bunu değiştirme imkanım var mı ?

Ekli dosyalar

• 84DC167B-2C2C-4EF3-9154-325EBD6FAED6.png
    84DC167B-2C2C-4EF3-9154-325EBD6FAED6.png
    570.8 KB · Görüntüleme: 47

Ekli dosyalar

• CF5B4179-23F7-4239-9A37-4FAAC91284BE.jpeg
    CF5B4179-23F7-4239-9A37-4FAAC91284BE.jpeg
    38.5 KB · Görüntüleme: 25
  • B370D337-CAF8-46D9-B4A6-4C1B0D747553.jpeg
    B370D337-CAF8-46D9-B4A6-4C1B0D747553.jpeg
    302.7 KB · Görüntüleme: 25
Upvote 0
Merhabalar herkese aracım 2013 model highline U led far mevcut
Forumda gezerken AFL den haberim oldu aracıma baktım orda ampul var ama yanmıyor direksiyonu çevirdiğimde sadece çevirdiğim tarafın sisi yanıyor. Bugünde ampulun soketini söktüm her hangi bir arıza da vermedi. Sebebi ne olabilir. Birde u ledin yanındaki boş olan kısmındaki led çok kısık yanıyor bunu değiştirme imkanım var mı ?
Estetik amaçlı olmaktan ibaret olan noktasal Led ‘lerin ışık şiddetini artırsanız ne olur., ki zaten böyle bir imkanınız zaten yok,

AFL farlar araç hareketsiz haldeyken direksiyonu çevirseniz de mercekler hareket etmez..!!

Direksiyon hareketine göre merceklerin sağa-sola dönebilmesi için aracın hareket halinde olması gerekir. Araç hareket halindeyken AFL özelliği aktif hale gelir ve aracın hızına göre, havanın durumuna göre farlar —>adaptif olarak yol şartlarına ve aracın hızına göre değişken koşullara adapte olarak en iyi aydınlatma şeklini otomatik olarak ayarlamasını yapar, buna ilaveten virajlarda mercekler direksiyon hareketine göre sağa-sola dönerek (dinamik viraj farları) aktif hale gelir.

Highline donanım araçlarda; araç sabit durur haldeyken veya 40 km hızın altında bir hızda sürüş halindeyken sis farlarından daha gelişmiş bir sistem olan —>farların içine entegre edilmiş olan (statik viraj farları) yanar. Daha basit sistem olan sis farları Comfortline araçlarda yanar.

AFS Bi-Xenon Plus Farlar
(Adaptive Front-Lighting System)

neafwbl.jpeg

Upvote 0
Estetik amaçlı olmaktan ibaret olan noktasal Led ‘lerin ışık şiddetini artırsanız ne olur., ki zaten böyle bir imkanınız zaten yok,

AFL farlar araç hareketsiz haldeyken direksiyonu çevirseniz de mercekler hareket etmez..!!

Direksiyon hareketine göre merceklerin sağa-sola dönebilmesi için aracın hareket halinde olması gerekir. Araç hareket halindeyken AFL özelliği aktif hale gelir ve aracın hızına göre, havanın durumuna göre farlar —>adaptif olarak yol şartlarına ve aracın hızına göre değişken koşullara adapte olarak en iyi aydınlatma şeklini otomatik olarak ayarlamasını yapar, buna ilaveten virajlarda mercekler direksiyon hareketine göre sağa-sola dönerek (dinamik viraj farları) aktif hale gelir.

Highline donanım araçlarda; araç sabit durur haldeyken veya 40 km hızın altında bir hızda sürüş halindeyken sis farlarından daha gelişmiş bir sistem olan —>farların içine entegre edilmiş olan (statik viraj farları) yanar. Daha basit sistem olan sis farları Comfortline araçlarda yanar.

AFS Bi-Xenon Plus Farlar
(Adaptive Front-Lighting System)

neafwbl.jpeg
Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Benim aracımdaki ana problem hangi hızda olursam olayım statik viraj farları yanmıyor. Soketini söksem arıza bile vermiyor.
Diğeri dediğiniz gibi estetik.

Upvote 0
Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Benim aracımdaki ana problem hangi hızda olursam olayım statik viraj farları yanmıyor. Soketini söksem arıza bile vermiyor.
Diğeri dediğiniz gibi estetik.
Statik viraj farı 40 km hıza kadar görev yapar, farın içine entegre edilmiştir, mercekli ana far ile noktasal led ‘in tam arasında konumlandırılmıştır, aracı geri vitese takın her iki farın da statik viraj farı aktif olur, 40 km hıza kadar olan dönüşlerde, sinyal vererek yapılan dönüşlerde dönüş yapılacak taraftaki aktif olur,

statik viraj farı ile dinamik viraj farını birbiriyle karıştırmayınız,

(Statik Viraj Farı ‘nın) konumu aşşağıda kırmızı ile işaretlediğim alandadır, aracı bir arkadaşınız geri vitese takıp beklesin, siz aracı dışardan gözlemlediğinizde rahatça görebilirsiniz,

Dinamik Viraj Farı ise çok daha gelişmiş bir sistem olan AFL yani adaptif farın bir parçası olarak çalışır, VW buna AFS far diyor, AFS (Adaptive Front-Lighting System) bunun çalışma prensibini bir önceki mesajda resim ile paylaşmıştım,

Statik Viraj Farının konumu (kırmızı ile işaretlediğim yerdedir);
mne5573.jpeg

Upvote 0
Gizli özellik kodlama ile dönüş farlarınız sis farkına çevrilmiş büyük ihtimalle

Upvote 0
@forzaGilles in dediği gibi yanmayan u nun içindeki nokta led in parlaklığı değişmiyor sabit

@IlgazRafi nin dediği gibi banada kodlamadan kaynaklı geliyor yoksa her geri viteste statik firaj farının yandığını rahatlıkla farkedersiniz

Upvote 0
merhabalar denemeleri yaptım malesef çalışmadı kodlama ile kapatılmış olduğu kesin teşekkür ederim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt