Golf 7 saga ve sola donuslerde ses

emre emre 58

Yeni Üye
İsim
Emre58
Araç
Golf 7
İyi gunler
Yeni aldigim golf 7 2016 aracimda direksiyonu tam kirip saga ve sola donuslerde vugultu sesi geliyo. Sanki boyle tekerlek bir yere surtme sesi gibi. Duz yolda kalkarken herhangi bir sorun yok sorun nedir daha once boyle bisey yasayan oldumu. Cozum yolu nedir acaba
Tesekkur ederim

Tel fırça bi nebze iş görüyor ama kesin çözüm değil. Bende deneyeceğim.

Upvote 0
Tekerlek surtmesi gibi demi hocam debriajdan kaldirip hafif hizlaninca oluyor.
Evet tam teker sürtmesi sesi değilde hafif yağsız kalan bir yerin sürtme sesi gibi. Araç yerinde sağ yada sol manevra yapınca da o ses bazen çıkıyor manevra yaptıktan sonra hareket edince de bir metre kadar ses çıkarıyor sonra ses kesiliyor. Bir yer yağsız kalmış gibi bir ses mevcut

Upvote 0
valla hocam bu dediğinde haklı olabilirsin belki, çünkü ben yazlıkları çıkartıp kışlığı taktığımda ilk başta ses kesildi bir süre sonra tekrar etti, şu an var hala direksiyonu tam kırmadığımda gelmiyor, ses beni rahatsız ettiği için direksiyonu tam kırmıyorum :)

Upvote 0
Direksiyon kutusu
Aks kafası
Porya bilyası
Fren diskleri
Burçlar
Z rot

Herşey olabilir:) Sıralama ihtimali yüksek olanlara göre

Upvote 0
Bu konunun son durumu nedir çözüm bulabilen var mı? ilginçtir bende 16 inç jant vardı 17 dijon aldım PS5 lastik ile tamamladım artık ses falan hiçbir şey yok, özellikle tam kırıp denedim hiç gelmiyor ileride ne yapar bilmiyorum, gerçekten bana da saçma geliyor bu durum ama şu an ki durum bu..

Upvote 0
Ön salıncakların ikişer adet lastikleri var onları değiştirin onlardan olabilir bende gıcırtı ve ses vardı değişimden sonra kesildi

Upvote 0
B8 2015 Highline 180 binde Passatta 70-80 km hızı geçtikten sonra bir uğultu sesi geliyor kışlık lastiklerden olduğunu düşünüyordum sıfır continental premiumcontact6 lastik aldım sanki hala ses var . Highline deme sebebim 18 jant var araçta orijinal dartford . Tahminim porya bilyalarında arıza olabileceği. Size sorum şu sevgili arkadaşlar, 18 jant veya daha üzeri jant kullananlar aydınlatırsa sevinirim bu uğultu sesi normal mi ? Önceki aracım Golf 7 idi dijonlarla ve pilotsport 4 ile mutluyduk o araç manueldi , dsg den bi uğultu gelir mi normalde?

Upvote 0

Geri
Üst Alt