Merhaba Golf 7 2015 lounge ile çekme karavan

Bu tür araçlarla karavan çektinizmi arabayı ciddi manada yorar.
Başta şanzıman, fren sistemi ve hatta aks/ diferansiyel vs kısa ve uzun vadede sorun çıkartır.
Karavan için En ideal araçlar eski modelde olsa Japon pikaplardır. 3.5 tona kadar bana mısın demezler .
Hobi / merak / tercih / keyfi bir secenek çekme karavan olayı.

Tabi ki extradan 750-850 kilo eşşşeeek/katır yükü orta vadede araç motorunda / şanzumanında depresyona neden olacaktır kaçınılmaz

Bana bedava avm çekilisden karavan verseler ???

Ben kendi 1.6 tdi aracıma 750 kilo yük cektirmem

Görünen köy anlamında Son arabam eldeki 1.6 tdi golf .....

3 yıl karavan çekerim 2027 de sıfır mk9 a gecerim diyebilsem ? Tabi tak çek bas 3500 dv rapmada. Vur kırbacı illa çeker ....

Sonra satarım mk9 sonra mk10..........

Aracı satarken karavan cektim abicim demek mecburi mi ?

Bmw f30 la 850 kere kıç atan aracın anasını ağlatan aracını satarken bu itirafları yapıyorsa bizde 750 kilo yük cektik deriz tabi.

1.6 tdi ile karavan çekenler var ve çok fazla sorun yaşayana denk gelmedim. Yurtdışı forumlarda da aratınca görmek mümkün. 750kg altı olacağı için sınırlar dahilinde olduktan sonra bence sorun olmayacaktır.

Çekme kapasitesi kitapçıkta ne verilmiş bilmiyorum ama ona göre bir sıkıntı olmaz. Araç manuel mi? Biraz daha hızlı baskı balatanız eskiyebilir..
Aracınız bakımlarını çok titiz yapın ve bu durumda yağ değişim aralığınız 5-6000 km'yi geçmemeli. TDI zayıf makine değildir. Yurtdışında TDI alıp çok karavan çeken var.
Yazılım illa şart değil diye düşünüyorum. Ama belki RSA ile çalışıp ufak bir iyileştirmeye gidilebilir. Tercih sizin...
Teşekkürler, kitapçığa ilk fırsatta bakacağım. Araç otomatik. Teşekkür ederim güzel bilgilerden dolayı 🙏🏻

Genel hatlarıyla anlamış durumdayım.. kardeşim yaparsan da dikkatli yap ve sonuçları göz önüne al diyorsunuz :))
Çok teşekkür ederim değerli paylaşımlarınız için

Geri
Üst Alt