Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar. Bugün Ceramic pro 9h uygulaması için bilgi almak üzere İstanbul akmanlar grup genel merkezi aradım. Fiyat bilgisi aldım. Ücrette pek bir şey yapamayacaklarını ancak Llumar cam filmi, deri koltuk uygulaması gibi hizmetleri ücretsiz sağlayabileceklerini öğrendim. Aracı en erken 2 günde teslim edebiliyorlarmış. Taksit imkanları olup olmadığını sordum o konuda bilgi vermek için geri dönüş yapacaklar beklemedeyim ama fiyatı net öğrendim. Yazmamda sakınca var mıdır bilemediğim için yazmıyorum buraya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

54 dakika önce, jajaja yazdı:

@Caner hocam fiyatı paylaşabilirsiniz tabii ki herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. 

Hocam 2500 + KDV = 2950 TL dediler ancak dediğim gibi extra cam filmi, nano koruma gibi hediye veririz dediler. Fiyatta indirim yapamıyoruz ama bu tip hediyelerimiz olur dediler. Taksit konusunda da henüz bilgi vermediler bekliyorum. Bu arada burası genel merkezmiş o yüzden profesyonel işlem hususunda şüpheniz olmasın dediler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ölçemeyeceğim bir şeye para vermek beni düşündürüyordu zaten, öyle ya araç zaten pırıl pırıl, sadece yıkayıp bana işlem yaptım dese yine anlamam, üstelik bu zamanla çıkacak bir şey, tanıdık vs varsa neyse de bilmedik bir yerde anlamsız... zaten vazgeçtim, bir konuda daha profesyonel bilgi sahibi olduk forumumuz ve @ladinkayin hocamız sayesinde...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

akmanları aradım bende hocam 2500 konusu tabiki doğru bayan ısrarla buraya gelin diyor gitsek ne gibi bi indirim yaparlar çok merak ediyorum malzemeyi övüyor doğrudur ama çoz fazla geldi rakam oraya yakın bir dostumuzdan yüzyüze gidip görüşme imkanı olsa daha iyi olur esra hanımla görüştüm ben :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
degerli hocam onlar size altın kaplama fiyatı vermiş sanırım hadi 2000 tl ye yapsın hediye istemez 

@theGenius hüseyin hocam yaptırmıstı soralım bakalım bizi bilgilendirmesini rica edelim 

Hocam ederi 1500 liradır. Fazlası gereksiz. Sanırım Akmanlar biraz abartmış. Sanırım hediye adı altında paket satmaya çalışmışlar. Kendileri aynı zamanda llumarın da Tr distribütörü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şimdi burada bir de şu var, verdiğimiz paranın çoğu işçilik, bakın basit bir şeffaf folyo ile eşiklerin kaplaması bile malzeme 10 lira, işlem 150-200 lira...

bu detailing işi her işçiliği çok olan sektör gibi fiyatların standardının olmadığı bir sektör... iyi işçiye denk gelirseniz hiç olmazsa verdiğiniz paranın karşılığını almış olursunuz, denk gelmezseniz fena...

ben işçi olarak kendimi seçtiğim için, kendim de fena değilim iyi bir adamım, içim rahat...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam fiyatta uçmuşlar.

Nano için bilindik markalardan biri kore malı diğer ingiliz örnek fiyatları;

Gyeon Prime Q2 Nano Seramik Kaplama Seti - 30ml   275 TL

Gyeon Mohs Q2 Nano Gelişmiş Seramik Kaplama Seti - 30ml   320 TL

Gtechniq C1 Crystal Lacquer Nano Koruma - 30ml + Gtechniq Exo v2 Ultra Durable Hybrid Coating Nano - 30ml   408 TL

Bence çok uçuk bir fiyat. Eğer istanbulda yaptıracaksanız kartalda Heroic detailing, ümraniye den tokyogarage, üsküdar altunizade detailworks. Arayıp konusun nasıl bir şey istediğinizden bahsedin size çeşitki nano ürünleri önerip fiyat konusunda bir fikir vereceklerdir.

Bu arada benim bu arkadaşlar ile bir ilgim yoktur. Ben kendi araç bakımımı kendim yapıyorum :) hobi olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Caner hocam Ankara da bu markayi arkadasim kendi arabasina 1000 tl ye yaptirdi. biz ekipce dby detailing e gittik orda bile en kral marka olan gtechniq e 2100 tl gibi bir fiyat aldik. bence biraz daha arastirin. ya da en azindan dby.ile iletisime gecin. ist tarafinda uzantilari varsa alternatifleri degerlendirmekte fayda var.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben aracıma aliexpressten aldığım seramik koruma ürününü uyguladım. 50 dolar falandı bir günümü aldı. Son derece memnunum. Tavan hariç kir tutmayı epeyce geciktiriyor.

Taş ve cizik koruma içinse hiçbir kaplama fayda etmez bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kickergls yazdı:

sonax 1200lira diyor seramik kaplamaya 0 araçlara cc36 imiş 36 ay garantili diyor bunu da düşünüyorum ama illa yaptırmalımıyım kararsız kaldım

Bence gereksiz pahallı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

degerli arkadaşlar yorumlarınızı okudum az cok bende arastırma yapmıştım hatta birebire gidip ziyaret gercekleştirdim ve yerinde görerek ikna olarak ben ceramic pro9H yaptır ama şunu ögrendim ki bu işte üründen daha ziyade alt yapısı cok önemli imiş nano teknoloji bir ürün uygulanacaksa yani ceramic veya benzeri koruma demelıyım alt yapıda nano teknoloji pasta cila hare cizik giderici uygulanmalıymıs yani meguirs 3m yada silikon içeren pastalarla bunlar olmaz yurtdişında bile araştırmalarımda angelwax , koch sholl markalar kullanıyor genelde ve silikon bu ürünlerde sıfır degerindeymiş. üstelık bu ürün fiatlar pahalı demiş arkadaşlar ama ben zar zor 2350tl yaptır ki yurtdışı fiatlar 1.000-2000 euro dur bilginize. bu işi dogru yapana bu paralar verilir ceramic sadece 9H la ibaret degil alt yapısında mutlaka nano polish  cleaner uygulanması şartmış olmazssa ceramic tutunamıyormuş ve piyasada 900.tl bile yapan var ustelik ne marka oldugu belirsiz.eger guzel özel bir işlem yaptıracaksanız benım kadar araştırmanızda yarar var ben 2016 C 180 AMG yaptırdım ve cok memnunum ve asla unutmayın ceramic yapıldıktan sona asla aracınıza köpuklu yıkama yaptırmayın asla cünkü ceramic zamanla ömrunu 1 yılda bitiriyormus.garantısı 5 yıl ama arac üzerine 50 ml şişe 3 kat atılırsa buda haliyle 2-3 iş gününde oluyor. kısa ve öz dogru yerler de var bunu yapan..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@FurcHT herkese merhaba . uzun zamandır gene okuyorum ve bende biraz baktım tavsiye edecegım yer istanbul da etiler de autospa firması ve ben yeni aracımı aldım yaptırdım 2 gn kaldı camlardan jantlara iç deri den trim plastıklerine kadar uygulandı birde bu kaplama yapılırken özel irt ısıtıcı kullandı daha önce görmedım genelde herkes ufo kullanıyor ama irt başka birşey acık ve net olarak 3 araç yaptırdık 27 ay  içinde çok çok memnun kaldım 

kısaca bence önemli olan güzel görselli iyi bir işyeri ve kalıteli malzeme işçiik olmalı burası etilerde ama harika bir iş yeri daha öncede yorumlarını okudum eski 15 yıldan fazla bir iş yeri buda kayda deger 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: sevenal
      Arkadaşlar merhabalar nasılsınız umarım iyisinizdir..Bende 2016 model golf 1.2 tsi araç var 33. bin km de fakat yılı dolduğu için 3. bakımına girecek..Yetkili servisi aradım sadece filitrelerin değişeceğini ve motor yağının değişeceğini söylediler 1000TL fiyat istediler. Ardından Bosch Car servisi aradım ve onlarda aynı şekilde filitrelerin değişeceğini ve motor yağının değişeceğini söylediler işçilik dahil 400 TL gibi bir rakam verdiler..Şimdi iki servis arasında çok ciddi bir fark var.Aracımı 0 almıştım aldığım zaman garantisini 5 yıl a çıkarmıştım sıfır aldığımdan beri araç yetkili servis bakımlıydı ilk defa yetkili servis dışında bir yeri düşünüyorum fakat bu durumda aracın uzatmıs olduğum garantisi bitecektir sizce buna değer mi ? aynı durumda olan arkadaşlar araclarınızın bakımlarını nasıl yapıyorsunuz?Bana ne tavsiye edersiniz? Şimdiden her birinize teşekkür ediyorum  
    • Yazan: alper32
      Değerli arkadaşlar,
      Araçlarımızda kullanabileceğimiz temizlik ve bakım ürünlerinden bazılarını sizler için @forzaGilles ve @AdanaDetailing üstadlarla beraber derledik.
      Bazı ürünler diyoruz çünkü "detailing" dünyası derya deniz. Dolayısıyla kesenize de dikkat ediniz
      Bu ürünleri ve kullanım talimatlarını internetten (detailingdükkanı, boyassi, yamaçlar detailing, kimyasal adamlar, erdem boya.. gibi sitelerde) rahatlıkla bulabilirsiniz.
      Ayrıca hiçbiri ile herhangi bir ekonomik bağımız bulunmuyor. 

Koyun yünü Yıkama Eldiveni
      - Mothers Lambswool Wash Mitt
      - Auto Finesse Lambs Wool Ultra Soft Wash Mitt 
      - Adam's Car Care Yün Yıkama Pedi

Mikrofiber Yıkama Eldiveni
      - Gyeon Q2M Smoothie
      - Chemical Guys Chenille Microfiber Premium Scratch
      - Auto Finesse Deluxe Wash Mitt

Yıkama İçin Fırça Başlığı (Eldivenle yoruluyorum diyenler için)
      - Aliexpress ten milk silk mop

Not: Eldiven ve başlıklar için CD testi yaparak araçta kılcal çizik yapıp yapmayacağını öğrenebilirsiniz.

Cilasız Şampuan
      - Nanolex Pure Shampoo
      - Zymöl Auto Wash
      - Sonax Red Summer

Cilalı Şampuan
      - Valetpro Poseidon
      - Sonax Wasch Wax cilalı şampuan (yeni formül sarı renk olanı)

Kurulama Havlusu
      - Chemical guys Mammoth
      - Gyeon Silk Dryer

Yıkama Sonrası Hızlı Cila (Quick Detailer)
      - Sonax BSD
      - Nanolex Wet Coat
      - Gtechniq C2V3

Katı Cila
      - Soft 99 fusso
      - Soft99 authentic

Nano koruma
      - Gtechniq csl
      - Dr beasleys nano resin
      Kil
      -Valet pro turuncu (soft)
      -Valet pro mavi
      Demir tozu sökücü/Balata Tozu Temizleyici
      -Valetpro Dragons Breath
      -Auto Finesse Iron Out

Jant Temizleyici (Rutin yıkama sonrası daha çok gündelik kullanım ve yumuşak kirler için)
      -Valetpro Bilberry Wheel Cleaner
      -Sonax falkenreiniger

Deri Temizleyici/Bakım
      - Valetpro Leather Soap
      - Gtechniq L1
      -Swissvax Leather Cleaner (bütçe uygun ise)

Deri Koruyucu/Süt
      -Valetpro Leather Protector
      -Swissvax Leather Milk (bütçe uygun ise)

Alcantara Temizleyici
      - Dr Beasley's microsuede cleanser (alkantara temizleyici)
      - Dr Beasley's microsuede protection (alcantara koruyucu)
      - Swissvax Alcanta Cleaner for Alcantara (ikisi bir arada ürün)
      - Dr Beasley's Microsuede Spot Remover (alcantara "güçlü" leke çıkarıcı)
      - Amway loc

İç Temizlik
      - Auto Finesse Spritz

Mikrofiber Bez
      - Microfaser
      - Rossmann
      - Hikari mikrofiber wax ve cila bezi
      - Gyeon Soft Wipe
      - BİM
      PÜF Noktalar
      - Güneşin altında araç yıkamayalım
      - Benzinlik köpüğünü kullanmayalım
      - Suyun araç üstünde kurumasına izin vermeden kurulayalım
      - Kullandığımız ürünün talimatlarına uyalım
      - Özellikle fazla ürün kullanmaktan kaçınalım
      - İç temizlikte fitilleri silmeyelim, piano kaplamayı çizmeyelim, deri kısımlarda kalitesiz ürün kullanmayalım
      - Araçlarımızı yılda bir iki kez butik çalışan detay merkezlerine götürelim
      - Nano-seramik-glass coat, polish, motor temizliği, kaput-cam filmi uygulamaları profesyonel uygulamalardır. Evde denemeyelim
      Kolay gelsin
    • Yazan: yagizyolveren
      merhaba arkadaşlar bugun golf 7 1.2 tsi manuel aracıma ilk defa servis dışı bakım yaptırdım. kullanılacak olan yağın markasını sorduğumda vw servisinin artık shell yağ kullanmaya başladığını bu yuzden shell kullandıklarını söylediler açıkcası pek anlamadığım için tamam dedim Shell Helix HX7 Pro AF 5W-30 yağ kullandılar internetten golf 7 1.2 tsi için shell yağ arattığımda ise Shell Helix Ultra 5W-30 çıkıyor bu iki yağ arasında ne gibi bir fark var aracımda sıkıntı olur mu yardımcı olursanız sevinirim ayrıca filtreleride wunder diye bi marka takmışlar bu marka hakkında bigisi olan var mı?
       Yanıtla
  • Yeni Oluştur...