Tampon boyattım, rengi tutturamadılar...

yalin

Üye
İsim
Selim
İyi aksamlar, ufak bi talihsizlik sonucu tampon tamir gördü ve boyandı. Ancak usta 3 defa boyamasına ragmen rengi tutturamadı. Zor bir renk olduğu, tamponun plastik olması yüzünden metaldeki gibi olmayacağı gibi şeyler zirvaladi. Ama eger boyayı getirirsem bir daha boyayacagininda sözünü verdi. Apar topar konya Gökmen servisine gittim sadece 18gr' lik rütuş boyasını 300tlden verebileceklerini 100grmlik satışlarının olmadığından bahsettiler. Bu boyayı nerden temin edebilirim, iyi bir boya karışımı yapan tanıdığı olan varmi? Yardım ederseniz sevinirim. Boya kodu: LA7N

Ekli dosyalar

• IMG20230101165208.jpg
    IMG20230101165208.jpg
    147.6 KB · Görüntüleme: 196
  • IMG20221224140215.jpg
    IMG20221224140215.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 189
  • IMG20221218144749.jpg
    IMG20221218144749.jpg
    161 KB · Görüntüleme: 189

@yalin Pasta cila ile tabii ki düzelmez, boşuna denemeyin.

Vernikten dolayı da böyle bir ton farkı olması mümkün değil; öyle olsaydı usta iki farklı boya ile değil, iki farklı vernik ile denerdi.

Bazen boya koduna göre alınan boya ile bile ciddi ton farkı olabiliyor.
Sac-plastik konusunda haklılık payı var, sıfır arabada dahi bazen renklerde sac aksam ile plastik alsam aynı renkte görünmüyor ama bunların hiçbirisi bu kadar bariz bir ton farkının açıklaması olamaz.

Doğru renkte boyayı bir şekilde temin etmeniz lazım, edemezseniz de yetkili serviste boyatmanız gerekebilir.

n11'de yavuzboyavehırdavat isimli satıcıdan indiyum gri sprey boya almıştım, renk doğruydu. Aklınızda bulunsun.

Upvote 0

Benim araca geçen sene (aynı renk kodu) kapıyı çökertip kaçmıştı. İlk yaptırdığım usta üstteki şekilde boyamıştı ve zamanla açılır renk demişti... (Buarada bu renk gerçekten zor ) Daha sonra gittiğim başka bir usta düzelti ki (alt resim) 3 ayrı boya sağlayıcı da rengi zor ayarladıklarını belirtmişti. Vernikte atış yönü ve mesafesinin çok önemli olduğunu belirtmişti. Kocaeli'de olsan seni yönlendirirdim. Buarada hiçbir usta rengi tam tutuuracağının garantisini vermiyor.

Golfie.jpg

Upvote 0
Benim araca geçen sene (aynı renk kodu) kapıyı çökertip kaçmıştı. İlk yaptırdığım usta üstteki şekilde boyamıştı ve zamanla açılır renk demişti... (Buarada bu renk gerçekten zor ) Daha sonra gittiğim başka bir usta düzelti ki (alt resim) 3 ayrı boya sağlayıcı da rengi zor ayarladıklarını belirtmişti. Vernikte atış yönü ve mesafesinin çok önemli olduğunu belirtmişti. Kocaeli'de olsan seni yönlendirirdim. Buarada hiçbir usta rengi tam tutuuracağının garantisini vermiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 62788
Ustanın ismini ve dükkanının nerde olduğunu öğrenebilir miyim?

Upvote 0
pasta cila ile daha parlak mı olur, yoksa eskitebilir mi gerçekten? Eğer öyle birşey varsa pastasını yaptırayım çünkü pasta daha yapılmadı
Sen bakma yok olmaz diyenlere. Onlarin yaslari kadar araba boyattim ben. 1 yasindan Eski arabanin ve ozellikle gri renkli boyayi tutturmak zordur. orjinal boyasini atsa da bu durum olur. Bazi boyacilar az oynayarak tecrube ve deneme ile cok yakin renk elde edebilirler.
Ton farkini almak icinde yeni boyanan parcayi ovarak eskitirler ve farki azaltir veya yok ederler.
Bi dene bakalim ne kaybedersin.
Bir de arabanin diger parcalari da uzun zaman pasta cila gormediyse koyulasmis olabilir. Once boyanana degil diger eski bolgeye deneyip bakabilirsin. Belki acilir yeni yapilan yerin tonuna gelir.

Upvote 0
İlanlar arasında gezerken denk geldim;

IMG_20230404_222523.jpg

Yazık olmuş gerçekten.

Bir de bu araç galeride satılık şuan.

Alan kişinin noter çıkışı direkt sanayiye boyacıya gitmesi lazım.

Her gören ton farkını dile getire getire araçtan soğutur

Upvote 0

Geri
Üst Alt