Golf 8 style soruları

soguknewale

Yeni Üye
selamlar. 2022 1.0 style paket satın aldım. birkaç sorum var.

şöfor kapısı zor kapanıyor. kronik bir sorun mudur? servise götürsem yardımcı olurlar mı?
şerit takip asistanı yok sanırım. şerit değiştirme asistanı var onu biliyorum.(o da bir işe yaramıyor zaten)
çarpışma önleyici var değil mi? (geçen geri geri giderken olduğunu fark ettim. önde de vardır umarım). devreye girmesi için yapılması gereken bir şey yoktur herhalde.
geri görüş kamerası bazen kapanmıyor. vitesi değiştirdiğinde otomatik kapanması gerekmez mi?

Aracım life, Geri görüş kamerası aldığımdan beri kafasına göre takılıyor. Ben kafayı takmıyorum. Bu yüzden bazen bagaji bile açamadığım oldu. Bu konuda vw nin yazılım güncellemesi ile tüm sorunları çozmesini bekliyorum.

Çarpışma önleyici dediğiniz aracın panik fren yapması ise, park halinde iki üç kez istem dışı deneme fırsatım oldu. evet ise yarıyor. Dubaya carpmadım. Ama bildiğiniz çarpma etkisini yapıyor. Küt deyip olduğu yerde kalıp stop ediyor. Arka ve ön için geçerli.

Diğer konular bende yok :)

Geri görüş kamerası vitesi değiştirdiğinizde değil araç hareket hızı kazanınca kapanıyor. Sürekli vites değişimi gereken park edişlerde açılıp-kapanarak ömrünü tüketmemek için ( golf 7''de bu şekilde)

Bu arada benim aracim da life fakat on tarafta park manevra freni calismiyor bende. Sadece arka calisiyor. Sizde calisir durumda ise demekki bende de calisbilir 😀 bir servise gittigimde danisayim.

Bu arada benim aracim da life fakat on tarafta park manevra freni calismiyor bende. Sadece arka calisiyor. Sizde calisir durumda ise demekki bende de calisbilir 😀 bir servise gittigimde danisayim.
Hocam onun hassasiyet ayarı var park menüden ayarlayabiliyorsunuz. o yüzden belki ön tarafı fark etmemişsinizdir.
Özellikle girişi çok dik otopark girişlerinde bile pat diye duruyor rahatsız edici :)

Geri görüş kamerası vitesi değiştirdiğinizde değil araç hareket hızı kazanınca kapanıyor. Sürekli vites değişimi gereken park edişlerde açılıp-kapanarak ömrünü tüketmemek için ( golf 7''de bu şekilde)
+1 çalışma prensibi bu şekilde. Çok şükür kameramda daha sorun yaşamadım.

Hocam onun hassasiyet ayarı var park menüden ayarlayabiliyorsunuz. o yüzden belki ön tarafı fark etmemişsinizdir.
Özellikle girişi çok dik otopark girişlerinde bile pat diye duruyor rahatsız edici :)
Cok kurcaladim cok denedim karton kutularla ama on tarafi hic calistiramadim 🙁 zaten servis zamani geldi bir sorarim servise 😊

Manevra frenleme fonksiyonu için, sayfalarında aşağıdaki açıklamayı yazmışlar. Geri manevra konusunda anlık ivmelenmeyi de kontrol ediyor. Yavaş şekilde kontrollü geldiğinizde sistem devreye girmiyor ama ani ivmelenme içeren hareketlerde sistem otomatik olarak aracı durduruyor. Denendi, kazayı engellediği de tecrübe ile sabitlendi :) Ön taraf konusunda maalesef bir tecrübem olmadı fakat golf 8 park sensörü ekranında kamera açıkken arka park sensörlerinin köşelerde daha uzun bir alanı taradığını görebilirsiniz. Yoldan geçen araba vs olduğunda bu bölümde uyarı görülüyor.

Manevra Frenleme Fonksiyonu, ön ve arka park sensörü bulunan modellerde park manevrası esnasında oluşabilecek hasarların önüne geçilmesini sağlar.
Geriye doğru yapılan manevralarda 1,5 km/s ile 10 km/s hız aralığında, öne doğru yapılan manevralarda ise 2,5 km/s ile 10 km/s arasında devrede olan sistem herhangi bir engel algıladığında otomatik olarak aracı durdurur.
Sistemin devreye girmesi için ayrıca sürücü emniyet kemerinin takılı olması gerekmektedir.
Manevra Frenleme Fonksiyonu, Bilgi ve Eğlence Sistemi ekranındaki araç ayarları menüsünden istenildiğinde devre dışı bırakılabilir.

Cok kurcaladim cok denedim karton kutularla ama on tarafi hic calistiramadim 🙁 zaten servis zamani geldi bir sorarim servise 😊
Ben aracı ilk aldığım zaman özellikle şirket otoparkına girerken bir kaç kez korkutmuşluğu var. ani geliştiği için de insan ne yapacağını şaşırıyor vs. artık hafifte olsa frene basıyorum ki devreye girmesin :)

Kemerin takılı olması detayı hayatı bilgi 👍 yani kemer takılı değilse araç durmayacak ve temas kaçınılmaz olacak. Allah esirgesin

selamlar. 2022 1.0 style paket satın aldım. birkaç sorum var.

şöfor kapısı zor kapanıyor. kronik bir sorun mudur? servise götürsem yardımcı olurlar mı?
şerit takip asistanı yok sanırım. şerit değiştirme asistanı var onu biliyorum.(o da bir işe yaramıyor zaten)
çarpışma önleyici var değil mi? (geçen geri geri giderken olduğunu fark ettim. önde de vardır umarım). devreye girmesi için yapılması gereken bir şey yoktur herhalde.
geri görüş kamerası bazen kapanmıyor. vitesi değiştirdiğinde otomatik kapanması gerekmez mi?
Life golf kullaniyorum. Benim de kapilar zor kapaniyor. Alisana kadar tek seferde kapatmakta cok zorlandim.

Aracın kapıları baya hafif, iyice çekmeden yani hızlı kapatmadan kapanmıyor. Bende alışana kadar garip buluyordum. Birde vw nin kapı sesi, kapı hissiyatı iyi derler. İnsan yaşadıkça öğreniyor. Golf 8 de kapı hissiyatı iyi değil. Şahsi görüşüm.

geri görüş kamerasının kapanmasıyla ilgili yeterince bekliyorum. 20-30km hızla ileri gitsem dahi hala açık kaldığı durumlar oluyor.
servise gittiğimde medya sistemini güncellenmesini isteyim dimi?

Hocam merhabalar biraz ilgisiz olacak ama konumunuzu Ankara görünce sormak istedim. Yetkili servis olarak Ankara'da aracınızı nereye götürüyorsunuz? Fikrinizi almak isterim.

Geri
Üst Alt