Kavrama Değişimi

Ahmet Acar

Üye
Araç
2015 Golf VII 1.4 TSI (ACT BMT) Highline
GOLF 7 1.4 TSI ACT BMT DSG 2015 model aracımın 120.000 KM ağır bakımlarını yaptırmaya gitmişken kavramadan da ses geldiğini farkedip onun da değişmesi için gerekli işlemlere başlamıştım. Ustamın "bu kadar açmışken volanı da değiştirelim mi?" demesinden sonra gerekli ise bakalım abi en azından bir fiyat alayım aklımızda olsun dedim. Fiyattan dolayı durumunu sorup iyi durumdaysa değiştirmeyelim dedim. Parçanın durumunu sorduğumda şu anlık bir sorun gözükmüyor dedi ama aklım volanda kaldı bu sefer. Aklımdaki tek şüphe fiyattan dolayı değiştirmedim ama ileride daha büyük sorunlar açar mı, sizce değiştirmeli miydim ?

Sanayilerde servisleri katlayacak sanzimancilar var. Bir de internetteki ZF ci Cubbeli biri var herifte sirada millet :) 3-5 video bizim millet sinek ..a konar gibi kapisinda,
Umraniye Sanayi Sevki Usta, Nam-i diger otomatik sevki. gozu kapali soker takar. Servisin cop dedigi sanzimanlar hala calisiyor sayesinde.
Maslak ve Bostanci biraz daha sosyete isi ama servise yaklasabilir fiyatlari.
Maslaktaki Salih iyidir.

Upvote 0

Upvote 0
Hocam genelde 3. vitese kadar D konumunu kullanmıyordum ama test etmek için kullandığımda kalkarken arada titretip arada vuruyor gibi oluyordu, 3'den 4'e geçerken biraz boşta kalıyor gibi oluyordu ses yükseliyordu 1sn sonra harekete geçiyor gibi oluyordu.

Arabada komple titreme yoktu.

İlk çalıştığında vites geçişlerinde ve yürüründe sıkıntı yoktu ama bazen R den D ye alınca biraz bekletiyordu.
-- dsg basınç tüpünüz gevşemiştir. contası bazen kopuyor. sıktırabilir yada yeni nesil dsg basınç tüpü takarak bu sorunu kökten çözersiniz.
Yokuşta geriye kaçırma yapmıyor gibiydi daha doğrusu auto hold ve S'te kullandığım için pek farkına varmadım.

Fiyat olarak da parça fiyatına luk marka 7000, basınç tüpü kontrolü ve hidrolik değişimi dahil 9000'e gelmiş oldu ama hem parçacı hem ustam tanıdık olduğu için işçilik ve kâr payı vermedim sayılır.

lux kavrama için güzel piyasa fiyatı.

basınç tüpü değişmedi sıktı ve yağ ekledi dimi?

Upvote 0
-- dsg basınç tüpünüz gevşemiştir. contası bazen kopuyor. sıktırabilir yada yeni nesil dsg basınç tüpü takarak bu sorunu kökten çözersiniz.

lux kavrama için güzel piyasa fiyatı.

basınç tüpü değişmedi sıktı ve yağ ekledi dimi?
Aynen hocam sıkılığı kontrol edildi ve yağı tamamen değişti.

Upvote 0
Aynen hocam sıkılığı kontrol edildi ve yağı tamamen değişti.
o vites geçişlerinde ki bekleme ortadan kalkması lazım.
bende volanla kavramayı değiştirmeyi istiyorum ama uygun fiyat alamadım.

sizin usta lux markaya kac lıra dıyor malzeme artı işçiliğe

Upvote 0
o vites geçişlerinde ki bekleme ortadan kalkması lazım.
bende volanla kavramayı değiştirmeyi istiyorum ama uygun fiyat alamadım.

sizin usta lux markaya kac lıra dıyor malzeme artı işçiliğe
Şuanda vites geçişlerinde bekleme kalmadı eski seri haline geri döndü.

Sadece kavrama değişimine yaklaşık 9.000TL, kavrama + volan 15.000-16.000TL civarında tutması lazım.

İşçilik olmadan kavramayı piyasa üzerinde 7.500TL, volan 6.500TL gibi fiyatlara bulabiliyorsunuz.
Eğer ki yedek parça sektöründe tanıdık varsa kavramayı 7.000TL, volan 5.500TL gibi fiyatlara da ayarlayabilirsiniz.

Parça numaralarını da CZEA motor ve DQ200 şanzıman için şu şekilde arayabilirsiniz;
Kavrama: LUK - 602 0006 00
Volan: LUK - 415 0626 09

Upvote 0
Değişimle ilgili resimleri de ekliyorum;

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Upvote 0
@Ahmet Acar 120bin bakımını kaça yaptırmıştınız?
2016- 1.4 112bin bakımı için 8190TL fiyat verdiler.
Triger - gergi değişimi + buji + standart bakım.

Upvote 0
@Ahmet Acar 120bin bakımını kaça yaptırmıştınız?
2016- 1.4 112bin bakımı için 8190TL fiyat verdiler.
Triger - gergi değişimi + buji + standart bakım.

Hocam yapılan işlemler;
-Gates Triger seti komple değişimi
-NGK Buji değişimi
-Mann marka hava, yağ, polen filtresi değişmi
-Liqui Moly 5w30 yağ değişimi
-Antifriz değişimi

Toplamda 4.230TL hesap çıkmıştı hocam ama ustam tanıdık hatırlatmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: KB
Upvote 0
@Ahmet Acar

120 binde aractan çıkan triger KAYIŞI ??

durumu nasıldı ?
Geç kalınıp 45 gün sonra 121 binde kopacak bir hali varmıydı ?

Neden sordum
Yeşilcam ustaları, (+yetkili servis yönetmelikleri )
Bu işleri öyle bir kameraya alıyorlar ki

Günde 4 paket sigara icen adamın cigerleri bile

120 bini az geçmiş triger kayışından daha sağlıklı muhabbeti döndürüyorlar

Upvote 0
@Ahmet Acar

120 binde aractan çıkan triger KAYIŞI ??

durumu nasıldı ?
Geç kalınıp 45 gün sonra 121 binde kopacak bir hali varmıydı ?

Neden sordum
Yeşilcam ustaları, (+yetkili servis yönetmelikleri )
Bu işleri öyle bir kameraya alıyorlar ki

Günde 4 paket sigara icen adamın cigerleri bile

120 bini az geçmiş triger kayışından daha sağlıklı muhabbeti döndürüyorlar
Hocam açıkcası kayışta herhangi bir deformasyon yoktu ve hatta çatlaklar bile yoktu.

Ama sizin de değiniz gibi "Yeşilçam ustaları, (+yetkili servis yönetmelikleri)" sağ olsun,
korkumuzdan mıdır yoksa kitabına uygun olsundan mıdır belli olmamakla beraber değişikliğe gittim.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt