Jump to content

Seni Bulacam Olummm - Nereden Geldiğini Bulamadığım Zıngırtı/Tıkırtı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Recommended Posts

Geçen böle bi ses benim araçta da gelmeye başladı. Önce müziğin sesini yükseltip duymamaya çalıştım :) Sonra baktım ki ısrarla tıkır tıkır devam ediyor, gözlük kapağını kontrol ederken açma butonunun basılı kaldığını fark ettim ve elimle düzelttim. Çok şükür bidaha duymadım.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, MuratÇKRKÇ yazdı:

Geçen böle bi ses benim araçta da gelmeye başladı. Önce müziğin sesini yükseltip duymamaya çalıştım :) Sonra baktım ki ısrarla tıkır tıkır devam ediyor, gözlük kapağını kontrol ederken açma butonunun basılı kaldığını fark ettim ve elimle düzelttim. Çok şükür bidaha duymadım.

bende buton basılı kalmıyor ama genede yarın bir kontrol ederim. teşekkürler.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, frhtmst yazdı:

Güneşlik içindeki aynanın kapağı lambaya vuruyormuş tespit ettim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet işte tam üzerine bastınız hocam, ayağınızı kaldırınız :)

ben servise gidene kadar güneşlik açık geziyorum valla, bıktım zırıl zırıl.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
evet işte tam üzerine bastınız hocam, ayağınızı kaldırınız

ben servise gidene kadar güneşlik açık geziyorum valla, bıktım zırıl zırıl.

Hocam.servisten sonra ses kesiliyor. Tavsiye ederim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Hocam.servisten sonra ses kesiliyor. Tavsiye ederim.

En kısa zamanda servise uğrayacağım, basit bir sorun ama biz değil bir yabancı bindiğinde yadırgarlar bu neyin nesi sıfır golfte diye

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet son 1-2 aydır kafayı yiyordum. Sağ cam-torpido - emniyet kemeri - cam tavandan mı geliyor bu zıngırtı diye diye kafayı yemek üzereydim ki şans eseri buldum. Arabayı kullanırken her çukurda, her kasisten geçerken ve kapyı her sert kapatmada rahatlıkla duyulabilen zıngırtı sesi meğer sağ yolcu güneşliğinden geliyormuş. Biraz pozisyonunu değiştirince çözüldü. Resmen cam zırıldaması gibi bir ses ve beni uyuz ediyordu. Benzer ses gelirse kontrol edin derim. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, frhtmst yazdı:

En kısa zamanda servise uğrayacağım, basit bir sorun ama biz değil bir yabancı bindiğinde yadırgarlar bu neyin nesi sıfır golfte diye emoji4.png

valla bende aynı düşünüyorum biri binicek arabaya

-lağğğnn olm bu ne ya bunun burasından ses geliyooo, senin alacağın arabanın ... diye yorum yapacak rezil olcaz ;)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 bin kmdeki aracımda da sağ güneşlikten ses gelmeye başladı, ben bu kadar erken beklemiyordum bu tür seslerin çıkmasını,sesin geldiği yeri de bugün şoför kapısını kapatırken buldum, normalde sürüş esnasında duyuyordum sesi ama araç sürerken yerini tespit edemiyordum

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, atakom yazdı:

7 bin kmdeki aracımda da sağ güneşlikten ses gelmeye başladı, ben bu kadar erken beklemiyordum bu tür seslerin çıkmasını,sesin geldiği yeri de bugün şoför kapısını kapatırken buldum, normalde sürüş esnasında duyuyordum sesi ama araç sürerken yerini tespit edemiyordum

Selam arkadaşlar.Benim aracımda 2015 pasifik mavi aynı sıkıntıyı bende yaşadım halen devam etmektedir.daha 500 km bile olmadan gözlük koyma yeri ses yaptı gözlük koyamıyorum.ayrıca sanroof dan da ses gelmektedir.ama alıştım mecburiyetten bu şekilde devam ediyoruz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, BİROL BİROL yazdı:

Selam arkadaşlar.Benim aracımda 2015 pasifik mavi aynı sıkıntıyı bende yaşadım halen devam etmektedir.daha 500 km bile olmadan gözlük koyma yeri ses yaptı gözlük koyamıyorum.ayrıca sanroof dan da ses gelmektedir.ama alıştım mecburiyetten bu şekilde devam ediyoruz.

birol abi gta ya takılsan bu sorunların çözümü şıp diye gidiverirdi :('

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Merhaba benim ses sorunu halloldu. Servise uğradım, yolcu tarafındaki güneş siperiliğinden ses geldiğini belirttim, orada bir parça eksik olduğunu söylediler Golf'lerin bazılarında geldiğini bazılarında gelmediğini onu eklediklerini söylediler.

Bu konuyla ilgili bir bültenyayımlandığını bi ara sadece parça eklendiğini bi ara komple güneşlik yenilendiğini belirtti SD. Ama bugün yapan ustanın söylemine göre kendi aracında da aynı sorun varmış direk anlayıp değiştirmişler.

Bu parça değişiminden sonra pilot tarafındaki güneş siperliğinden ses gelmedi, titreme falan da olmadı kapıyı kapatınca defalarca test ettim. 
Gözlüklük kısmında gelince stabilize, tırtıklı asfaltta oradan zırıldı geldiğini söyleyince test sürüşü yaptık, sesi ben duydum ama usta o sese aşına olmadığı için duymadı, kendimi deli gibi hissettim ahahahahaha :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...