Audi A3 Fan Açma Sorunu

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar Merhaba,
2017 model dizel/otomatik A3 sahibiyim. Aracım şuan 112k km'dedir. Fan ile ilgili bir problem yaşadığımı düşünüyorum. Yaşadığım problemden aşağıda bahsedeceğim. Değerli yorumlarınızı rica ederim. Teşekkürler.

Aracım fan açtıktan sonra park edip yaklaşık 2-3 saat sonra tekrar çalıştırdığımda (motor soğuduktan sonra) fan kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor. Mantık olarak araç soğukken fan açmaması gerekiyor diye düşünüyorum.Bu bir sorun mudur yoksa olağan bir durum mudur bilemedim. Yetkili servisten randevu aldım. Umarım cihaza bağlandığından varsa bir problem ortaya çıkar.

Daha önce denk geldiğim konulara bakarak tahminimce hararet müşürü veya termostat arızası geldi aklıma, araç soğukken tabiki fan açmaması gerekir hocam

Sıkıntı olacak bir durum olduğunu düşünmüyorum, dpf temizliğinden dolayı yapıyordur , dpf işlemindeyken (devir saati 1000 olduğunda anlayabilirsiniz çalıştığını) aracı stop ettiğinizde araç soğukta olsa çalıştıktan sonra işleme devam edecektir .

Sıkıntı olacak bir durum olduğunu düşünmüyorum, dpf temizliğinden dolayı yapıyordur , dpf işlemindeyken (devir saati 1000 olduğunda anlayabilirsiniz çalıştığını) aracı stop ettiğinizde araç soğukta olsa çalıştıktan sonra işleme devam edecektir .
Yorum için teşekkürler. Aslında ilk aklıma geleni yazdınız hocam. Devir saati 1000'e sabitleyip fan en yüksek seviyede çalışıyor. Hatta bitmesini beklediğim bir gün denk gelmiştim. Egzozdan kötü kokulu bir gaz salgılıyordu araç. Benimde aklıma dpf işlemi gelmişti.

Temiz bi yakıt al deponun yarısı kadr bazı arbalar yakıt seviyesi düşük olunca rejenerasyonu yarıda bırakıyor, ana yola cık düz bir yol olsun durmadan devir düşürmeden 4. Vites 80 ile 15 km minimum git Sorun çözülürürse boşa servise kadr gidip para verme Çözülmüyosa Gidersin Yakıt olark shel v power kullan

Geri
Üst Alt