Golf 7 1.2 tsi bir kaç soru

La1end

Üye
İsim
Mustafa
Araç
Golf 7
Birincisi ilk kalkışta gıyt diye bir ses geliyordu amortisör sanıyordum silecekler 1 2 cm kadar hareket ediyor bunun sebebi nedir bazen kontağı kapatınca da hareket ediyor

ikincisi araç durduğu yerde ısınmıyor dün 10 dk kadar çalışti hararet 50 dereceden yukari çıkmıyor yola çıkınca bakıyorum 90 i buluyor ama durduğu yerde ısınması çok zor

hararet 90 dayken araç rölantide ısınmak istiyorum sıcaği açınca hararet 70 lere felan düşüyor istesem de isinamiyorum benim bildiğim araç çalıştığı sürece 90a sabitlenmesi lazim rölantide motor çok ısınmiyor sanki çalışma sistemi bu şekil mi

Ayrica araci alali 6 ay felan oldu gayet sessiz olan motorda zorlandimi girrrrr diye ses geliyor her zaman olmuyor yokuşta kalkış yapmak için gaza yüklendim diyelim girrrr ediyor ilk aldığımda yoktu sanırım

İç sirkülasyonu açinca otomatik klimayi açıyor bu normal mi

1. silecekler bizdede oynuyor.
2. 1.2 ler rolantıde zor ısınır.
3.kaloriferi açınca hararet düşüyor bizdede böyle
4. 1.2 tsilar zorlnadımı ses çıakrtır ama dediğiniz sesi anlamadım..debriyaj da kaçırabilir bilemiyorum
5. iç sirkilasyonda oto klimayı açmaması lazım

Upvote 0
1.aynen bizde de oluyor
2 ve 3 e hiç dikkat etmedim
4. zincir triger sesi olabilir mi acaba?
5. araç buğu yapmasın diye klimayı açıyor, normal, manuel kapatabilirsiniz.

Upvote 0
@reko @CaptainJava teşekkürler arkadaşlar triger kayış zincir değil ilk calismada vanustan girrrrr diye bir ses geliyor 2 3 sn sonra kesiyor ayni sesin benzeri yolda zorlaninca yapıyor yine vanus mu acaba bi ustaya göstermekte fayda var

Upvote 0
Diğer sorulara bir şey diyemem ama ısınma konusunda ben bir sıkıntı göremedim, daha önceki aracım dizeldi o hiç ısınmıyordu kış aylarında, ama zaten yaptığınız şekilde aracı 10 dakika boşta çalıştırmak iyi değil aksine zararlıdır. Aracı 1 dakika kadar çalıştırıp daha sonra düşük devir ile sürmeniz gerekir, bu şekilde zaten 4-5 dakika içerisinde ısınmaya başlar.

Upvote 0
@La1end Yazdıklarınızın hepsi benim 2016 1.2 arabamdada mevcut bence arabanız gayet normal.

Upvote 0
1.2 aracım var bu bizde de böyle denen sorunlar bende yok araç ısınıyor ısınma soğuma da problem yok silecekler oynamıyor gerisini ile ilgili birşey diyemeyeceğim

Upvote 0
uzun zamandir dikkatimi çeken bişey daha vites geçişleri çok sesli sizinkide öylemi geçen bir arkadaş bindi bunda sıkıntı var gibi diyor bende farkettim normalmi bilmiyorum dedim araç çalışmıyorken vitesi geçirin vitesler çok sesli benimki güp güp ses geliyor bu model bir araçta normal mi acaba

Upvote 0

Geri
Üst Alt