Logo Kamera Görüntü yok

mea

Üye
İsim
ali
Herkese merhabalar mutlu haftalar.

Aliexpress üzerinden sipariş ettiğim logo kameranın montajı YouTube’dan izlediğim videoya göre yaptım.

Elektrik akımında herhangi bi problem yok sıkıntısız çalışıyor. Geri vitese takınca logo açılıp kamera çıkıyor dışarı ama şöyle bi durum var ki görüntü yansımıyor medya üniteme. Kamera devreye girmiyor yani radyo açıksa radyo bölümü, medya açıksa medya bölümünün görüntüsü yansıyor. Siyah ekran bile yok yani.

RCD 330 medya kullanıyorum. Mavi soketi uygun yere taktım sarı bağlantı kablosunu da uygun yere taktım. Bir tek izlediğim videoya göre sarı kablonun yanındaki kırmızı kabloya bağlantı yapmadım.

Sorun bundan mı kaynaklıdır? Bu kırmızı kablonun geri vites ışığından alınabileceği söyleniyor videoda. Soketteki siyah mavi olan kablo mudur geri vites ışığı kablosu?

Bahsettiğim kablo ve bağlantı yapılacağı yer hakkında kısım 19:07 de bahsediliyor.

Bilgi sahibi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Long coding kısmındaki byte 19 da bit 4 bu şekilde gözüküyor. Videoda reverse Camera… vb bişey yazıyordu. Bende yazmıyor. Sorun bu mu acaba
Media ekranı üzerindeki açma kapama düğmesine 10 sn basılı tutuluyor

Ekli dosyalar

• 0E8F1DFD-838E-450F-8A8A-D4F1036843A7.jpeg
    0E8F1DFD-838E-450F-8A8A-D4F1036843A7.jpeg
    519.6 KB · Görüntüleme: 19
Upvote 0
Long coding kısmındaki byte 19 da bit 4 bu şekilde gözüküyor. Videoda reverse Camera… vb bişey yazıyordu. Bende yazmıyor. Sorun bu mu acaba
Açıklama yazmasa bile yaptığınız kod değişikliğini kabul ediyor olması gerekir.

Upvote 0
Açıklama yazmasa bile yaptığınız kod değişikliğini kabul ediyor olması gerekir.
O zaman bagaj kapağı kısmındaki bağlantılarda bir sıkıntı vardır hocam. Çünkü en kötü siyah ekran görüntü gelmesi gerekiyor diyorsunuz

Upvote 0
O zaman bagaj kapağı kısmındaki bağlantılarda bir sıkıntı vardır hocam. Çünkü en kötü siyah ekran görüntü gelmesi gerekiyor diyorsunuz
Hayır tam tersi, önce media ekranı sorununu çözmeli daha sonra kablo bağlantılarına bakmalı
Eger kodlama yapildiysa, kamera bagli olsun olmasin siyah ekran gelip aninda hataya dusmesi lazim. Eger hataya dusmuyorsa kodlama eksiktir. Teybi yeniden baslatarak deneyin.
Hocamın dediği gibi doğrusu. Yani kablolama doğru olsun olmasın farketmiyor, aslolan ilk adım media ekranınızın geri vitese geçtiğinde o kamera ekranını açması. Bunun için de kodlama ve media reset işlemi gerekli. Eğer bu ekran açılmıyorsa diğer tarafların doğru ya da yanlış montajlandığını anlayamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: mea
Upvote 0
Bu arada bagaj kilidinizin hatasiz calisiyor olmasi gerekiyor. Kontak kapali oldugunda dahi logodan bagaji acip, kapatabilmeniz gerekli. Bagaj kapandiginda da kadranda kapali oldugunu gormelisiniz. Bunlarin hepsi tamamsa sorun kodlamadır

Upvote 0
Bu arada bagaj kilidinizin hatasiz calisiyor olmasi gerekiyor. Kontak kapali oldugunda dahi logodan bagaji acip, kapatabilmeniz gerekli. Bagaj kapandiginda da kadranda kapali oldugunu gormelisiniz. Bunlarin hepsi tamamsa sorun kodlamadır
Hocam bagaj kapağının açılıp kapanmasında sıkıntı yok. Her takdirde açılıp kapanıyor. Medya reseti bugün gerçekleştirdim iki defa. Yine de olmadı. O zaman ben medyanın kodlamasına bakayım bir.

Upvote 0
Hocam benim araçtada logo kameradan sonra ön park görüntüsü ekrana gelmiyor, sadece bip sesi geliyor sorunu çözemedim neden acaba?

Upvote 0

Geri
Üst Alt