Kalorifer sorunu

bulicuk

Üye
İsim
Ensar
Araç
2012 Golf 7 TDI 105 HP DSG
İyi günler arkadaşlar. Benim aracın kaloriferinin ısıtmadığını farkettim. 2 ustaya sordum, kalorifer peteği tıkalı değişecek dediler. Bizim araçlarda kronikmiş. Ancak şöyle bir durum var: Zaman zaman ön konsolun altında kalorifer peteğinin ordan fokurtu sesi geliyor. Bu ses bazen arabayı stop ettikten sonra bile devam ediyor. Acaba kalorifer peteği hava yapmış olabilir mi? Geçen sene çok güzel ısıtan kalorifer peteğinin birden bire tıkanmış olması pek inandırıcı gelmedi.

Aynı sorun bende de var kronik dedi usta...

2016 1.4 dsg...

çok enzem değilse değiştirmeyelim idare et diyor....

şaka gibi....( ısıtmiyor doyurum anlatıyorum derdimi petek değişir ama soğuk iklim düzen tutmaz kronik diyor vatandaş... böyle kullan...

benim sorunum da hı ( sıcak konumda) rolanti de beklerken soğuk gaza yuklenince ısınıyor 3 bin devr üstü sıcak üflüyor gazdan ayagimi çekeyim veya 1.5 devir sabıt hızla gideyim ılık soğuk üflüyor...

Artık araçlarımı sanayiye veya servise goturmeye korkuyurum ne zaman gitsem daha beter yapıyorlar başka yerinde problem çıkıyor...

Konuyu yakinen takipteyim kendim yapabileceğim bir çözüm yolu varsa bilen arkadaş kendim yapmak istiyurm 3 gündür araştırıyorum videoları izliyorum ama golf 7 olarak tamir eden görmedim henüz...

Upvote 0
Petek tıkalı olduğunda sol sıcak sağ soğuk üflüyor genelde. Kendi aracımdada 2-3 sene önce değişti. Bütün sistemde temizlendi antifrez değişti vs. İlk değiştiğinde çok sıcak üflüyordu git gide sıcaklığı azaldı. Tekrar yavaş yavaş tıkanıyor gerçekten dedikleri gibi kronik orjinal yetkilide değişti petek bilerek kanalların çok çok ince üretildiğini düşünüyorum. Bu kadar 3-5 senede bir petek değiştiricez

Upvote 0
Petek tıkalı olduğunda sol sıcak sağ soğuk üflüyor genelde. Kendi aracımdada 2-3 sene önce değişti. Bütün sistemde temizlendi antifrez değişti vs. İlk değiştiğinde çok sıcak üflüyordu git gide sıcaklığı azaldı. Tekrar yavaş yavaş tıkanıyor gerçekten dedikleri gibi kronik orjinal yetkilide değişti petek bilerek kanalların çok çok ince üretildiğini düşünüyorum. Bu kadar 3-5 senede bir petek değiştiricez
Sıfır antifiriz nasıl tıkanır hayret...

Kanalı geniş petek bulup takmak lazım o zaman bununla uğraşılmaz...

Petek de pahaliymis sanırım fiyat söylemedi bana usta fakat senin için maliyetli olur sorunda çözülmez tekrarlar dedi kısaca sizin başınızdan geçmiş...

Upvote 0
Hocam goyus sökülmüş muydu bu işlem yapılırken?

https://www.parcalink.com/urun/volkswagen-golf-7-kalorifer-radyatoru-petegi-kale

Kanalları genişmis bu ürünün türk yapımıs afyon gibi yerde ısıtma işi çok önemli benim çağre bulmam gerekiyor en kısa zamanda...

İşçilik çok zahmetli değilse denemek istedim kale marka ürünü

Upvote 0
Ben cc de yıkattırdım, çözüldü. Golfte deneyen var mı acaba yıkattırmayı

Upvote 0
Hocam goyus sökülmüş muydu bu işlem yapılırken?

https://www.parcalink.com/urun/volkswagen-golf-7-kalorifer-radyatoru-petegi-kale

Kanalları genişmis bu ürünün türk yapımıs afyon gibi yerde ısıtma işi çok önemli benim çağre bulmam gerekiyor en kısa zamanda...

İşçilik çok zahmetli değilse denemek istedim kale marka ürünü
Yetkili bayiler sökerek yapıyor. Aracı yeni almıştım o zaman bi acemilik söktürerek yaptırdık ama sökülmedende yapılıyormuş gaz pedalının ordan biraz zorlayıcı oluyor diye yetkililer yanaşmıyormuş.

Upvote 0

Geri
Üst Alt