Golf 7 klimayı ilk açışta gelen kötü koku

İsim
Buğra
Araç
Golf 7 comfortline
Golf 7 aracımda ilk klimayı açarken kötü koku geliyor. Çok az bi süreden sonra koku gidiyor. Polen filtresi değiştiği halde böyle bi sorun var. Koku giderici bombalar var ama ne kadar işe yarar onu bilmiyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı ?

Golf 7 aracımda ilk klimayı açarken kötü koku geliyor. Çok az bi süreden sonra koku gidiyor. Polen filtresi değiştiği halde böyle bi sorun var. Koku giderici bombalar var ama ne kadar işe yarar onu bilmiyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı ?
Koku giderici spreyler de geçici çözüm olacaktır.,

Yapılması gereken; koku klima evaporatör 'nün kirlenmesinden kaynaklanıyor., klima evaporatörünün temizlenmesi gerekiyor ve sileceklerin ordaki plastik bakalitin altındaki klimanın ilk havayı çektiği bölge bulunur., bu bölgeyi ve su tahliye kanallarını da temizlemeniz gerekir.,

Daha önce uygulama yapan bir arkadaşımızın konusu; https://www.golftutkusu.com/topic/12212-motip-klima-temizleme-koepuegue/

Upvote 0
Koku giderici spreyler de geçici çözüm olacaktır.,

Yapılması gereken; koku klima evaporatör 'nün kirlenmesinden kaynaklanıyor., klima evaporatörünün temizlenmesi gerekiyor ve sileceklerin ordaki plastik bakalitin altındaki klimanın ilk havayı çektiği bölge bulunur., bu bölgeyi ve su tahliye kanallarını da temizlemeniz gerekir.,

Daha önce uygulama yapan bir arkadaşımızın konusu; https://www.golftutkusu.com/topic/12212-motip-klima-temizleme-koepuegue/
Sileceklerin oradaki işlem kolay ama evaporatörü temizlemek biraz zor gibi gözüküyor. Daha önce açılan konudan baktım ama tam çözemedim. Yanlış bi şekilde uygulama yapmak istemem

Upvote 0
Videolara baktım bi adam iç torpidonun altında klima fanını söktü ve temizledi.
Yorumlarda 4. Kademeden sonra titreme olduğunu söylediler. Biraz sakıncalı bir durum

Upvote 0
Volkswagen yetkili serviste baktırsam . Koku sorunu çözülür mü?

Upvote 0
Zamanında çok uğraştım çözümü şudur; Würth veya başka bir marka ile klima havalandırmalarından temizlik ve ardından hep dışardaki havayı soğutarak çözdüm. Ne zaman içerdeki havayı döndürsem tekrar koku problemi başlıyor. buda olmazsa yazdığıma ek olarak havalandırmanın a.csıni kapatıp 1-2 dk çalıştırdıktan sonra arabayı kapatırsanız bir daha koku problemi yaşamazsınız...

Upvote 0
Ben de klima kapalıyken motordan gelen sıcak hava klima kanallarından çıkınca da koku geliyor. A/C kapatma olayını deniycem.

Upvote 0
Zamanında çok uğraştım çözümü şudur; Würth veya başka bir marka ile klima havalandırmalarından temizlik ve ardından hep dışardaki havayı soğutarak çözdüm. Ne zaman içerdeki havayı döndürsem tekrar koku problemi başlıyor. buda olmazsa yazdığıma ek olarak havalandırmanın a.csıni kapatıp 1-2 dk çalıştırdıktan sonra arabayı kapatırsanız bir daha koku problemi yaşamazsınız...
Ben bu temizleme spreyini alıp klima menfezlerinin içine mi sıkıcam ? Yoksa polen filtresini söküp delikten klima radyatörüne mi sıkmalıyım

Upvote 0
tüp şeklinde sıktıkça köpükler var uzun hortumu var klima kanallarına sıkarken, kanallardan çekiyorsun. bekliyorsun 15 dakika. sonra en düşük kademede klima açık sıcak hava veriyorsun kuruyor. sonra klima modunu kapatıp 5 dk çalışmaya devam ediyor. daha snra kapıları açıp havalandırıyorsun

koku bombası falanda denedim sonuç alamadım bu köpük işe yarıyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt