Motordan Gelen Ses 1.2 tsi

isimania

Üye
İsim
İsmail
Araç
Golf 7 1.2 TSI 110 HP Comfortline
Merhabalar. Aracım 2015 1.2 tsi 110 hp. Km 102.000’de. Araç sıcakken rolanti de gelen bir ses mevcut. Uzun süredir ara ara gelmekte idi. Son zamanlarda artmış gibi hissediyorum. Servis dahil birkaç ustaya dinletmiştim ama normal görüldü. Klima çalışıp rölanti devri 1000 e geldiğinde ses yok. Soğuk çalıştığında da gelmiyor.
Video ile anlamak zor olsa da videoyu yüklüyorum. Bilya sesi gibi belli belirsiz arka fonda duyuluyor. Özellikle telefonu çamurluk tarafına yaklaştırdığımda daha net duyuluyor. Daha çok metal sesi gibi. Fikirleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Merhabalar. Aracım 2015 1.2 tsi 110 hp. Km 102.000’de. Araç sıcakken rolanti de gelen bir ses mevcut. Uzun süredir ara ara gelmekte idi. Son zamanlarda artmış gibi hissediyorum. Servis dahil birkaç ustaya dinletmiştim ama normal görüldü. Klima çalışıp rölanti devri 1000 e geldiğinde ses yok. Soğuk çalıştığında da gelmiyor.
Video ile anlamak zor olsa da videoyu yüklüyorum. Bilya sesi gibi belli belirsiz arka fonda duyuluyor. Özellikle telefonu çamurluk tarafına yaklaştırdığımda daha net duyuluyor. Daha çok metal sesi gibi. Fikirleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Bu ses bende de var.

Upvote 0
Hocam bu da benim video

Sorun ara ara bende de oluyor. Geçen ay klima kompresörü nün kasnak bilyasi değişti. İnşallah çözülmüştür diye umut ediyor heyecanla kişi bekliyorum.

ama 38 binde almıştım ben aracı şuan 93 binde. Korkulacak yada endişelenecek bir durum yok. Ben de bir çok ustaya gittim, servise gittim normal dediler. Hiç kurcalatmayin 👍

Upvote 0
@YASOGRC aynı ses evet. Sanki sürekli artıyor gibi geliyor bana o çok rahatsız ediyor. Yoksa dediğiniz gibi tüm ustalar normal dedi. Bir de kaynağını bilsem belki daha rahat olacağım.

Upvote 0
Kaynak olarak kesin birşey yok, videonun altındaki yorumlarda da çözen yok 😊
Ses bir süre sonra kesiliyor, büyük olasılık motor soğukken yağın bir yerlere tam ulasamamasi durumu. (Muhtemelen konumlandirici tarafında)
Yağlama bir süre sonra tam olunca da ses kesiliyor

Upvote 0
0km almıştım 2015 yılında arabamı, havalar soğuduğu zaman bu ses geldi 2500km'de servise götürdüm 2 gün kaldı normal motor sesi dediler motor ısınınca ses kesiliyordu. bende önemsemedim şuan km 118.000 kış aylarında yine geliyor. bence motorun karakteristiği bu. bu zamana kadarda en ufak bir sorunla, veya olumsuz bir durumla karşılaşmadım. bence fazla üstelemeyin boşuna masraf yapmayın derim. (benim tahminim soğuk havalarda yağ akışkanlığı düşük olduğu için üst bölgelere yağ geç geliyor, ve bu sesi yapıyor yağ ısınınca akışkanlık artıp sesi kesiyor.)

Upvote 0
Benim araçta aksine motor sıcakken duyuyorum bu sesi. Bu çektiğim videoda işten eve geldim klima açıkken herhangi bir ses yok. AC tuşu kapattığımda rolanti normal seviyeye indiğinde ses başlıyor. Yabancı forumlarda da benzer şikayetler okudum ancak bir teşhis veya çözüm bulunamamış. Dediğiniz gibi bu şekilde kullanmaya devam edeceğim sanırım.

Upvote 0
1.2 tsi kullanıcısıyım benzer ses var. Sordum bir kaç yere sorun yok dendi. Ciddiye almayın çalışma şekli böyle sanırım.

Upvote 0
Arkadaşlar YouTube da işin ehli bir usta söylemişti vanus dan geliyor diye.vanus yetkili serviste bile yok demişti.

Upvote 0
Vanosla ilgili şikayetler de okudum. Sormak istediğim birşey var. Trigerin üst kapağını söküp geri takmakta bir sakınca var mı? Hatta söküp açık haldeyken çalıştırmak, görmek istiyorum. Sonra geri takayım diyorum. Bu bir sorun oluşturur mu? Fiziken bir kayma sapma veya yağ kaçağı var mı görmek istiyorum.

Upvote 0
Vanosla ilgili şikayetler de okudum. Sormak istediğim birşey var. Trigerin üst kapağını söküp geri takmakta bir sakınca var mı? Hatta söküp açık haldeyken çalıştırmak, görmek istiyorum. Sonra geri takayım diyorum. Bu bir sorun oluşturur mu? Fiziken bir kayma sapma veya yağ kaçağı var mı görmek istiyorum.
vanuslarda sorun var bu araçların ben alirkende bi ses duydum ustaya gittiğimde oda duydu sadece ilk çalışmada gırr ediyor susuyor vanustan geliyor dedi sorun değil ilk çalışmada yağ gelmediği için ses yapıyor yağ gelince kesiyor boşluk yapmış dedi sadece ses yapıyor sorun edecek bişey değil dik bir yokuşta vites küçültüp gaza bastigimda duymuştum ayni sesi ama surekli gelmiyor triger kapağını açmak kapatmak araci çalıştırmak sorun değil kapak alt tarafi kaputu açıp araci calistirsam bişey olurmu gibi bir soru bu zincirli olsaydi yağlama yaptığı için olmaz ama kayışlı araçlarda kapak açılip calistirilabilir

Upvote 0

Geri
Üst Alt