Motor ışığı yanıp yanıp sönüyor.

Matsç

Yeni Üye
İsim
Selahattin
Araç
2016 1.2 tsi golf
Arkadaşlar selamlar. 1.2 tsi 2016 golfüm var. Aracım kısa mesafe gittikten sonra stop edip tekrar çalıştığında motor ışığı yanıp yanıp sönüyor gaza bastığımda motor titriyor start-stop hatası veriyor. Bir süre bekledikten sonra o motor ışığı kendi kendine sönüyor titreme sorunu ortadan kalkıyor en sonda start stop düzeliyor. Bu olay 10-15 günde bir tekrarlanıyor. Bilgisayara baglattigimizda ihtimaller buji ve kötü yakıttı. Bujiyi değiştirdik, depoya koruyucu bir sıvı kattık. Yine yaptı. Servise sorduğumda 1.2 motor küçük olduğu için benzin buhari kaynaklı olduğunu 2-3 günde bir benzin deposu kapağını aç kapa dedi sorun yaşamazsın. Gerçekten de bir süredir problem yaşamıyorum. Ama bunun net bir çözümü yok mu? Her seferinde bunun paniğini yaşamak istemiyorum

Servis cozememis sacmalamis

Depo kapağı ac kapa :)

Buji kablosunu kontrol ettirmek gerekebilir

Upvote 0
Bu sorun hata kodu da bırakmadığı için sorunu tespit edemiyorlar

Upvote 0
Bu sorun hata kodu da bırakmadığı için sorunu tespit edemiyorlar
Bahsettiginiz sorunlarin aynisini yasiyorum hocam ne eksik ne fazla benim arac da 1.2 tsi haftada 1 2 sefer start stop arizasi yaziyor motor ariza lambasi turuncu renk olarak yanip yanip sonuyor ama sadece bunu sabah ilk marsta cold start da yapiyor.sonra devir bandi 700 lere dusunce herşey normale donuyor lamba sonuyor yazi siliniyor.Bujisini yetkili serviste degistirdim bakimlarini 1000 km once yeni yaptirdim obd den cihaza baglatip bakinca hicbir ariza da yazmiyor bu kronik bi sorun sanırım 1.2 tsi larda ama neden yaptığını kimse bilmiyor çok ilginç bi durum..

Upvote 0
yakit buhari arizalari genelde kanister valf yuzunden olur sicak havalarda cok tekrarlar

Upvote 0
Arkadaşlar selamlar. 1.2 tsi 2016 golfüm var. Aracım kısa mesafe gittikten sonra stop edip tekrar çalıştığında motor ışığı yanıp yanıp sönüyor gaza bastığımda motor titriyor start-stop hatası veriyor. Bir süre bekledikten sonra o motor ışığı kendi kendine sönüyor titreme sorunu ortadan kalkıyor en sonda start stop düzeliyor. Bu olay 10-15 günde bir tekrarlanıyor. Bilgisayara baglattigimizda ihtimaller buji ve kötü yakıttı. Bujiyi değiştirdik, depoya koruyucu bir sıvı kattık. Yine yaptı. Servise sorduğumda 1.2 motor küçük olduğu için benzin buhari kaynaklı olduğunu 2-3 günde bir benzin deposu kapağını aç kapa dedi sorun yaşamazsın. Gerçekten de bir süredir problem yaşamıyorum. Ama bunun net bir çözümü yok mu? Her seferinde bunun paniğini yaşamak istemiyorum
Yakıt aldığınız markayı değiştirdiniz mi yada benzer problem yaşayanlar aynı markadan yakıt alıyor olabilirler mi? Sadece bir fikir

Upvote 0
daha önce aynı sorunu yaşayıp servisin dediği gibi benzin deposu kapağını açıp kapayarak sorun giderilmiş tecrübe edilmiştir. denemekte fayda var.

Upvote 0
Yakıt aldığınız markayı değiştirdiniz mi yada benzer problem yaşayanlar aynı markadan yakıt alıyor olabilirler mi? Sadece bir fikir
Ben bp ultimate kullaniyordum sonra bi ara shell v power kullandim fakat shell de hergun ayni hatayi vermeye basladi tekrar bp ye gectim simdi arada yapiyor bence yakitla pek bi ilgisi yok..turbo wastegate sabah motor soğukken bazen acilmayabiliyor demisti biri kendisi degistirdikten sonra düzelmiş..ama ariza kodunun bilgisayarda gozukmemesi sorunun ne olduğu konusunda belirsizlik yaratiyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt