Golf 8 style aracımda 20 30 km civarında iken gelen cızlama sesi

Volkan34

Yeni Üye
İsim
Volkan
Araç
Golf 8
Öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar,
Aracım golf 8 style paket daha 810 km de , araca ilk bindigim günden beri cam açıkken ve sesiz bir ortamda iken , 20 30 km hızlara geldigim zaman beni çok rahatsız eden bir cızlama sesi duyuyorum. ( yeni balatalarda surtunme sırasında gelen seslere benziyor). Bu sebele aracı doğuş oto kartal şubesine götürdüm ve derdimi anlattım. Test sürüşüne çıktık ve görevli arkadaş sesin her motor kapatıp açtığında geldiğini ve etsi dan kaynakli normal birşey olduğunu idda etti. Uzun uğraşlar sonunda sesin motor kapatmadanda geldiğine arkadaşı ikna edebildim. Test sürüşü sonunda aracın bir gün orda kalmasını ve teknik ekibe göstereceğini söyledi. Bende aracı bıraktım. Ertesi gün gerekli kontrolleri yaptıklarını ve araçta herhangi bir sorun bulunmadığıni, bunun normal bir ses oldugunu ve aracı gelip alabilceğimi söylediler. Bende ellerinde test aracı varsa denemek istediğimi ve ondada ayni sesin olup olmadığına bakmak istediğimi söyledim fakat araç olmadığını belirttiler.
Bir ses insanı bu kadar rahatsız ediyorsa normal olmaması gerektiğini düşünüyorum. Karşılaştırma yapmak maksatında eğer sizdede benzer bi ses varsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim .
Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, Life paket aracımda rahatsızlık veren bir ses yok. Nasıl bir ses bu önemli. Her insanın hassasiyeti farklı olması sebebiyle video da sesi kaydedebilirsen karşılaştırma yapabiliriz.

Upvote 0
Genel olarak ses değişimlerine çok duyarlıyım belkide ondan beni rahatsız etti bilmiyorum, ama cidden rahatsız edici bir ses , böyle balatalar sürtünce tiz bir ses gelir ya ona benziyor ama balatalardan gelmediğine eminim, videoda sesin duyulcağından emin değilim ama deniyeceğim olursa paylaşacağım.
Cevabınız için teşekkür ederim. Hayırlı günler dilerim.

Upvote 0
Servise her gidişinizde bir de bakmışsınız ki sesin normal olduğuna sizi inandırmışlar:)

Upvote 0
Servise her gidişinizde bir de bakmışsınız ki sesin normal olduğuna sizi inandırmışlar:)
Zaten ilk başta görevli arkadaş direk tepki olarak, araba motoru sürekli kapatıyor ve her yeniden açmasında geliyor diye yanıtladı ama baya bi uzun süre kullandırdıktan sonra sesin moturu kapamadanda geldiğine ikna edebildim

Upvote 0
Ben de yeni golf kullanıcısıyım. Tepe lambasından bozuk yolda gelen bir cızırtı var. Bu kronik anladığım kadarıyla. Bunu çözeceğiz. Fakat sol kapılar sağ kapılara göre bariz zor kapanıyor. Sol kapılardan biri açıkken diğeri rahat kapanıyor ama. Sanırım iki kapı arasındaki lastikte bir sorun var. İlk aldığımda da kayık duruyordu, eve gelince farkettim. Bunların dışında far ayarım bozuk farların nereye baktığı belli değil ve menüde far yükseklik ayarı yok. Hepsi için tamaşa gideceğim.

Upvote 0
Ben de yeni golf kullanıcısıyım. Tepe lambasından bozuk yolda gelen bir cızırtı var. Bu kronik anladığım kadarıyla. Bunu çözeceğiz. Fakat sol kapılar sağ kapılara göre bariz zor kapanıyor. Sol kapılardan biri açıkken diğeri rahat kapanıyor ama. Sanırım iki kapı arasındaki lastikte bir sorun var. İlk aldığımda da kayık duruyordu, eve gelince farkettim. Bunların dışında far ayarım bozuk farların nereye baktığı belli değil ve menüde far yükseklik ayarı yok. Hepsi için tamaşa gideceğim.
Dikiz aynası unitesinden ses geliyor değil mi?
Ses bende de giderek artmaya başladı. Göstereceğim servise ancak bu aralar hep geçiştiriyorlarmış bu sorunla ilgilenmiyorlarmış.

Bir arkadaşım yağlamamı önerdi o topa girmek istemedim servise göstermeden.

Upvote 0
Ses bende de giderek artmaya başladı. Göstereceğim servise ancak bu aralar hep geçiştiriyorlarmış bu sorunla ilgilenmiyorlarmış.

Merhabalar öncelikle, Dikiz aynası ünitesi bende de oynuyor ve ses yapıyor servise sordum genel bi sorun dediler, ilerleyen zamanlarda servis sıkıntılı olan araçlarda parçaları değişim yapacak dediler ama 6 ay geçti herhangi bir gelişme yok.

Upvote 0
Dikiz aynasının arkası için bende servise gidince şikayetimi söylemiştim oraya izolasyon yaptılar şu an bir sorun yok

Upvote 0

Tamaş servis ilgilenmek istedi ama ben 1 sene geçsin bakalım nerden ne gelecek öyle bakarız dedim. Zaten garanti mevcut.

Upvote 0
Ben dikiz aynasından gelen tıkırtı nedeniyle servis randevusu almıştım. Randevuma 1 hafta kaldı ama çekincelerim var.
Araç 6bin km gelince seste belirgin bir azalma oldu, parçalar birbirine alıştı diye anlıyorum.
Araca müdahale ettirip, midem bulansın istemedim bir an. Şimdi mi göstersem yoksa 10bin bakımında mı söylesem kararsızım.

Upvote 0

Merhaba, ayni sesi bende farkettim, eTSI motoru her actiginda yapiyor, tiz bir islik sesi ancak suruse cok etki etmiyor. Selamlar

Upvote 0

Geri
Üst Alt