Frene Basınca Balatadan gelen ötme DireksiynuSağa Sola çevirince de Geliyor

Nazmicavan

Yeni Üye
İsim
Nazmi
Öncelikle yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler,
Seslerle başım belada arkadaşlar,

1. Sorum frene basınca gelen gıcırtı sesi, frene sert bastığımda gelmiyor lakin böyle hafif hafif basarak fren yaptığımda geliyor ses, balatalardandır diye düşündüm ama daha önce ki aracımda ya da çevremde karşılaşmadığım için bilmiyorum, balatalartan ise hangi marka balatayı önerirsiniz acaba?
2 ay Önce Trw taktım ses 1 ay sonra tekrar etti !

2. Sorum direksiyonu genelde sağ sol yöne çevirince ön tekerden gıcırtı şeklinde ses geliyor, neden olabilir acaba ?

3. Sorum Normal Seyir halinde ikende Frene basmasam da aynı ses geliyor..
Yardımlarınız için teşekkür ederim

Normal hocam. Autohold tüm frenleri kitlemekte bu sırada direksiyon döndüğü zaman lastikler de bir miktar hareket ediyor ve ses çıkıyor. Ses istemiyorsanız autoholdu devre dışı bırakın.

Upvote 0
Öncelikle yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler,
Seslerle başım belada arkadaşlar,

1. Sorum frene basınca gelen gıcırtı sesi, frene sert bastığımda gelmiyor lakin böyle hafif hafif basarak fren yaptığımda geliyor ses, balatalardandır diye düşündüm ama daha önce ki aracımda ya da çevremde karşılaşmadığım için bilmiyorum, balatalartan ise hangi marka balatayı önerirsiniz acaba?
2 ay Önce Trw taktım ses 1 ay sonra tekrar etti !

2. Sorum direksiyonu genelde sağ sol yöne çevirince ön tekerden gıcırtı şeklinde ses geliyor, neden olabilir acaba ?

3. Sorum Normal Seyir halinde ikende Frene basmasam da aynı ses geliyor..
Yardımlarınız için teşekkür ederim
Balata konusunda ses takıntınız varsa serviste taktırın eko seri balatada durum ne bilmiyorum bazıları ses yapmıyor bazıları yapıyor denildi, ses yaparsa tekrar değiştirirsiniz garantisi var dışarıda da ses yapmayanı illaki vardır ama şans

Upvote 0
Selamlar. Bende balatalarimi degistireli yaklaşık 1.500 kilometre oldu. Disarda değişimini sagladim. Orjinal sökülene baktigimda vw amblemi olup yaninda feredo yazıyordu. Bende feredo eco serisini taktirdim. 10 günlük kullanimdan sonra ses gelmeye başladı. Değiştirdiğim yere gittim iki defa kontrol ettiler söktüler yeniden taktilar. Balatalari biraz tiraslattim. Keskin hatlarini eğimli yaptılar kanala toz daha rahat gitsin diye. Dediğiniz gibi normal hizlarda ses gelmiyor. Isinmaya başladıktan sonra durmaya yakin rolantide giderken ses gelip dönüşlerde ses yapıyordu. Balatanin diske alışma durumu söz konusu. Balata spreyi sıktım. Oda bi kac gun idare etti. Dun basınçlı suyla yikadim oda sesi kesti ama gecici bir çözüm.. O yüzden sesi duymazdan gelmek lazim. Geçenlerde serviste değişimini sağlayan bir abimzde 10000 km sonrasi ses geldiği için servise goturmus araci onlar bile normal demişler. Sadece. Zamana birakip balatanin diske alışmasıni bekleyin. Sökülen balatamda resim de yer almaktadir. IMG_20220630_162439.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt