2013 1.2 Tsı varex - downpipe bilgi 🙏🏻

gogo26

Yeni Üye
İsim
Gökhan
Golf tutkunları öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Bir hevesim var ama biraz bilgi almam gerekiyor.
Aracım 1.2 tsı.
Varex ve downpipe var elimde şuan.
Öncelikle bu şekilde taktıranlar var ise tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.
Bir kaç kişi ile görüşme fırsatım oldu downpipe taktırma motor hacmi küçük denildi ama bende kararsız kaldım açıkçası.

Egzoz sistemi yapıldıktan sonra da soft yazılım düşünüyorum. 130-135 HP olarak.

Bu şekilde aracını yaptıranlar varsa bilgilerini ve tecrübelerini almak isterim.
Şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻

Golf tutkunları öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Bir hevesim var ama biraz bilgi almam gerekiyor.
Aracım 1.2 tsı.
Varex ve downpipe var elimde şuan.
Öncelikle bu şekilde taktıranlar var ise tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.
Bir kaç kişi ile görüşme fırsatım oldu downpipe taktırma motor hacmi küçük denildi ama bende kararsız kaldım açıkçası.

Egzoz sistemi yapıldıktan sonra da soft yazılım düşünüyorum. 130-135 HP olarak.

Bu şekilde aracını yaptıranlar varsa bilgilerini ve tecrübelerini almak isterim.
Şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻
1.2 TSI için şöyle bir konu var belki işinize yarar hocam;
https://www.golftutkusu.com/topic/18200-1-2-tsi-yazilim-oenerisi/

aracın yüksek devirlerde bastıkça hala gaz yeme hissi veriyor gibi oluyor , max hızda çok bir artış olmuyor varex ile de zevkli bir ses oluyor vites geçişleri böyle pumm diye patlamalı gibi çok keyifli oluyor , ama cezası var dikkat etmek gerekiyor ve yakıt biraz artıyor tecrübelerim artı ve eksileri bu yönde :)

Hocam ben şahsen hiç önermiyorum kesinlikle ben taktırmıştım sana - yönlerini söylüyeyim

• Motoru cok boğuyor ve motor verimli bi şekilde calışmıyor
  • Şanzuman vites geçişleri cok zorlanıyor araç rahatlama hissetmediği için sürekli bi sıkışma oluyor ve vites geçişleri gerçekten cok zorlaşıyor
  • Yakıt her zaman 1 1.5 litre artıyor
Tek + sı sahilde gezdiğinde yada oto yolda gezdiğinde egzozu açtığında kendini bi spor aracında gibi hissediyorsun tabi araç tam bi modifiyeliyse :) insanların bakışı sana spor araç diyor direk

Aynı şekilde polis vs çevirmelerinde kontroller cok sık oluyor benim nacizane fikrim uzak durmanız yönünde ben araçtan söktürdükten sonra egzozu direk şunu söyledi abi arabanın ağırlığı bile düştü dedi gerçekten binip sürünce araç pamuk gibi geldi egzozu taşıyınca ne kadar araça ağırlık verdiğini gördüm

aracın yüksek devirlerde bastıkça hala gaz yeme hissi veriyor gibi oluyor , max hızda çok bir artış olmuyor varex ile de zevkli bir ses oluyor vites geçişleri böyle pumm diye patlamalı gibi çok keyifli oluyor , ama cezası var dikkat etmek gerekiyor ve yakıt biraz artıyor tecrübelerim artı ve eksileri bu yönde :)
Çok teşekkür ederim bilgiler için hocam.
Denemeyi düşünüyorum açıkçası 🙏🏻☺️

Hocam ben şahsen hiç önermiyorum kesinlikle ben taktırmıştım sana - yönlerini söylüyeyim

• Motoru cok boğuyor ve motor verimli bi şekilde calışmıyor
  • Şanzuman vites geçişleri cok zorlanıyor araç rahatlama hissetmediği için sürekli bi sıkışma oluyor ve vites geçişleri gerçekten cok zorlaşıyor
  • Yakıt her zaman 1 1.5 litre artıyor
Tek + sı sahilde gezdiğinde yada oto yolda gezdiğinde egzozu açtığında kendini bi spor aracında gibi hissediyorsun tabi araç tam bi modifiyeliyse :) insanların bakışı sana spor araç diyor direk

Aynı şekilde polis vs çevirmelerinde kontroller cok sık oluyor benim nacizane fikrim uzak durmanız yönünde ben araçtan söktürdükten sonra egzozu direk şunu söyledi abi arabanın ağırlığı bile düştü dedi gerçekten binip sürünce araç pamuk gibi geldi egzozu taşıyınca ne kadar araça ağırlık verdiğini gördüm
Teşekkür ederim hocam yorumunuz için ama anlamadığım yer şanzıman geçişi neden zorlanıyor ? Devirden dolayı mı ?

1.2 tsi manuel jettam vardı 2014-2015 yılında.

Forge blow off, downpipe,k&n filtre,orta susturucu iptali ve paşaoğlu yazılımla çok büyük keyifle kullanmıştım 18 jantlarla dyno da 144 bg almıştık.

Gençsen,hevesliysen yapıştır gitsin kardeşim:)

Araça motor kücük geldiği için sanırım deviri alamıyor şanzumanı cok zorluyor

Geri
Üst Alt