1.2 TSI Yazılım Önerisi

GolfVII4937

Yeni Üye
İsim
Anıl
Öncelikle herkese merhaba...
2013 golf 7 1.2 tsi 105ps aracım var. ve gerek ara hızlanmaları arttırmak için gerek uzun yolda sakin kullanımda yakıtı düşürmek için yazılım attırmak istiyorum.
Daha önce aynı araca yaptıran memnuniyetini veya tavsiyenizi paylaşırsanız sevinirim.
MGremaps ta yaptırmayı düşünüyorum. Ama yazılım konusunda cidden çok kararsız kaldım yaptır diyen kadar yaptıma zararlı diyen de var sizin tavsiyeniz nedir ?

Selamlar, ben yazilim duzgun yerde yapilirsa karsi gelen bir insan degilim ama 1.2 tsi benim forumdan okudugum ve gordugum kadari ile 1.4 tsi kadar saglam olmayan bir motor. Cokca arizasibi problemini okudum buradan. Ben sizin yerinizde olsam once motoun karakteristik olarak stok calismada sorunlarini arastirirdim ve ondan sonra kararverdim.

Evet dediğiniz gibi 1.2 tsi yazılım yaptıran da çok fazla yok ve 1.4 kadar iyi değil bende bu yüzden kararsız kalıyorum.

Selamlar, ben yazilim duzgun yerde yapilirsa karsi gelen bir insan degilim ama 1.2 tsi benim forumdan okudugum ve gordugum kadari ile 1.4 tsi kadar saglam olmayan bir motor. Cokca arizasibi problemini okudum buradan. Ben sizin yerinizde olsam once motoun karakteristik olarak stok calismada sorunlarini arastirirdim ve ondan sonra kararverdim.
1.2 tsin ve 1.4 tsi ortak arızası yağ eksiltme 1.2 de daha çok gözlemleniyor. Onun dışında ben pek bir şey görmedim.

performans açısından anlaşılan bir fark oldu mu? bir de hangi firmaya yaptırdınız size vaat ettiği hp ve tork değerleri nedir?:unsure:
BRPerformance yazdı aracı. Dyno’da ‘160HP’ verdi ama öncesinin ölçümü yok malesef

Aracın gidişi fark edilebilir bir şekilde arttı. 1.6L N13 stock motorlu 3.20i’ler ile kafa kafaya gidebiliyor artık.

O %30 yakıt tasarrufu diye camına yazan yerlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Uzun yol kısa yol uzun dönem kısa dönem izlenimleri olarak yakıtta tasarruf gözlemlemedim. 1.2 tsi motora yazılım yaptırmak diyince o fındık kadar pistonlar gözümün önüne geldi🙂. Yaptırmadan önce iyi düşünün fındık kadar motor fındık kadar pistona 150beygir 160beygir yüklemek hiç akıl karı değil. Bence 1.2tsi motor cüssesine göre gayet performanslı çalışır bide yazılımla üzmeye gelmez diye düşünüyorum. Satıp 1.4 tsi alın keyfinize bakın 125hp gayet tatminkardır. Bi arkadaşım merdiven altında 1.6tdi passata yazılım yaptırmıştı benden görüp. 1 sene sonra beni aradı motor patladı blok çatladı demişti. Çok firma var 110hp arabayı sadece yazılımla 180hp bile yapar ama sonrası.

O %30 yakıt tasarrufu diye camına yazan yerlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Uzun yol kısa yol uzun dönem kısa dönem izlenimleri olarak yakıtta tasarruf gözlemlemedim. 1.2 tsi motora yazılım yaptırmak diyince o fındık kadar pistonlar gözümün önüne geldi🙂. Yaptırmadan önce iyi düşünün fındık kadar motor fındık kadar pistona 150beygir 160beygir yüklemek hiç akıl karı değil. Bence 1.2tsi motor cüssesine göre gayet performanslı çalışır bide yazılımla üzmeye gelmez diye düşünüyorum. Satıp 1.4 tsi alın keyfinize bakın 125hp gayet tatminkardır. Bi arkadaşım merdiven altında 1.6tdi passata yazılım yaptırmıştı benden görüp. 1 sene sonra beni aradı motor patladı blok çatladı demişti. Çok firma var 110hp arabayı sadece yazılımla 180hp bile yapar ama sonrası.
Bugün itibari ile MGRemaps a yaptırdım stage1 yazılım ile 130hp 215nm tork aldık araç performansında şuan itibari ile benim görüşümde pek bi hissedilir fark yok 1 hafta deneme süresi var eğer memnun kalmazsam orjinale dönmeyi düşünüyorum.

Bugün itibari ile MGRemaps a yaptırdım stage1 yazılım ile 130hp 215nm tork aldık araç performansında şuan itibari ile benim görüşümde pek bi hissedilir fark yok 1 hafta deneme süresi var eğer memnun kalmazsam orjinale dönmeyi düşünüyobu beygir ve tork artışını hissetmemek biraz zor

Geri
Üst Alt