Direksiyon Sarsıntısı

Kagandogan

Üye
İsim
Kağan doğan
Araç
GOLF 7 1.4 TSI HIGHLINE
Merhabalar herkese iyi formlar.

Golf 7 aracımın sağa dönüşlerde düşük km hızda örneğin sokak arası gibi dönüşlerde direksiyonda sarsıntı oluşuyor böyle harıltı gibi yapıyor ve direksiyon simitini etkiliyor. Normal şartlarda araçta herhangi bir sağ sol çekme vs bulunmamakta. Araç arıza kaydında da bişey gözükmüyor. Elektirikli direksiyon kutusu diye biliyorum. Daha önce başına gelen var mıdır ? Varsa basım bi çözüm uyguladı ? Yada sorun olmayacak bişey midir ?

Yardım destek ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu bir sorun mu bilmiyorum ama ben de aynı durumu yaşıyorum, aracı sabah çalıştırıp hareket edince cok dusuk hizlarda direksiyonda titreme sarsıntı gibi birsey oluyor, azıcık hızlanınca geçiyor, yetkili servise bakıma götürdüğümde sormuştum durumu, araç yeni çalışınca direksiyon yumusuyor kendine yavas yavas geliyor gibi sacma bi cevap vermislerdi

Upvote 0
Bu bir sorun mu bilmiyorum ama ben de aynı durumu yaşıyorum, aracı sabah çalıştırıp hareket edince cok dusuk hizlarda direksiyonda titreme sarsıntı gibi birsey oluyor, azıcık hızlanınca geçiyor, yetkili servise bakıma götürdüğümde sormuştum durumu, araç yeni çalışınca direksiyon yumusuyor kendine yavas yavas geliyor gibi sacma bi cevap vermislerdi
Yaklaşık 10-12 bin km dir kullanıyorum yeni aldım sayılır aracı ilkkez başıma geldi. Madem öyle idi Kayseri’de yaşıyorum kış aylarında aktif kullandım -20 derecelerde sarsıntı yapmayan direksiyon şuan 30-35 derecelerde neden yapabilir ki ?
Umarım direksiyon kutusu arızası değildir. Yoksa en az 18-20 bin TL gibi masraf açacak gibi geliyor. İnşallah öyle bişey olmaz.

Upvote 0
Yaklaşık 10-12 bin km dir kullanıyorum yeni aldım sayılır aracı ilkkez başıma geldi. Madem öyle idi Kayseri’de yaşıyorum kış aylarında aktif kullandım -20 derecelerde sarsıntı yapmayan direksiyon şuan 30-35 derecelerde neden yapabilir ki ?
Umarım direksiyon kutusu arızası değildir. Yoksa en az 18-20 bin TL gibi masraf açacak gibi geliyor. İnşallah öyle bişey olmaz.
Hocam ben de 2 yıldır kullanıyorum aracımı, simdi 30.000 km'de, bahsettiğim durum her zaman olmuyor ara ara oluyor ama bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım, ben de erzurumda kullandım aracımı hep bence sıcak ya da soğuk mevsim kaynaklı değil bu durum, ama içinizin rahat etmesi adına bence en yakın servise gidin durumu anlatın farklı bi yorum yaparlarsa bizleri de bilgilendirirsiniz

Upvote 0

Geri
Üst Alt