Bagaj kapağını otomatik olarak açmak

alkara1906

Yeni Üye
İsim
şenol
Araç
golf7
Forumlarda arattırdım, bulamadım. Dün youtube da gezinirken hb araçlarda bagaj kapağını yay-amortisör desteğiyle kumandadan tam açılmasını izledim. Bu konuda uygulama yapan, tavsiye eden, artı-eksileri var mı? Uygulama güzel, basit ve kolaylık içeriyor neticede.

Tecrubem yok ama merak ettim yay konusunu. Link atabilir misiniz?

Amortisörleri değiştirip daha fazla newton gücü olanları takarak yapılıyor. Golf 7'de anahtardaki bagaj düğmesine basılı tutunca, bagaj kapağını hafifçe atıyor mu?

Ben aşağıdaki gibi yaptırmıştım fakat eşim kapağı geri kapatmakta zorlandığı için eski hâline geri çevirmiştik bir süre sonra:

https://www.golftutkusu.com/topic/7028-otomatik-bagaj-kapagi-uygulamasi/

Eğer yaptırmaya karar verirseniz amortisör konusunda arkadaşım yardımcı olabilir.

Forumlarda arattırdım, bulamadım. Dün youtube da gezinirken hb araçlarda bagaj kapağını yay-amortisör desteğiyle kumandadan tam açılmasını izledim. Bu konuda uygulama yapan, tavsiye eden, artı-eksileri var mı? Uygulama güzel, basit ve kolaylık içeriyor neticede.
Merhabalar
Yat olayini ben golf 6 da denedim sonuc olarak kumandadan aciyor ve islemi Sende takabilirsin
Ama bence iyi bir sonuc deyil
Bana sorarsan
Otomatik bagaj sistemi taktir hem kumandadan hem arac icinden acilip kapatiyorsun Yada bagaj a takilan dugneden birde tampon altina bir sensor takilirsa bagaja yaklastiktan sonra ayagini tampon altina iTince de aciliyor otomatik olarak vede vakumlu bir sistem
Ben Passat b8 aracima taktirdim 3 yil oldu Cok memunum
Istanbuls vagcom centerda taktirdim

Ben bu işlemi sağlıklı görmüyorum kendimde bagaj amortisörü işi yaparak bunu belirtiyorum. Bagaj camınızı patlatabilir yüksek basınçtan dolayı orijinalden fazla bir basınç kullanırsanız.

Merhabalar
Yat olayini ben golf 6 da denedim sonuc olarak kumandadan aciyor ve islemi Sende takabilirsin
Bana sorarsan
Otomatik bagaj sistemi taktir hem kumandadan hem arac icinden acilip kapatiyorsun Yada bagaj a takilan dugneden birde tampon altina bir sensor takilirsa bagaja yaklastiktan sonra ayagini tampon altina iTince de aciliyor otomatik olarak vede vakumlu bir sistem
araştırdım 8500 lira civarında, maliyet yüksek ve delme olayları, kablo vb var. Yay işi ise pek kafama yatmadı ve yapılanların çoğu başarısız ve amortisöre zarar vermiş. Ancak özel amortisör alınıp yaptıranlar daha verimli gibi. Şahsen araştırıyorum kafama yatarsa ve doğru işçilik bulursam niyetim var inşallah.

Merhabalar
Herhangi bir delme islemi Yada kablolarda kesim olmadi ben biere bir aracimin basinda durdum yapilirken
Tamamen orjinel sistem gibi takildi ve vaccom da inleri yapildi
Fiyati su an su

VW​

Otomatik Bagaj Sistemi Elektrikli Bagaj
    • İster uzaktan kumanda ile ister sürücü kapısındaki bagaj düğmesi ile bagajınızı otomatik olarak açıp kapatabilirsiniz.
    • Bagaj üzerine yerleştirilen düğme ile bagajı otomatik olarak kapatabilirsiniz.
    • Uzaktan kumanda ile hem açılıp hemde kapatılabilir.
    • Bagaj amortisörleri değiştirilir ayrıca bagaj kilit mekanizmaları değiştirilir.
    • Vakum (Soft Close) özelliği mevcuttur.
Montaj ve Kodlama dahil anahtar teslim fiyatıdır.
Montaj Süresi: 2 Saat

Merhabalar
Herhangi bir delme islemi Yada kablolarda kesim olmadi ben biere bir aracimin basinda durdum yapilirken
Fiyati su an su

VW​

• İster uzaktan kumanda ile ister sürücü kapısındaki bagaj düğmesi ile bagajınızı otomatik olarak açıp kapatabilirsiniz.
    • Bagaj üzerine yerleştirilen düğme ile bagajı otomatik olarak kapatabilirsiniz.
    • Bagaj amortisörleri değiştirilir ayrıca bagaj kilit mekanizmaları değiştirilir.
Merhabalar
Fiyati su an su

VW​

5000 tl arti kdv

Merhabalar
Bana sorarsan
sıkışmayı algılayıp duruyor mu peki?

Tabiki ornek olarak
Bagaj kapatma dugmesine bastin kapanmaya basladi O ara elini bagajin icine soktugun an otomatik algiliyor ve duruyor

Geri
Üst Alt