Golf 1.2 TSI DSG 110 PS

@ladinkayin Hocam hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.. süspansiyon sert olma sebebi lastik havalarının fazla olmasından kaynaklanabilir. Lastik basınç (hava) ayarlarını lastikler soğukken önler 32psi arkalar 30psi olarak ayarlarsanız süspansiyon daha yumuşak olur. Yolcu ve yük durumuna göre arka lastiklerin havasını 33-34 psi kadar yükselte bilirisniz, önler her koşulda 32psi ideal.

Hayırlı olsun...

Auto hold konusunda yalnız değilmişim...Birşeyler eksik yada yanlış autohold da...

Autohold düğmesi aslında hiç olmamalı frene basınca öne veya arkaya kaydırmamalıydı diye düşünüyorum...
Klasik olsaydı yani hillholder gibi daha iyi olurdu diye düşünüyorum ben de. Alışamadım gitti parketmeye.

@ladinkayin Hocam hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.. süspansiyon sert olma sebebi lastik havalarının fazla olmasından kaynaklanabilir. Lastik basınç (hava) ayarlarını lastikler soğukken önler 32psi arkalar 30psi olarak ayarlarsanız süspansiyon daha yumuşak olur. Yolcu ve yük durumuna göre arka lastiklerin havasını 33-34 psi kadar yükselte bilirisniz, önler her koşulda 32psi ideal.
Teşekkürler hocam. Acaba fabrika çıkışı lastik basınçları yüksek ayarlanmis olabilir mi? Kontrol edeceğim ilk fırsatta Teşekkürler. 

Sadece DCC ile veya   spor süspansiyonla alınan modellerde bulunur Hocam...

Sizde olma olasılığı oldukça düşük 
Bu amortisor takozu çıkarılması gereken bir parça mi acaba. Biraz başka forumlara baktım da sanki sistemin bir parçası gibi anlatmışlar. Ben yine de bir bakayım hocam ne varmış benim aracta:)

@Nature and cars lastik havalariyla forumda epey bir yazı okudum.fabrika ayarlarina getirdim lastikler inik duruyor, şisirdim direksiyon hafifledi vd yazanlar olmuş. Ben de ellemeyim diye düşündüm ama sonra da golf sınıfının en konforlu aracı diye de bir şey okudum yine fikrim degisti:))) şehir dışındayim haftasonu lastikciye gidip kontrol ettirecegim hocam. Konfor değişecek mi bakalım.  Bilgi veririm. Selamlar.

@Nature and cars lastik havalariyla forumda epey bir yazı okudum.fabrika ayarlarina getirdim lastikler inik duruyor, şisirdim direksiyon hafifledi vd yazanlar olmuş. Ben de ellemeyim diye düşündüm ama sonra da golf sınıfının en konforlu aracı diye de bir şey okudum yine fikrim degisti:))) şehir dışındayim haftasonu lastikciye gidip kontrol ettirecegim hocam. Konfor değişecek mi bakalım.  Bilgi veririm. Selamlar.
Arkadaşlar lastikcide kontrol ettirdik havaları ve 4 lastik 49-50 psi çıktı. Hepsini etikette yazdığı gibi 33 e ayarlattim araba pamuk gibi oldu. İlk izlenim olarak suspansiyonlar sert yazmıştım. Şimdi sıkıntı kalmadı. 

Geri
Üst Alt