Triger Kayışı Değişimi

İsim
İbrahim Başkurt
110bin km aracım var agustos gibi uzun yola çıkıcam şu zamana kadar hiç kayış değişmedi sizce beni götürüp getire mi? Normalde 100-120 bin arası değişmesi gerekiyormuş diye duydum sadece kayışı değiştirsem yer mi? yoksa iç aksamları felan da değişmesi gerekir mi?

110bin km aracım var agustos gibi uzun yola çıkıcam şu zamana kadar hiç kayış değişmedi sizce beni götürüp getire mi? Normalde 100-120 bin arası değişmesi gerekiyormuş diye duydum sadece kayışı değiştirsem yer mi? yoksa iç aksamları felan da değişmesi gerekir mi?
Aracın motor bilgisi + model yılı nedir?

Upvote 0
Tdi 120 bin, Tsi en son 180 bin diyordu servis yaşa bakılmaksızın. Ama sorun yinede.

Upvote 0
2013 model aynı motoru kullanıyorum 115.000 km gibi harereti sabit durmama başladı aracın soluğu serviste aldım devirdaim arızası. Devirdaim değişirken yanında kayışıda değiştirdim. Sizde mutlaka birlikte değiştirin.

Upvote 0
Tam anketlik konu aslında

Tr nin ulu distribütörü
1.0/1.2/1.4 Tsi icin 180.000 den 120.000 e trigeri düşürürken
yetkiliye devam eden araçlar (özellikle dsg ler) çantada keklik demistir.(onlar cepte)

Çantada keklik olmayanlar ?
yetkiliye çoktan veda edenler sanayide isini gören kendi bakımını yapan araç sahipleri kaç binde degistirmeyi düsünüyor acaba trigeri?

maç oynanırken kural değisikligi ne alakadır ?

Vw Ag
tedarikcilerden
ina
gates
contitech
dayco

2012-2021 arası almıssın ekipmanları (kayıs + set)
Fabrikada takıp deklare etmişsin 180.000 km diye yıllardır .
Bu oynanan devam eden müsabakada kural değistiremezsin

nasıl degistirirsin ?(2022 ocak ayında degisti bu kural)
2022 ocak ayından itibaren üretilen tsi araçlarda trigerin alayını 120 bine cektim !!!
tedarikcilerimden sağladıgım kayış ve setlerde km bazında daha az ömürlü setlerle araç üretimi gercekleştirilecek dersen ben dahil herkes inanır /inanmalı

yada ? Geride kalan 5-6 yılda

180 bin den önce ipini koparan (trigerini koparan) yetkili servislere hücum etmistir . Show haber de madara olmuş xxxx marka arac sahipleri bakırköyde protesto konvoyu olusturdu diye haberler yayınlanır ...haaa tamam yanlıs hesaplamışlar trigeri derdik

Tsi aracım olsa ben yemem 150 bin den önce zor yani! (Yılda 11-12 yılı bulmadıysa)

hamilelik 5 aya
askerlik 2 aya
ramazan 21 güne
triger 60 bine
emeklilik 45 yaşa

düsecekmiş ?

yazmakla olmaz o işler

Upvote 0
Vahh dedim ! Vw aracın trigeri kopmus google a yazınca.

Sonra okuyunca
1 yıl 10 bin km de koptugunu görünce ?

Ve hikayeyi okuyunca ?

Triger öyle kolay kolay kopmaz
Mesela yıllardır aynı olan degismeyen Tdi 120.000 olan aracta 121 binde mi kopar ?

Bu alt sınırlar minimal sınırdır . Cogu endüstriyel ekipmanda % lik olarak %10 luk bir alt garanti kademeye/ seviyeye/
Cekililir

Yani 132 bin risk baslar
Biz 120 e bine çekelim hikayesi işin garanti kısmıdır

1 yıl 10k da Triger niye kopmuş?
İş bilmeyen EREL yetkili servis
Sente ayarını gergi ayarını hikayeden yaptıgı icin kopmuş işte

Durup dururken kopmaz

https://vwturk.com/forum/mesajlar/seyir-halinde-triger-kayisi-koptu.65700/

Upvote 0
Vahh dedim ! Vw aracın trigeri kopmus google a yazınca.

Sonra okuyunca
1 yıl 10 bin km de koptugunu görünce ?

Ve hikayeyi okuyunca ?

Triger öyle kolay kolay kopmaz
Mesela yıllardır aynı olan degismeyen Tdi 120.000 olan aracta 121 binde mi kopar ?

Bu alt sınırlar minimal sınırdır . Cogu endüstriyel ekipmanda % lik olarak %10 luk bir alt garanti kademeye/ seviyeye/
Cekililir

Yani 132 bin risk baslar
Biz 120 e bine çekelim hikayesi işin garanti kısmıdır

1 yıl 10k da Triger niye kopmuş?
İş bilmeyen EREL yetkili servis
Sente ayarını gergi ayarını hikayeden yaptıgı icin kopmuş işte

Durup dururken kopmaz

https://vwturk.com/forum/mesajlar/seyir-halinde-triger-kayisi-koptu.65700/
Gerektiğince açıklayıcı güzel bir yazı olmuş hocam Allah razı olsun teşekkür ederim valla olurda ekonomimiz düzelir cepte az cok para kalır ozaman değiştiririm bende kopana kadar götürsün beni artık ne diyim kendimi zorlamanın anlamı yok şu dönemde 😀

Upvote 0
Ne kadar ücret verdiniz hocam?
2019 Yılında ( Yağ Değişimi+Triger+Su Pompası ) işlemleri için Yetkili serviste 3.600 tl ücret ödemişim. Bu ücretin içinde araç yaşından dolayı uygulanan ufak bi indirimde var. Şuan güncel fiyatlar hakkında bilgim yok ama öğrenmekte istemiyorum akıl sağlığım için...

Upvote 0
Bu arabalar iyiki
Vw e Uydudan İnternet tabanlı network ağına bağlı degil

Yoksa halihazırda120.000 i geçmiş tüm tsi lara
Güncelleme gönderip info ekrana
"Timing belt error "
Aracı park konumuna alıp servise başvurun

Korkusu salarlardı.

microsoft taktiği....

Upvote 0
2019 Yılında ( Yağ Değişimi+Triger+Su Pompası ) işlemleri için Yetkili serviste 3.600 tl ücret ödemişim. Bu ücretin içinde araç yaşından dolayı uygulanan ufak bi indirimde var. Şuan güncel fiyatlar hakkında bilgim yok ama öğrenmekte istemiyorum akıl sağlığım için...
Benim arkadaş dışarıda ustaya yaptırıyormuş 6bin tl para veriyorum dedi şaştım kaldım vallahi

Upvote 0
Bu arabalar iyiki
Vw e Uydudan İnternet tabanlı network ağına bağlı degil

Yoksa halihazırda120.000 i geçmiş tüm tsi lara
Güncelleme gönderip info ekrana
"Timing belt error "
Aracı park konumuna alıp servise başvurun

Korkusu salarlardı.

microsoft taktiği....
Vallahi el mahkum gider dururduk servise 😂

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

aracım 105.000de olduğu için ustama cidden gerek var mı diye sordum. Kendisine 180.000i görmeden iki tane triger koparmış golf 7 tsi geldiğini, büyük ihtimalle şikayet aldıkları veya yeni bir bulgu buldukları için düşürmüşlerdir dedi.

İstersen bekle ama 120.000 diye düşürdülerse sebebi vardır dedi.

Normalde 150.000 beklerdim sanırım ancak aracımda yazılım var. O yüzden erken bakıma hayır diyemiyorum

Upvote 0

Geri
Üst Alt