Abs ve fren uyarı lambası yanıyor/ Vakum sensörü hatası

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Herkese selamlar. Benim aracımda kontağı açtığımda ve çalıştırdığımda fotoğrafta gördüğünüz lambalar yanık kalıyor. Az ilerlediğimde ABS sönüyor kırmızı fren lambası yanmaya devam ediyor. Bir süre sonra o da sönebiliyor bazen, yada az ilerleyip kontak kapa aç yaptığımda hepsi sönüyor bidaha yanmıyor. Arada bir bu şekilde yanıyordu bu lambalar bende özel servise gittim cihaza bağlattım vakum sensörü hatası çıktı fotoğrafını bırakıyorum. 1 gün aracı bırakmam gerekiyormuş, deneme kontroller yapılacakmış sensör arızası da olabilir yada basınç düşüklüğünün sebebi olarak biryerde kaçak da olabilirmiş.
Böyle birşey yaşayan tecrübe eden veya bilgisi olan varmı forumda acaba? İnşallah vardır😬

Ekli dosyalar

• IMG_20220528_142900.jpg
    IMG_20220528_142900.jpg
    79.2 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20220528_165653.jpg
    IMG_20220528_165653.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 30

@Tulkas merhaba hocam
Geçen gün bir kaza sonucu aracımın lastiği patladı ve jant kırıldı. Bu kaza sonrası aracımda hemen hemen butun ikaz lambaları yandı. Sanayideki arkadaşım cihaza bağlayıp hata kodlarını silmesine rağmen tekrar yanıyordu iste ABS esp falan.
En son tekel bilyesinden olabilir dedi.
Değiştirdik bilyeyi hepsi düzeldi. ☺️

Upvote 0
@Tulkas merhaba hocam
Geçen gün bir kaza sonucu aracımın lastiği patladı ve jant kırıldı. Bu kaza sonrası aracımda hemen hemen butun ikaz lambaları yandı. Sanayideki arkadaşım cihaza bağlayıp hata kodlarını silmesine rağmen tekrar yanıyordu iste ABS esp falan.
En son tekel bilyesinden olabilir dedi.
Değiştirdik bilyeyi hepsi düzeldi. ☺️
Benimkinin bilyelerden olduğunu sanmıyorum hocam esp yanmıyor bende, fren sistemiyle ilgili bir sıkıntı bu büyük ihtimalle ama işte bakalım

Upvote 0
Herkese selamlar. Benim aracımda kontağı açtığımda ve çalıştırdığımda fotoğrafta gördüğünüz lambalar yanık kalıyor. Az ilerlediğimde ABS sönüyor kırmızı fren lambası yanmaya devam ediyor. Bir süre sonra o da sönebiliyor bazen, yada az ilerleyip kontak kapa aç yaptığımda hepsi sönüyor bidaha yanmıyor. Arada bir bu şekilde yanıyordu bu lambalar bende özel servise gittim cihaza bağlattım vakum sensörü hatası çıktı fotoğrafını bırakıyorum. 1 gün aracı bırakmam gerekiyormuş, deneme kontroller yapılacakmış sensör arızası da olabilir yada basınç düşüklüğünün sebebi olarak biryerde kaçak da olabilirmiş.
Böyle birşey yaşayan tecrübe eden veya bilgisi olan varmı forumda acaba? İnşallah vardır😬
Sorun çözüldü mü aynı problem bende de var basınç düşüklüğü ve vakum sensörü arızası çıkıyor beyinci arızalı parçayı bulamadı siz nasıl çözdünüz

Upvote 0
Sorun çözüldü mü aynı problem bende de var basınç düşüklüğü ve vakum sensörü arızası çıkıyor beyinci arızalı parçayı bulamadı siz nasıl çözdünüz
Ya vakum borunsunda kaçak var ya sensör arızalı her iki tarafada vakum testi uygulayarak sorunu çözmek mümkün ayrıca beyinci işi değil oraya niye götürdünüz. g608 dediğimiz parça fren servosuna giren vakum hattıdır.

Upvote 0
motorcu abs beyninde görünüyor arıza demişti o yönlendirdi. Beyinci kontrol etti basınç eksikliği var denildi henüz çözemedik sizin dediklerinizi bi kontrol ettirelim bakalım nerde çıkacak

Upvote 0

Geri
Üst Alt