Silecek Suyu Problemi

atacandiri

Üye
İsim
Atacan
Arkadaşlar merhabalar arabayı satmış olsak da arkadaşlarımız sağolsun bizi boş bırakmıyor ama soru bilmediğim yerden geldi :) golf 7.5 araç silecek suyuna bastığınız zaman suyu atmadan önce silecek susuz boş 1 tur atıyor sonra suyu puskurtuyor .Bu da camları çiziyor doğal olarak. Başına gelen ya da fikri olan var mıdır ? Teşekkürler ...

Sistemde bir miktar hava kalmıs olabilir. (Silecek su pompası icinde hava yapma durumu)
Silecek suyu haznesindeki suyun tamamını bitirin

Su gelme kesildikten sonra tekrar full dolum yapıp deneyin.

Upvote 0
Benim araçta motor kaputunu açınca boruların içindeki silecek suyu yerçekimi etkisiyle cama doğru dökülüyor. Ondan sonraki ilk kullanımda su biraz geç geliyor haliyle.
(Önceden de mi böyleydi benim araç hatırlayamıyorum)

Sizinki de buna benzer bir şey olabilir. Ya da hortumlardan hava falan alıyorsa suyun bir kısmı buharlaşıyordur zamanla.

Upvote 0
Arkadaşlar merhabalar arabayı satmış olsak da arkadaşlarımız sağolsun bizi boş bırakmıyor ama soru bilmediğim yerden geldi :) golf 7.5 araç silecek suyuna bastığınız zaman suyu atmadan önce silecek susuz boş 1 tur atıyor sonra suyu puskurtuyor .Bu da camları çiziyor doğal olarak. Başına gelen ya da fikri olan var mıdır ? Teşekkürler ...

Dururken su atıp silmesi gerek, yolda giderken belirli bir hızda ilk başta silip sonra su atıyor (görüşü kapatmamak için) Bir kontrol eder misiniz 90-120 sürate çıkın sıkın bakalım tersini mi yapıyor yoksa ilk önce silip su mu atıyor?

Upvote 0

Geri
Üst Alt