Geri Viteste Sağ Aynanın Aşağıya İnmemesi

İsim
Tayfun
Araç
Golf 7
Arkadaşlar merhaba aracıma taiwan katlanır ayna taktırdım . 2 gündür kullanıyorum fazla dikkatimi çekmemişti ama bugün kontrol sağladıgımda geri vitese taktığımda sağ aynam aşağıya doğru inmiyor . Taktırdığım yeri aradım ve Araştırdım ve taiwan katlanır aynalarda inmiyormuş var mı bir çözümü ? Ben bunu taktırırken taktırdığım yer bana söylemedi bu durumu canım sıkıldı var mı bir çözümü

sürücü tarafındaki kilit tuşunda katlanır ayna montajından sonra yanmama durumu oldu mu?

Upvote 0

Comfirtline araca Ek olarak Sürüş konfor paketi var ise aracta aktiftir. Aynalar degisse bile aktif olarak devam eder.Ama düzgün calisir...

Gizli ozelliklerden acilmis ise ve uygun desteklemeyen kapi modulu var ise ayna inmesi olur fakat dediginiz gibi istemediğin konumlara inip kalabilir.
benim golf aracımda comfortline, gizli özelliklerden açıldı, inmesine iniyor ancak geri düzelirken alakasız konumlara geliyor demek ki nedeni bu imiş teşekkürler.

Upvote 0
Aracın eski orjinal sağ ayna göbegini taiwan uydurmadım orjinal aynadaki göbek taiwan uymuyor yapamadım varmı bir alternatif önerisi olan

Upvote 0
Beyler deste bekliyorum varmı bir önerisi olan destek olmaksteğem
6. mesajda yazdıklarımın hala arkasındayım yada 09 ve 52 modülden kodlar aktif değildir. Araç teşhis cihazı kullaniyormusunuz? Kullanıyorsanız hangisi VCDS mi OBDeleven mi? Ilk önce aynanın hafıza özelliğinin olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Son düzenleme:
Upvote 0
Ayna icinde pozisyon sensoru bulunur. Bu sensor sayesinde ayna konumu hafizaya alir ve tekrar o konuma gelir. Sizin aynada bu sensor yok. Bu nedenle ne yaparsaniz yapin olmayacaktır. Tek çare ayna içlerini değiştirmek. Taiwan aynaya orijinal iç uyar mi bilmiyorum. Tabi bir de kapi kontrol modulunden ayna içine kablo cekilmesi gerekir.

Upvote 0
Bende serviste yeni ayna taktırdım ama bu aynayla alakalı sorunum bir türlü bitmedi daha önce ayna altı ledi yakamadılar servise tekrar gittim genel merkezden destek alarak hallettiler bu seferde geri viteste sağ ayna aşağı az iniyo. Önceki aracın üstünde gelen ayna geri viteste yaklaşık 30 derecelik açıyla iniyodu. Bu ayna ise en fazla 15 derece iniyor anahtar üstünden ne kadar ayar yapsamda olmadı kodlamayla düzelirmi acaba

Upvote 0
Bende serviste yeni ayna taktırdım ama bu aynayla alakalı sorunum bir türlü bitmedi daha önce ayna altı ledi yakamadılar servise tekrar gittim genel merkezden destek alarak hallettiler bu seferde geri viteste sağ ayna aşağı az iniyo. Önceki aracın üstünde gelen ayna geri viteste yaklaşık 30 derecelik açıyla iniyodu. Bu ayna ise en fazla 15 derece iniyor anahtar üstünden ne kadar ayar yapsamda olmadı kodlamayla düzelirmi acaba
Kodlamayla düzeleceğini sanmam. Ayna hafıza modülünün ayarı bozuk olmalı. Yapılabilir mi bilgim yok. Bunu test etmeniz için eğer OBDeleven cihazınız varsa 52 modül de Canlı Veri sekmesinde Mirror Memory seçip TAMAM dedikten sonra gelen sayfada position X ve Y seçeneklerdeki işleyişinden ayarın bozuk olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Alta benim çalışmayan ayna indirme hafıza modülünün örnek resmini ekliyorum.

Ekli dosyalar

• hiç çalışmayan ayna hafıza modulu2.jpg
    hiç çalışmayan ayna hafıza modulu2.jpg
    67.2 KB · Görüntüleme: 10
Upvote 0
Cihazım yok kabloda yok ama bu işten anlayan gizli özellik açtıran bir yer bulursam orada bi kontrol ettirecem

Upvote 0

Geri
Üst Alt