Sorun var mı? (Golf 7 1.2 Tsi Dsg)

Legandary

Üye
İsim
Legandary
Araç
Golf
Merhaba, araç 2016 golf 1.2 tsi dsg, auto hold kapalı durumda iken frenden ayağımı tam kaldırdığımda araç hemen yollanmıyor, hafif bir yokuş ise geri kaçırıyor (gaza hiç basmıyorken), freni tokatladığımda ise araç harekete geçiyor.
Bu bir sorun mu kavramaya dair vs. yoksa normal mi?
Yetkili serviste kavrama değişim maliyetleri nedir? (Araç full servis bakımlı)

Merhaba, araç 2016 golf 1.2 tsi dsg, auto hold kapalı durumda iken frenden ayağımı tam kaldırdığımda araç hemen yollanmıyor, hafif bir yokuş ise geri kaçırıyor (gaza hiç basmıyorken), freni tokatladığımda ise araç harekete geçiyor.
Bir tokatlamadigimiz golf kalmisti, cok sükür onuda hallettik.

Hill holder var sanırım araçta, frenden ayağınızı çektiğinizde 3-4 saniye sonra hareket etmeye başlar normalde. Eğer daha uzun süre hareket etmiyorsa kavramada sıkıntı olabilme ihtimali var.

Hill holder var sanırım araçta, frenden ayağınızı çektiğinizde 3-4 saniye sonra hareket etmeye başlar normalde. Eğer daha uzun süre hareket etmiyorsa kavramada sıkıntı olabilme ihtimali var.
Hill holder olduğunu sanmıyorum hocam çünkü biraz eğimli bir yolsa geri kaçırıyor. Frenden tam bırakmayıp hafif basarsam ya da frene bas-çek şeklinde 2-3 defa basarsam harekete geçmesi daha hızlı oluyor.

Hocam benim deneyimim şöyle. Frenden ayağını hızlı çekersen kaydırır ama yavaş bir şekilde çekersen araç yavaşça gaz vermeye başladığı için kaydırmaz. Ben de bazen unutup hızlı çekiyorum kaydırıyor. Ama yavaş yavaş çekersem kaydırmadan kalkıyor.

Hocam benim deneyimim şöyle. Frenden ayağını hızlı çekersen kaydırır ama yavaş bir şekilde çekersen araç yavaşça gaz vermeye başladığı için kaydırmaz. Ben de bazen unutup hızlı çekiyorum kaydırıyor. Ama yavaş yavaş çekersem kaydırmadan kalkıyor.
Evet hocam hızlı çekince kaydırabiliyor, yavaş çekersem (ya da tam çekmezsem) hafif yürümeye başlıyor. Bu bir sorun değil herkeste böyle mi o zaman ?

Evet hocam hızlı çekince kaydırabiliyor, yavaş çekersem (ya da tam çekmezsem) hafif yürümeye başlıyor. Bu bir sorun değil herkeste böyle mi o zaman ?
Şimdiye kadar pek dikkat etmedim, fakat aklımda şimdiden sonra. Mutlaka deneyip size dönüş yaparım. Ama sanki bende de kaçırıyordu gibi aklımda var.

Evet hocam. Bence sorun değil. Araç hızlı bir şekilde karar veremiyor gaz vermesi gerektiğine. Zaten normalde de gaz tepkisi biraz gecikmeli oluyor. Hemen tepki vermiyor. Ben tamamen DSG nin çalışma şekliyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

ben de de arada kaydırıyor kavrama sorunu da olabilir bu auto hold tanımlama ile de alakalı olabilir. saniyelerini ayarlıyorlar falan hakim değilim tam. bende de hızlı bir şekilde frenden çekip anında basınca gaza kaydırmıyor. yavaş yavaş ayağımı frenden çekip gaza basınca kaydırıyor. gerçi bazen hızlı basınca da kaydırıyor daha hala sorunu bulmuş değilim. serviste kesin bir şey diyemiyoruz dedi bana öyle kullanıyorum.

Arkadaşlar, Araç golf 7 2016 1.2 tsi dsg, auto hold kapalı iken hafif eğimli yolda vites ‘d’ konumunda iken frenden ayağımı çektiğimde devir yükselmesine rağmen araç ilerleyemiyor ve geri kaçıyor. (Özellikle ilk çalıştırıp yola çıktığımda) düz yolda ise aynı durumda ilerleyebiliyor geri kaçırmıyor.
Aynı durumu vites ‘r’ konumunda geri giderken yaşamıyorum kaçırma yapmadan kalkış yapıp geri gidebiliyor yol eğimli bile olsa.

Yazılımla giderilebilir mi ? Normal bir durum mu? Bunu sadece ‘d’ konumunda yaşıyor olmama rağmen sorun kavramada mı acaba ?

Son olarak eğer kavramada sorun var (araç full servis bakımlı) yetkili servis kavrama değişim maliyeti şuan ne kadardır ?

İnternette bir araştırma sonucu bunlarında geri kaçırmaya sebep olabileceği söyleniyor başına gelen var mı?
  • - Düşük sıvı seviyesi (şanzıman sıvısı)
  • - Düşük sıvı basıncı
  • - Hatalı basınç düzenlemesi veya kontrolü

Geri
Üst Alt