1.0 TSI Yağ Önerisi

GokhanG

Üye
İsim
Gökhan
Herkese selamlar. Severek kullandığım 1.4 tsi comfortline aracımı yaşlanmaya başladığı ve fiyatlar hızla arttığı için değiştirme kararı aldım. Pişman olur muyum diye hala korkuyorum ama sabah satışını verdim, iş işten geçti.
Golf'ün yerine apaçilerin vazgeçilmezi olan ama 1.0 motorundan dolayı belki apaçilerin eline düşmemiştir diye ümit ettiğim leonu az önce aldım. Hafta sonu konusunu açmayı planlıyorum.
Aldığım araç 45.000 kilometrede bakım zamanı geldi fakat servis bakımlı olmadığı için dışarıda yaptırayım bakımlarını diyorum.Bunun için öncelikle hangi yağı seçmeliyim diye siz değerli forumdaşlarıma sormak isterim. Daha sonra da Gökhan şurasına da mutlaka baktır dediğiniz bir şey varsa duymak isterim. Son olarak da bir hayırlı olsununuzu alırım :)

2020 ve sonrası 1.0 lar 0W-30 kullanıyorlar diye bilmekteyim.

Valla hocam 0w-20 kullanılıyor diyende var. Ben servise sordum 5w-30 viskositesi olması lazım dedi. Bende o yüzden bunu kullanıyorum.

@tuncer_2632 Sizin normal sıcak yerdesiniz.
Soran arkadaş Erzurumda.

Ayrıca yetkili servis 2020 ve sorası 1.0 lara 5W-30 koymuyorlar.
Elinde =-30 olan onu 0-20 olan onu koyuyor.

Merhaba mart ayında golf 8 1.0etsi aracıma Avek'te "271019810000 Castrol EDGE PROFESSIONAL LL IV FE 0W-20" adlı yağ konulmuş.

Servis Castrol Professional koyuyor.
Kitapçıktan bakmak lazım, VW 504 00, VW 507 00 mü yazıyor?

Ben olsam ilk 100 bin km de 0w20 Eksiltmeye başlayınca 5w30 .. Birkaç yağ firmasının yağ seçici modül kısmında da bu şekilde öneriler görmüştüm.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın hocam.

Golfle Karşılaştırmalı ve beğendiğiniz beğenmediğiniz yanları şeklinde değerlendirmeli bir konu olursa da okuması çok keyifli olur.

Sanırım Manuel vites ? Farlar genelde halojen oluyor ama es kazara LED far opsiyonlu araçlar da oluyordu.

Leon 2020 lerde farklı paketler vardı.

Ecomotive style
Style visio şeklinde

O zamanlar bayağı bir incelemiştim.
2020 Haziran ında bizde bakıyorduk ikinci araç olarak, ancak nedense Golf yine ağır basmıştı retrofitle doldururuz nasılsa deyip vazgeçmiştik Leon dan. Gerçi hala aldığımız gibi duruyor 2 yıldır birşey eklemedik araca😂

2017 1.0 tsi kitapçıkta 508 onaylı 0 20 öneriyor ancak 507 onaylı 5 30 da kullanabilirsiniz deniliyor. Servis şimdiye kadar hep 5 30 kullandı. Peki biz bu araca 0 20 konulsa özellike sabah marşlarına faydası olur mu? 1.0lar yapısı gereği sarsıntılı marş alıyor. Ya da hiç maceraya girmeyelim mi, çünkü 0 20 yağ büyük ihtimal eksilme yapar diye düşünüyorum

2017 1.0 tsi kitapçıkta 508 onaylı 0 20 öneriyor ancak 507 onaylı 5 30 da kullanabilirsiniz deniliyor. Servis şimdiye kadar hep 5 30 kullandı. Peki biz bu araca 0 20 konulsa özellike sabah marşlarına faydası olur mu? 1.0lar yapısı gereği sarsıntılı marş alıyor. Ya da hiç maceraya girmeyelim mi, çünkü 0 20 yağ büyük ihtimal eksilme yapar diye düşünüyorum
100-150 binden sonra bazı ustalar 0-20 ise 5-30, 5-30 ise 10-40 koyuyorlar.
Bence araç zaten alışmıtır 0 nmara koymanın mantığı yok Akif hocam.

Herkese selamlar. Severek kullandığım 1.4 tsi comfortline aracımı yaşlanmaya başladığı ve fiyatlar hızla arttığı için değiştirme kararı aldım. Pişman olur muyum diye hala korkuyorum ama sabah satışını verdim, iş işten geçti.
Golf'ün yerine apaçilerin vazgeçilmezi olan ama 1.0 motorundan dolayı belki apaçilerin eline düşmemiştir diye ümit ettiğim leonu az önce aldım. Hafta sonu konusunu açmayı planlıyorum.
Aldığım araç 45.000 kilometrede bakım zamanı geldi fakat servis bakımlı olmadığı için dışarıda yaptırayım bakımlarını diyorum.Bunun için öncelikle hangi yağı seçmeliyim diye siz değerli forumdaşlarıma sormak isterim. Daha sonra da Gökhan şurasına da mutlaka baktır dediğiniz bir şey varsa duymak isterim. Son olarak da bir hayırlı olsununuzu alırım :)
Hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı

Geri
Üst Alt