Golf 7 aracımda konfor kaybı, yayları değiştirmeli miyim?

Akin36

Yeni Üye
İsim
Akin
Mrb 2015 golf 7 dizel aracım var aracta süspansiyon sorunum var ön ve arka amortisörleri değiştirdin arka amortisör monreo ön amortisör bılstain aracta halen süspansiyon sorunum var kasislerden ve çukura girince aracta hiç süspansiyon yokmuş gibi acaba ön arka helezon yayları değiştirsem sorun çözülür mü bugün özel servisten fiyat aldım arkalar orjinal yay ön sachs marka işçilik dahil 5800tl fiyat verdiler ne dersiniz

Ekli dosyalar

• 20220409_100932.jpg
    20220409_100932.jpg
    136.9 KB · Görüntüleme: 64

Merabalar, sert derken golf7 dizel süspansiyonu itibariyle zaten serttir. Kasise yavaş girdiğinizde yaylanır, hız geçerseniz konfor hissetmezsiniz. Bir de neden farklı marka taktırdınız, oem yaylara oem amortisör uyumunu unutmamak gerekir. Kişisel görüşüm oem yaylarla oem amortisörler ya da sachs marka amortisör tercih etmeniz gerektiğini söyler.

Merabalar, sert derken golf7 dizel süspansiyonu itibariyle zaten serttir. Kasise yavaş girdiğinizde yaylanır, hız geçerseniz konfor hissetmezsiniz. Bir de neden farklı marka taktırdınız, oem yaylara oem amortisör uyumunu unutmamak gerekir. Kişisel görüşüm oem yaylarla oem amortisörler ya da sachs marka amortisör tercih etmeniz gerektiğini söyler.
Mrb sach amortisör kullanıcısının aracini test ettim gerçekten sert amortisör ama helozon yay için sach kullanişli

Mrb sach amortisör kullanıcısının aracini test ettim gerçekten sert amortisör ama helozon yay için sach kullanişli
Bilstein veya monroe nasıl, sachs dan daha yumuşak olduğunu mu söylüyorsunuz?

Wosvagen caddy aracın da kullanılmış kasisten geçtiğinizde gerçekten sert olduğunu anladım bilstein önlerde gayet iyi monreo bilstainden daha kaliteli amortisör sizce helizon yayda yatmaktan metal yorgunluğu olurmu?
Wosvagen servisinden randevu aldım helozon yaylarindami sıkıntı var yoksa takılan amotisörlerde mi sıkıntı var çünkü kü amotisorlerin rafta nasil kaldığı ve sonkullanma tarihi çok önemli

Kasidelerden geçerken bazen gırç gırç oluyor bazen de hiç ses olmuyor bu konuda bilgisi tecrübesi olan varmı

Kasidelerden geçerken bazen gırç gırç oluyor bazen de hiç ses olmuyor bu konuda bilgisi tecrübesi olan varmı
Tabla burçlarıyla viraj demirinin lastiklerinden geliyor. Kaliteli bir yağlayıcıyla yağlayabilirseniz bir müddet kesilir

Geri
Üst Alt