Manuel Klimayı Dijitale Dönüştürme

alinacakci

Üye
İsim
Ali
Araç
Golf7
Abiler merhaba herkese hayırlı ramazanlar öncelikle . Benim 2015 model midline aracımın klimatroniğini değiştirmek istiyorum bu konuyl alakalı bir kişi haricinde bi bilgi yazan denk gelmedi oda tam olarak nasıl yaptını açıklamamış bana bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı . Ayrıca çerçeve ve panelde lazım yapmak istediğim panelin foto yüklüyorum bunun için kodlama ve tesisat çekilmesi lazım bu konuda bana yardımcı olabilecek birisi var mı

Ekli dosyalar

• C089C3D8-744F-4C37-8E8D-1B9EB31C4E75.jpeg
    C089C3D8-744F-4C37-8E8D-1B9EB31C4E75.jpeg
    96 KB · Görüntüleme: 77

Benim araçta midline plus klima paneli çercevesini aldım iki adet ısı sensörü ve tesisat kablosu bunlar dışında birşwy yapmak gerekiyprmu bilginiz varmı

manuel digital ceviren kit de satiyorum

Hehe hersey var :)

Ekli dosyalar

• 8A51D169-B81E-4D11-BDFC-85EA0CE036FB.jpeg
    8A51D169-B81E-4D11-BDFC-85EA0CE036FB.jpeg
    194.3 KB · Görüntüleme: 155
  • 1A3238AC-C0B6-436F-A855-9EAB85B7CA1C.jpeg
    1A3238AC-C0B6-436F-A855-9EAB85B7CA1C.jpeg
    217.2 KB · Görüntüleme: 152
  • 0384ED5A-BD21-4A5E-A7AC-1CA56B27A3F5.png
    0384ED5A-BD21-4A5E-A7AC-1CA56B27A3F5.png
    544.6 KB · Görüntüleme: 150
Benim araçta midline plus klima paneli çercevesini aldım iki adet ısı sensörü ve tesisat kablosu bunlar dışında birşwy yapmak gerekiyprmu bilginiz varmı
Kodlama yapılması gerekiyormuş ama online kodlama diyen de var normal kodlama da diyen var ben adam akıllı bi cevap bulamadım açıkçası vazgeçtim paneli boyadım

Ekli dosyalar

• 95FD1C3E-ED98-4D40-8DC3-5101D87C5EB9.jpeg
    95FD1C3E-ED98-4D40-8DC3-5101D87C5EB9.jpeg
    277.7 KB · Görüntüleme: 115
Bir panel ve çerçevesi onun yanında soketleri farklı olduğu için kablo demeti de gerekiyor 2 adet sensör ile birlikte ( bülent abinin paylaştığı ) ben bu şekilde kendi aracımda kullandım tek bölge olarak otomatik olmuş oluyor başkada bir numarası yok.
Kodlama yapılması gerekiyormuş ama online kodlama diyen de var normal kodlama da diyen var ben adam akıllı bi cevap bulamadım açıkçası vazgeçtim paneli boyadım
Eğer dokunmatik panel alırsanız crackli geliyor Vas ile A/C tekrar aktif edilmesi gerekmiyor, ama normal dijital panel alırsanız vas ile A/C aktif edilmesi gerekiyor.

Bir panel ve çerçevesi onun yanında soketleri farklı olduğu için kablo demeti de gerekiyor 2 adet sensör ile birlikte ( bülent abinin paylaştığı ) ben bu şekilde kendi aracımda kullandım tek bölge olarak otomatik olmuş oluyor başkada bir numarası yok.

Eğer dokunmatik panel alırsanız crackli geliyor Vas ile A/C tekrar aktif edilmesi gerekmiyor, ama normal dijital panel alırsanız vas ile A/C aktif edilmesi gerekiyor.

Dokunmatik direk tak çalıştır mı yapılıyor yani tam anlayamadım ? Diğer türlü evet sync tuşu aktif olmuyormuş tek bölge olarak otomatik oluyor manuel görünümü gidiyor yapmak istedik ama yardımcı olacak adam bulamadım vazgeçtim

Dokunmatik direk tak çalıştır mı yapılıyor yani tam anlayamadım ? Diğer türlü evet sync tuşu aktif olmuyormuş tek bölge olarak otomatik oluyor manuel görünümü gidiyor yapmak istedik ama yardımcı olacak adam bulamadım vazgeçtim
Merhabalar ben kendi aracıma montajını kendim yaptım hocam dijital klima paneli ve dönüştürme kiti satın alıcaksınız, montajı gayet kolay yerler mevcut ısı sensörlerini yerleştiriyorsunuz ardından kitin çektiğiniz kablo söketine takıyorsunuz sadece manuel klimanın kablo söketine 2 kablo ucunu açıp takıyorsunuz montaj bitiyor kodlama olarakta eski klima kodunu kopyalayıp yeni olana yapıştırıyorsunuz. Montajı bitirdim fakat bir konu hazırlamayı düşünüyorum

Merhabalar ben kendi aracıma montajını kendim yaptım hocam dijital klima paneli ve dönüştürme kiti satın alıcaksınız, montajı gayet kolay yerler mevcut ısı sensörlerini yerleştiriyorsunuz ardından kitin çektiğiniz kablo söketine takıyorsunuz sadece manuel klimanın kablo söketine 2 kablo ucunu açıp takıyorsunuz montaj bitiyor kodlama olarakta eski klima kodunu kopyalayıp yeni olana yapıştırıyorsunuz. Montajı bitirdim fakat bir konu hazırlamayı düşünüyorum
Bende bahsettiğiniz şekilde montajı yaptım eski panelin kodlamalarını yeni klima paneli kodladık. Her şey olması gereken gibi çalışıyor ancak şöyle bir sıkıntı klimayı açınca ayni anda 2 kanaldan hava gelmiyor sadece birinden geliyor. Örneğin klimayı hem cam bölmesine hem de ayak bölmesine verdiğim zaman sadece ayak görmesine yoğun şekilde geliyor. Sizde de durum böyle mi?

Geri
Üst Alt