Araç üzerindeki hasarları nasıl onarırım?

İsim
İbrahim Başkurt
Hayırlı sabahlar herkese bu sabah arabayı yıkadım resimlerde de göründüğü gibi tamponlarda sıyrılma jantlarda sıyrılma kapı üzerinde minik göçük ve boya kalkmaları mevcut kısmet olursa 2014 comfortline benzinli 1.4 tsi manuel 115 bindeki arabamı satmayı düşünüyorum ama bu sorunların fiyatta büyük etkisi olur mu olursa ne kadar etkiler bilemiyorum o yüzden yaptırıp temiz bir şekilde alıcısına hayırlı olmasını istiyorum yaptırabileceğim İstanbul/Avrupa Y. içinde önerebileceğiniz bir yer var mı? Yada çıkma tapon felan bulup değiştirmem mi doğru olur? Ekli dosyayı görüntüle 57202Ekli dosyayı görüntüle 57203Ekli dosyayı görüntüle 572052F9B9C8D-3CD9-4740-8038-25DF81095182.jpegED9F9D2D-FA87-4180-9D35-E1E401740862.jpeg4D1AA68D-96F3-4412-BA34-4EC63AB000DC.jpeg

Ekli dosyalar

• BDD9EFCC-3F4D-4821-863F-3ED890E3A436.jpeg
    BDD9EFCC-3F4D-4821-863F-3ED890E3A436.jpeg
    118.8 KB · Görüntüleme: 33
  • 8FDC301D-2A18-4AC7-A97A-B10A6939C114.jpeg
    8FDC301D-2A18-4AC7-A97A-B10A6939C114.jpeg
    253.2 KB · Görüntüleme: 37
  • 391B0EF3-A924-4B87-B7FC-3321F0F4E74E.jpeg
    391B0EF3-A924-4B87-B7FC-3321F0F4E74E.jpeg
    196 KB · Görüntüleme: 35
  • 19385626-3667-4A6B-8ADB-B305BA9A964A.jpeg
    19385626-3667-4A6B-8ADB-B305BA9A964A.jpeg
    112.5 KB · Görüntüleme: 37

Merhaba,
Metal üzerindekileri pasta cila çözer. Benzin kapağı ve kapı altındakiler çıkmayabilir.
Pilastik yerleri kasko varsa mini onarımdan yaptırın, yoksa boya ile çözülür.
Ki çok büyük değer düşürecek bişey görmüyorum.

Şu kusurlar için paranıza da yazık olur değiştireceğiniz iki tampona da. 8 yaşındaki bir İstanbul aracı için bunlar çok olağan şeyler. Normal şartlarda bunların satışta ya da pazarlıkta hiç etkili olmaması gerekir bence. Alıcı kişi, çizikler bulunduğu için değil de birden çok noktada kusur olduğu için aracın hor kullanıldığını düşünebilir bir ihtimal. Ama bu kuruntuların sonu yok, belki 30 farklı çeşit insan tipiyle uğraşacaksınız. O yüzden benim tavsiyem, bir gün sonra başkasının kullanacağı araba için bu makyajlamalara enerjinizi harcamayın, ölücülere karşı ihtiyacınız olacak. Şahsen alıcı olsam, üzeri kapatılmış bir kusur/arıza var mıdır şüphelerine düşmektense, olduğu gibi görünen kusurları kabullenmeyi tercih ederim. Şimdiden hayırlı olsun, bol şanslar…

Şu kusurlar için paranıza da yazık olur değiştireceğiniz iki tampona da. 8 yaşındaki bir İstanbul aracı için bunlar çok olağan şeyler. Normal şartlarda bunların satışta ya da pazarlıkta hiç etkili olmaması gerekir bence. Alıcı kişi, çizikler bulunduğu için değil de birden çok noktada kusur olduğu için aracın hor kullanıldığını düşünebilir bir ihtimal. Ama bu kuruntuların sonu yok, belki 30 farklı çeşit insan tipiyle uğraşacaksınız. O yüzden benim tavsiyem, bir gün sonra başkasının kullanacağı araba için bu makyajlamalara enerjinizi harcamayın, ölücülere karşı ihtiyacınız olacak. Şahsen alıcı olsam, üzeri kapatılmış bir kusur/arıza var mıdır şüphelerine düşmektense, olduğu gibi görünen kusurları kabullenmeyi tercih ederim. Şimdiden hayırlı olsun, bol şanslar…
Peki hocam hem ön hem arka tamponda oluşan hasarları macunla yada başka birşeyle onarımını sağlatıp boyatsam sizce nasıl olur ne önerirsiniz? Ola ki satılmadı kullanırsam da temiz kullanmak için

Merhaba,
Metal üzerindekileri pasta cila çözer. Benzin kapağı ve kapı altındakiler çıkmayabilir.
Pilastik yerleri kasko varsa mini onarımdan yaptırın, yoksa boya ile çözülür.
Ki çok büyük değer düşürecek bişey görmüyorum.
Kasko yaptırmadım malesef hocam bu sene en kötü sıyrıkları onarım yaptırıp boya attırırım plastik aksamlara ama jantlar konusunda ne yapmam gerekir?

Peki hocam hem ön hem arka tamponda oluşan hasarları macunla yada başka birşeyle onarımını sağlatıp boyatsam sizce nasıl olur ne önerirsiniz? Ola ki satılmadı kullanırsam da temiz kullanmak için
Gözünüze çok batıyorsa tabii ki yaptırın içiniz rahat etsin, fotoğraflardan sizin gördüğünüz gibi göremiyoruz belki de. Tamponlar plastik, macun tutar mı bilmiyorum. Boya da özel ve güzel bir boya, onaran kişinin ehil olması lazım. Anadolu yakasında forumda da çok tavsiye edilen Tokyo Garage var ama Avrupa yakası için bilenler cevaplayacaktır. Meşhur markalardansa butik yerleri tercih etmenizi öneririm.

Fikir vermesi açısından yazıyorum. Hafta başında beyaz renk aracımın ön ve arka tamponunu boyattım. Ön tamponda ufak bir kırık vardı, far yıkamaların ayakları da kırılmıştı. Kaportacıya 150 lira verdim plastik kaynak yaptı. Boyacı da 800 e boyadı tertemiz oldu. Tavsiye ederim midemi bulandiriyordu cizikler artık

Gözünüze çok batıyorsa tabii ki yaptırın içiniz rahat etsin, fotoğraflardan sizin gördüğünüz gibi göremiyoruz belki de. Tamponlar plastik, macun tutar mı bilmiyorum. Boya da özel ve güzel bir boya, onaran kişinin ehil olması lazım. Anadolu yakasında forumda da çok tavsiye edilen Tokyo Garage var ama Avrupa yakası için bilenler cevaplayacaktır. Meşhur markalardansa butik yerleri tercih etmenizi öneririm.
Dediğiniz gibi resimler de net çıkmamış olabilir ama gözle baya farkediliyor bende tokyo garege duymuştum olmazsa bi irtibata geçer fiyatlandırırım durumu çok teşekkür ederim çok sağolun 😊🙏

Fikir vermesi açısından yazıyorum. Hafta başında beyaz renk aracımın ön ve arka tamponunu boyattım. Ön tamponda ufak bir kırık vardı, far yıkamaların ayakları da kırılmıştı. Kaportacıya 150 lira verdim plastik kaynak yaptı. Boyacı da 800 e boyadı tertemiz oldu. Tavsiye ederim midemi bulandiriyordu cizikler artık
Nerde yaptırdınız peki hocam işlemleri? Rengini tutturabilir mi acaba yakınsa bana gider bi gösteririm olmazsa değerlendiririm

Geri
Üst Alt